Skocz do zawartości
flexin

ZAKUPY USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Tematu chyba nie ma bo w zasadzie jest trochę oczywisty ale dla pewności wolę zapytać (co 2 głowy to nie jedna). Czy ktoś sprowadzał- kupował prywatnie akcesoria do akwarystyki zza oceanu? Wiem, że opłacie celnej ani podatkowi nie podlegają rzeczy o wartości do 45 euro natomiast zwolnione z cła są rzeczy do wartości 150 euro. Chciałem kupić sobie Synergy Reef Shadow overflow który kosztuje 160$ natomiast koszt przesyłki (90$), który jest doliczany do wyrażenia sumy do oclenia powoduje, że przekroczę magiczną kwotę 150 euro wpadając w opłaty celne, cło oraz podatek VAT. Suma sumarum bez sensu bo to 100% wartości samego towaru ;] Czy jest sposób, metoda aby koszty nie były tak kolosalne? Czy są tu osoby które ściągają towary z USA i można by się kiedyś podpiąć pod takie zamówienie? A jeżeli sam wracam z wycieczki z USA to czy muszę te rzeczy wskazać na granicy aby uiścić opłatę, czy wówczas jest szansa, że w torbie przewiozę taki przelew? 

Jaka jest w ogóle wysokość opłaty celnej oraz cła dla takich przedmiotów, czy ktoś się orientuje? 

Tymczasem, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co chcesz dac ponad 1000 zł za pudełko przelewowe ? nie taniej i lepiej komin zamowic do akwarium jak jeszcze nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa posty powyzej powinny byc wymienione na ostrzezenia dla autorow.

Ilekroc szukam czegos na tym forum musze sie przebic przez dziesiatki cynicznych komentarzy, ktore nic nie wnosza, i najczesciej koncze na innym serwisie gdzie pod pytaniem jest odpowiedz:

Moim zdaniem sposobem na ominiecie dodatkowych kosztow jest wlasnie wycieczka, albo znajomy ktory kupi lokalnie i wysle Ci paczke. W bagazu lotniczym mozna przewiezc towary bodajze za 400E bez oplat celnych.

Przy prywatnej wysylce nie jestem pewny, pewnie sa tu tacy co korzystali, wydaje mi sie ze zglaszasz towar i placisz clo od wartosci, albo liczysz na farta. Pewnie dobrze by bylo wyjac z oryginalnego opakowania i wyslac jako uzywany wtedy w razie kontroli trudniej celnikom ustalic wartosc.

Znalazłem cos takiego:Import z USA

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,byl czas kiedy wiekszosc rzeczy i to nie tylko do akwarium sprowadzalem z USA,gdyz nawet pomimo drogiej przesylki i tak jest tanio...Tez kiedys sprowadzilem pudelko przelewowe i za kazdym razem,gdy cos kupowalem to prosilem sprzedawce by napisal "Gift" i opakowal jakos mniej oficjalnie...Nigdy nie placilem cla ani nie slyszalem by ktos z moich znajomych placil...Z USA bylby raj gdyby wszyscy sprzedawcy z ochota sprzedawali towary do Europy,ale bardzo czesto po prostu im sie nie chce nadawac wysylki zagranicznej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tihs napisał:

Te dwa posty powyzej powinny byc wymienione na ostrzezenia dla autorow.

Ilekroc szukam czegos na tym forum musze sie przebic przez dziesiatki cynicznych komentarzy, ktore nic nie wnosza, i najczesciej koncze na innym serwisie gdzie pod pytaniem jest odpowiedz:

Moim zdaniem sposobem na ominiecie dodatkowych kosztow jest wlasnie wycieczka, albo znajomy ktory kupi lokalnie i wysle Ci paczke. W bagazu lotniczym mozna przewiezc towary bodajze za 400E bez oplat celnych.

Przy prywatnej wysylce nie jestem pewny, pewnie sa tu tacy co korzystali, wydaje mi sie ze zglaszasz towar i placisz clo od wartosci, albo liczysz na farta. Pewnie dobrze by bylo wyjac z oryginalnego opakowania i wyslac jako uzywany wtedy w razie kontroli trudniej celnikom ustalic wartosc.

Znalazłem cos takiego:Import z USA

Dzięki, będę szukał jeszcze opcji dot. wyższej wartości przedmiotów w bagażu lotniczym.

1 godzinę temu, azgar napisał:

czyli co chcesz dac ponad 1000 zł za pudełko przelewowe ? nie taniej i lepiej komin zamowic do akwarium jak jeszcze nie masz?

