Skocz do zawartości
jacol3500

Pompa do filtra RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

możesz kupić jak tylko jest przyłącze i da się ustawić ciśnienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nawet w treści linka jest 'for car', to pompa do kampera

węże nie pasują, i potrzebował byś do niej czujniki ciśnienia i pewnie zasilacz, bo jest do 12v i jest przeznaczona do samochodu, pewnie z oszczędności nie dodają.

 

Jeśli koniecznie od chińczyków (powodzenia z serwisem) to podobną do tej: Pompa Wspomagająca 2766NA

Potrzebował byś jeszcze zasilacz 24Vczujnik wysokiego cisnienia i czujnik niskiego cisnienia, więc całość wyjdzie koło 200 + Twój czas i latanie

Za 250 masz komplet z polską gwarancją.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz za 200 zł dedykowaną z czujnikami.

https://sklep.osmoza.pl/pompa-gw-pomp-do-systemow-osmozy-p-147.html


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zasilacza mi nie przeszkadza, i tak w domu się tego trochę przewala, mmyślę, że z przyłączami też, nie będzie problemu. A jak działają te czujniki? Regulują ciśnienie w trakcie pracy? Czy pompa działa ze stałym ciśnieniem a zawór ocina dopływ wody po napełnieniu pojemnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w link, ktory podalem, ciezko myszka trafic czy co jest ?B)

Problemy da sie rozwiazac, ale to koszty i czas jak pisalem. 

Serwisu w chinach nie ominiesz, a katani znalazl Ci jeszcze lepsza oferte.

Sam korzystam z tego sklepu, jak teraz zamowisz, to w poniedzialek bedziesz mial podlaczona pompe.

Pozdrawiam

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli link z zasilaczem za niemalże 60zl? Nie dziękuję. Z tego co wyczytałem czujniki nie są konieczne. nawet jeśli będę musiał ich użyć to jest koszt niecałych 50zł. https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Multifunction-DC-12V-60W-High-Pressure-Micro-Diaphragm-Water-Pump-Automatic-Switch-5L-min/32790026653.html?spm=2114.13010608.0.0.tm6Gsw zamówiłem taką pompę, więc nawet z czujnikami koszt wyjdzie max 110zl. Zasilacz to nie problem. Dam znać czy faktycznie się to sprawdzi jak już ją dostanę i podłącze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytales jak dziala czujnik czy zasilacz ?

Koszt napewno przekroczy 110, zawsze tak jest.

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka postów wyżej jak działają te czujniki. Na stronie którą podałeś piszą, że czujnik wysokiego ciśnienia zamyka dopływ gdy zbiornik na wode jest pełen a czujnik niskiego ciśnienia nie pozwala na pracę na sucho. Więc wydaje mi się, że bez nich też będzie to działać... Zasilacze w domu mam jakaś przetwornica też się znajdzie, żeby w razie czego ustawić prąd, więc myślę a w zasadzie mam nadzieje. Ze koszt zamknie się w tych 60zł za pompę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciu wyglada, ze ta pompa ma wbudowany czujnik wysokiego cisnienia. Bez niego rozwali zlaczke, wąż albo korpus, wiec jest niezbedny. Jak bedziesz pamietal, zeby wylaczac przed zakreceniem wody i wymiana filtrow to czujnik niskiego nie jest konieczny, to zabezpieczenie przed uzytkownikiem, a nie czesc konstrukcyjna pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czujnik niskiego ciśnienia do pomp to koszt 12 zł - https://sklep.osmoza.pl/czujnik-niskiego-cisnienia-lp1000-do-pompy-ro-p-441.html   Natomiast czujnik wysokiego ciśnienia chyba jest w pompie, tyle co można przeczytać w opisie to przy 6 barach wyłącza pompę. 

Ja też ją zamówiłem dla sprawdzenia i jak zda egzamin to pozwoli zwiększyć wydajność mojej osmozy, bo teraz produkuje 6 litrów na godzinę, co jest upierdliwe. Również dam znać, czy to działa. A jak nie będzie działać to pozostanę przy tych 6 l/h.

Poniekąd czujnik niskiego ciśnienia w moim rozwiązaniu jest zbędny, ja będę uruchamiał pompę w momencie odkręcenia zaworu osmozy, może ją szlak trafić tylko jak wodociągi odetną wodę, a to się prawie nie zdarza. Jak zbieram wodę to jestem w domu i w razie braku wody będę mógł zareagować.

Edycja: tihs mnie ubiegł:)

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź :) czyli wszystko powinno działać, dostałem już potwierdzenie wysłania pompki, pozostało czekać. Jeśli można mieć działającą pompkę za 60zł zamiast 200zł to myślę, że warto spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8bar to nie za dużo dla membrany ? producenci podają chyba max 6bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie pompa, jestem mile zaskoczony szybkością dostawy. Podłączyłem ją na szybko i 0.5l wody rodi mój filtr wyplul w 4.2 minuty. Do tej pory w ciągu 7 godzin zbierałem 5 litrów... wiec jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem pompę, czekam na zasilacz i sprawdzę jak zadziała w moim przypadku. Dam znać.

Dnia 8.07.2017 o 14:31, boo12 napisał:

8bar to nie za dużo dla membrany ? producenci podają chyba max 6bar

Pampa ma 5,5 bara.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać ile dokładnie cie wyszła ta pompa ? Jak się to sprawuje ? Mam także słabe ciśnienie i 5l produkuje mi 2h musze coś z tym zrobić

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.