W tym rzecz, że nie chcę dać ponad 1000 zł :D Fakt 160$ to także są koszty ale odjąć śrubunki mało estetyczne wklejenie komina i obraz jak ma wyglądać końcowy efekt akwarium powoduje, że tak jestem w stanie zapłacić 600zł za przelew. Od roku czytam i zbieram kolejno elementy tak aby mieć pełną satysfakcję względem własnych oczekiwań estetycznych.

Iceberg fakt zaproponowali kuriera, przez którego z góry wiadomo, że przesyłka zostanie przesłana do urzędu celnego w którym szczegółowo sprawdzają przesyłki zatem odpada zaniżanie ceny do tych 45 euro chociaż to tylko trochę ABS ;/ Poczytam jeszcze o przesyłkach przez firmy pośredniczące ponieważ rzeczywiście kilka rzeczy bym chciał kupić za jednym razem z różnych źródeł. 

Temat miał pojawić się w dziale Ogólne, nie zauważyłem gdzie napisałem z pośpiechu- czy można to migrować? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość dużo sprzętu z USA. Kupowane tam w necie od Marinedepot.com. Potem wysyłka do polski w ciuchach. Poczta dowali cło bo prześwietlają paczki.

Albo wieziesz sam w bagażu podręcznym, albo wysyłka np. Polamerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flexin no zgodzę sie ale zawsze możesz komin zrobić zewnętrzny w środku tez mi sie nei podobają kominy i zajmują miejsce, a jak juz chcesz pudełko przelewowe moze zapytaj sprzedawce czy wyśle w opakowaniu zastępczym np bez paragonu, poza tym  jak prześwietla nawet jak kolega pisze to na nic drogiego nie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, azgar napisał:

flexin no zgodzę sie ale zawsze możesz komin zrobić zewnętrzny w środku tez mi sie nei podobają kominy i zajmują miejsce, a jak juz chcesz pudełko przelewowe moze zapytaj sprzedawce czy wyśle w opakowaniu zastępczym np bez paragonu, poza tym  jak prześwietla nawet jak kolega pisze to na nic drogiego nie wygląda :)

Mając na uwadze koszty z doliczonym cłem i 23% VAT to faktem jest, że pójdę w komin wklejany zewnętrzny. Nie mniej jednak mam czas bo jeszcze kilka rzeczy zamierzam zakupić bardziej lub mniej potrzebnych więc zanim zamówię szkło to albo trafię na black friday albo zwyczajnie znajdę sposób na estetyczny komin.

O polamerze czy taniozusa w zasadzie nie wiedziałem a temat został rozpoczęty właśnie w tym celu aby jeszcze bardziej zagłębić się w możliwości. Jak wspomniałem nigdzie mi się nie śpieszy a wycieczkę do USA i tak mam w planach :D Mimo wszystko czytam dalej, ponieważ da się z tąd wyciągnąć bardzo wiele dobrych opinii, wskazówek czy pomocy w rozwiązaniu problemu. Zawsze będzie po co i dlaczego ale w końcu dojdziemy do konsensusu. 

Ahoj.

2 godziny temu, reek napisał:

Kto bogatemu zabroni?

Czy gdybyś był bogaty to zastanawiałbyś się nad kosztami przesyłki cła i VAT? bo ja nie ;] Cenię sobie odpowiednio design który jest niedostępny na naszym rynku to wszystko. 160$ tak to cena warta późniejszego wyglądu całości ale nie 350$ 

Edytowane przez flexin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od kilku lat mieszkam czesc roku w USA i czesc roku w EU, zdazalo mi sie wielokrotnie leciec ze sprzetem w walizce (oczywiscie prezenty ponizej 150 euro ;) ), wysylac z USA na moje adresy w EU, jak i kupowac w USA z wysylka bezposrednio do EU (ciezsze rzeczy jak tarcze hamulcowe). 

Z mojej praktyki (30 paczek i 60 przelotow w ciagu 5 lat) sprawa wyglada tak:

a) jesli zamowisz w sklepie w USA z wysylka do Polski prawie na 100% celnicy przyjza sie paczce i zaplacisz odpowiednie podatki i clo (czyli praktycznie w kazdym przypadku bo zwykle nie wysyla sie rzeczy za 10 dolarow). Tutaj nie ma praktycznie mozliwosci sciemy bo do paczki jest dolaczona deklaracja z faktura.

b ) jesli wyslesz jako osoba prywatna z USA do Polski paczke (czyli sam spakujesz i nadasz na poczcie albo ktos (osoba prywatna) zrobi to dla ciebie), to sam wypelniasz deklaracje celna w ktorej musisz podac wartosc i mozesz zaznaczyc czy to prezent.  Tutaj masz mozliwosc (oczywiscie nie zachecam ;) ) zanizyc wartosc zawartosci paczki jak i oszukac na liscie zawartosci. Paczki sa przeswietlane na granicy wiec musisz zachowac rosadek w tym naciaganiu (np nie wysylac 10 iphoneow wpisujac ze sa to klocki lego). W mojej praktyce 90% paczek przechodzi jako prezenty. W pozostalych 10% przypadkow, bylo doliczone clo i vat ale na podstawie  oszacowanej wartosc (wg twojej listy), ktora byla duzo nizsza niz realna - czyli nie doplacilem duzo.

c) jesli chodzi o sprzet w walizce to clo/vat sa takie same. Tutaj nie wypalniasz deklaracji ale przekraczajac granice masz mozliwosci zadeklarowac wwoz dobr. Wieszkosc osob przechodzi na lotniksu przez bramki 'nic do ocelnia' i nic nie deklaruje/nikt ich nie pyta. Czasami zdezaja sie wyrywkowe kontrole zarowno przy pierwszym przekroczeniu granicy EU (np w Monachium lecac z USA, tyle ze tym momencie masz tylko bagaz podreczny) lub na lotnisku docelowym gdy odbierasz bagaz. Z tego co widze to w Monachium lapia tylko azjatow. Na lotnisku docelowym sprawdzili mnie tylko raz. Mialem 6 butelek wina wiec ponad limit. Poscili mnie bez oplat gdy powiedzialem ze to prezent dla tescowej.

 

Jako ze jestem na etapie kompletowania sprzetu to moge skomentowac tez ceny w USA.Generalnie rzeczy amerykaskiej produkcji i na amerykanski rynek sa tansze niz w Polsce. Cyrkulatory Ecotech Marine, Maxspec Gyre. Pompy Reef Octopus, Ecotech. Odpieniacze Reef Octopus. Ledy AI, Ecotech, Kessil. Generalnie jest 20-30% taniej. Produkty drozsze, np Orphek, nawet 50% taniej. Jesli chcilbys miec super (wydajnosc/cena) oswietlenie do wiekszego akwarium to popatrz Ecoxotic.

Sprzet niemieckich marek, Tunze, Abyzz etc jest generalnie drozszy w USA (te lepiej kupic w zachodniej europie gdzie jest tanszy niz w Polsce)

Przed zakupem sprawdz napiecie zasilania bo wciaz zdazaja sie produkty tylko na 120V (nawet w przypadku pomp DC).

Jesli chcialbys przywiezc delikatna elektronike/lampy podczas podrozy do USA to polecam walizki Pelikana. Np maja model 18x14x14 cali (limit na bagaz), ktore idalnie pasuja pod lampy Orpheka P300.

Sklepy w USA: bulkreefsupply, colarvue, marinedepot, aquacave. itp. Wiekszosc sklepow wykrywa IP i nie pozoli kupic prodoktow z rynku amerykanskiego z wysylka do Europy. BRS jest nawet bardziej restrykcyjne bo nie pozwalaja mi kupic z wysylka pod adres w USA gdy place karta z adresu IP w EU. VPN rozwiazuje te problemy...

 

 

 

 

Edytowane przez harnas (wyświetl historię edycji)

_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo poszukaj w PL kogoś "kumatego kto robi w plexi" - wymiary i fotki jak to wygląda są w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by się z kimś dogadać na miejscu żeby kupił tam i wysłał w pudełku zastępczym bez paragonu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow harnas poszedłeś po całości! Ale taki laborat wiele wyjaśnia :D Uważam, że nie ma to jak sprawdzone sposoby 60 przesyłek to daje już ogląd sytuacji :) Na szczęście czas mnie nie goni z założeniem. W zasadzie tak jak wspomniałem jest kilka rzeczy które mi się podobają a u nas nie ma- dosłownie gadżety jak np: Innovative Marine AUQA Gadget - Gourmet Defroster, który z przesyłką będzie podlegał ocleniu i nałożeniu VAT a to bez sensu. Rozwiązanie widzę, w kupnie i podziale tego na mniejsze paczki biorąc pod uwagę tańszą wysyłkę oraz kwestię zaniżenia wartości aby nie przekroczyło 150 euro- no sorry ale chyba tylko my rozumiemy ze komplet rurek PCV i zawór bramowy mogą w sumie kosztować ponad 100$ bo dla kontrolera to i 30$ to pewnie będzie dużo :) pudełko przelewowe jako trochę ABS także dla nich nie może być kosztowne widząc w tym tylko i wyłącznie użytek własny- ale to wszystko wyklucza zakup przez sklep oraz przepakowanie produktu.

Sprzęty faktycznie są w dobrej cenie ale tu nie ryzykuję z ew. awariami sprzętu w trakcie jego użytkowania. Chcę mieć pewną gwarancję z możliwie szybkim czasem reakcji serwisu stąd staram się dopierać produkty w tych kategoriach. Przelew może się połamać w drodze ale jak już będzie zamontowany to do końca będę się z niego cieszył. Myślałem nad gyre lub mp40 z dalekiego zachodu ale ostatecznie wysofałem się z tego pomysłu. Lampę mam (kessil AP700- używaną co bym nie wyszedł że znowu kto bogatemu zabroni) ale problemem jest cholernie drogi system mocowania, który za oceanem też można zamówić jednym rzutem oszczędzając na tym trochę kasy (tak samo np Kessil Diffusion Optical Kit wart 50$ w EU sprzedawał ktoś za 100 euro :( ) stąd powstał temat jak to przetransportować aby nie wydać fortuny ;] Jak widać da się ale nie jest tak tanio jakby się chciało :) (ten 23% VAT to totalna porażka :(

Marek racja to też jest opcja- ale nie znam możliwości sprzętu i firm które mogłyby się tym zająć więc w 1 kolejności idę na łatwiznę w 2 przemyślę wariant alternatywny a w ostatecznej wersji mogłoby paść na DIY w bardziej profesjonalnym wykonaniu jak własne.

W temacie mowa jest o pudełku przelewowym co może wydać się śmieszne ale w zasadzie dotyczy to wielu tańszych ciekawych gadżetów które można by przywieźć z zachodu bądź jak wspomniał harnas dużo tańszych sprzętów ecotech, maxspect, orphek etc.

Koncept na akwa się zmienia w zasadzie co każde 100 przeczytanych postów- już kiedyś pisałem, że wyszedłem od kostki 45x45x45 dziś w głowie już jest 120x50x45 jako shallow tank a co będzie za miesiąc to zobaczę :) Jeżeli nie to pudełko to wariant w stylu peninsula reef tank ale tak aby to było estetycznie dopięte (jestem architektem zatem małe zboczenie zawodowe z nastawieniem na wygląd, spasowanie poszczególnych elementów oraz same proporcje całości! haha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://www.ebay.com/itm/ESHOPPS-ECLIPSE-L-OVERFLOW-BOX-AQUARIUM-FILTER/111951878277?

tu masz (mniejszą ?) wersję i inna firma - okolice  ...140 Euro wychodzi z wysyłką

w/g opisu Tank usage: 100-150g, 1000 GPH - czyli do dość sporego zbiornika wystarczy

albo inaczej :) bo są rożne wersje

http://www.ebay.com/itm/AQUARIUM-OVERFLOW-BOX-WITH-LID-SURFACE-SKIMMER-FOR-CORAL-SALTWATER-TANKS/162233261564?

+ tył (pudełko z plexi z przelotami a to już łatwo znaleźć producenta) 

ten "balkon wewnętrzny" można by też posklejać np. z dymionego szkła i dać zwykły grzebień

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek widziałem przelew- jak już miałbym ściągać wolę synergy. Nad balkonem też się zastanawiałem przeglądając rozwiązania bean animal overflow. To w zasadzie przez to rozwiązanie dotarłem do synergy reef overflow. Eclipse to tańsza kopia ale w mojej ocenie wizualnie uboższa a różnica w cenie już nie wiele większa. Koszt samego RSO jest dla mnie akceptowalny- jedynie przesyłka+cło+vat powodują, że szukam albo kasy (i przełknę wywaloną kasę w powietrze na te pozostałe opłaty) albo pomysłu na rozwiązanie odpływu do sumpa. Tak jak mówiłem estetycznie to musi grać. Nad przelewem jeszcze pomyślę natomiast nad drobnicą będę kombinować aby ściągnąć zza oceanu ;]

Patrząc na kompletne pudełko za 600zł to w zasadzie ile wydałbym na standartowe rozwiązanie? 3x śrubunek VDL po 68zł, grzebień 50zł no i samo pudełko załóżmy z 10zł szklane plus lacobel aby spełnić swoje ambicje co do wygladu + ok 60zł + U rurki do bean animal z 20zł - suma 350 jak nic. Można tańszy śrubunek ale jakbym brał to właśnie ten ;] dla mnie efekt końcowy wizualny jest najważniejszy!

Teraz skumałem, że mówisz o pomyśle na DIY :] - zostawmy pudełko temat w sumie dotyczy różnych sprzętów czy gadżetów oraz opłacalności czy sensu sprowadzania tego (różnych sposobach poza wysyłką przez sklep).

Edytowane przez flexin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

takie "pół DIY" :) i tak trzeba wiercić otwory w szkle więc szklarz mógłby dokleić od środka co trzeba a tył już kombinować "po swojemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.