Skocz do zawartości
Gość laszek

Jebao (Jecod) DP-4 fitoplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Czy ktoś używa tej pompy dozującej do podawania fitoplanktonu? Chciałem się dowiedzieć jak sobie radzi oraz czy się nie zapycha często. Wiadomo to nie czysta woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Największy problem nie jest zapychanie pompek co też może wystąpić przy gęstym fito a to że trzeba go przechowywać w lodówce.

Nie możesz lać bezpośrednio z hodowlanego baniaka bo co kilka dni lejesz nawóz.

Fito które lejesz do baniaka musi być odstane tj, przynajmniej tydzień w reaktorze od ostatniego podania nawozu póżniej do lodówki lub baniaka.

 

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Trzymam właśnie wnlodówce te odstane. I myślałem nad podłączeniem do pompy żeby w nocy podawała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, laszek napisał:

Trzymam właśnie wnlodówce te odstane. I myślałem nad podłączeniem do pompy żeby w nocy podawała

tzn chcesz rurką do lodówki wejść?

Miało by to sens przy średnio gęstym fito bo przy bardzo dojrzałym jest osad który trzeba potrząsnąć przed podaniem żeby wymieszał się z "wodą".

Podobno takie dopiero "dojrzewające" fito też jest bardzo wartościowe, ale pewnie trzeba go podać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Napewno więcej bo zrobiłem raz ciemniejsze a ogólnie robie nienza ciemne i nie ma tyle osadu po 3 dniach. Na Twojej startówce :) a w temp pokojowej nie może postać 4 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest fajny bardzo dobry i wydajny fitoplankton w żelu Easy reefs Easybooster. Można go podawać dozownikien automatycznym i może stać w szafce.

 

Używam i polecam.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, laszek napisał:

.... Na Twojej startówce :) ...

 

Miło to słyszeć.

Godzinę temu, laszek napisał:

... a w temp pokojowej nie może postać 4 dni?

Nie wypowiem się bo trzymam w lodówce.  Wiesz z drugiej strony to wysyłka trwa czasem 3 dni i lezy w magazynach a później ludzie spokojnie startuja z tego i dociera ciemno zielony. Na pewno duży wpływ ma brak światła i fito przez to zwalnia metabolizm. 

13 minut temu, fresz33 napisał:

Jest fajny bardzo dobry i wydajny fitoplankton w żelu Easy reefs Easybooster. Można go podawać dozownikien automatycznym i może stać w szafce.

 

Używam i polecam.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Spoko ale wydaje mi się że w tym wypadku chodzi raczej o żywy Fitoplankton z własnej hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żywy nie żywy jakie ma to znaczenie ? :P odkąd go stosuje miękkie łącznie z zoanthusami rosną jak na drożdżach, jest sporo zooplanktonu i spsy pięknie polipują.

Opis erybki

Cytuj

Płynny fitoplankton. Skład: Isochrysis T-ISO (33%), Nannochloropsis (31%), Tetraselmis (18%), Phaeodactylum (18%). Specjalnie dobrany skład gatunkowy najlepiej odpowiada fitoplanktonowi występującemu w naturze. 

Po czterech tygodniach można dalej zwiększać dawki o 2 ml tygodniowo aż do osiągnięcia wysokiej koncentracji zooplanktonu będącego pokarmem dla ryb, bezkręgowców i korali.

pol_pl_easy-reefs-Easybooster-1500-ml-12

 

i filmik o tym produkcie

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Żywy nie żywy jakie ma to znaczenie ? :P odkąd go stosuje miękkie łącznie z zoanthusami rosną jak na drożdżach, jest sporo zooplanktonu i spsy pięknie polipują.

Opis erybki

pol_pl_easy-reefs-Easybooster-1500-ml-12

 

i filmik o tym produkcie

 

Spoko. Fajnie to wygląda ale jak dla mnie to że żywy zawsze swiezszy a dodatkowo względy ekonomiczne biorą górę. Koszt butelki 1.5l to tyle co i u mnie byś kupił 35l to jak ty lekarz 10ml swojego martwego Fito ja w tej cenie kupując na forum nie hodujac mógłbym lać 350ml. Co akwarysta to metoda. Na pewno kupny ma wiecej szczepów i jest wygodniejszy  w dawkowaniu ale czy to się kalkuluje pozostawiam do rozwagi każdemu z osobna. Na pewno warto lać Fito takie czy inne bo to świetny pokarm dla korali i mikro organizmamow. Mikro organizmy to świetny pokarm dla korali i ryb. Koło się zamyka. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czytałeś o wydajności takiego fitoplanktonu? Ile lejesz do swojego zbiornika takiego DIYa? żeby nie było to oczywiście są też mniejsze pojemniki, ja mam taki 250ml za 90zł.

Laszek na swój zbiornik musiałby użyć: 

Cytuj

 

Docelowa dawka dla zbiornika 500 litrów powinna być osiągana wg schematu:
1 tydzień - 1 ml dziennie
2 tydzień - 2 ml dziennie
3 tydzień - 3 ml dziennie
4 tydzień - 4 ml dziennie

Sposób użycia:
Dozowanie zależy od biologicznego obciążenia zbiornika. Generalnie, należy użyć 4 ml (w zbiorniku z małą ilością życia) lub 8 ml (w zbiorniku z średnią/dużą ilością życia) codziennie. Dawka powinna być rozłożona na cały dzień - można pokarm dawkować przy pomocy pompy dozującej. Nie jest konieczne wyłączanie odpieniacza.

 

Przez pierwszy miesiąc zużyje 70ml i później już co 2 dzień dawkę maksymalną 4ml czyli kolejny miesiąc 64ml to mamy w sumie 134ml . Trzeba uważać bo i te 4ml mogą być za duże, a poznać można po tym że trzeba częściej czyścić szyby. Czyli tak licząc że będziemy dawać według schematu to takie 250ml za 90zł wystarczy mu na 4 miesiące. 

Ja u siebie daję co 3-4 dzień bo nie ma potrzeby częściej. I tak jak już gdzieś pisałem problemem nie jest sprzęt w zbiorniku, a człowiek który bezmyślnie leje to co mu wpadnie do ręki i później pojawiają się wszelakiej maści plagi ;)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko masz rację ale każdy musi sam zdecydować co dla niego lepsze. Ja np raczej nigdy nie będę tego lal glownie ze względów ekonomicznych. Jestem pewien tego co leje do baniaka ponieważ hoduje według sprawdzonych przepisów i trzymam sie ich scisle. Do mojego baniaka docelowa dawka dzienna kupowanego Fito  to ok 25ml to ta butelka za 90 zeta starczyla by mi na 10dni (docelowo). Wiadomo teraz jesZcze nie musZę tyle lać ani nigdy moge nie osiagnac dawki docelowej ale popieramy sie zaleceniami producenta. Nie myśl że uważam że nie masz racji wręcz przeciwnie ale uważam że każdy musi dobrać metodę do siebie i swojego baniaka. Tak czy siak warto karmić Fito tyle ze to żywe z forum wychodzi dużo taniej. Wiesz po co ludzie hoduja sałatę w ogródkach jak można kupić w hipermarketach a jednak...

Chodzi o wygodnictwo. Twoja metoda jest wygodna ale droższa. Nie wiem jak masz jesZcze cos do dodania to pisz ja już chyba powiedziałem wszystko na ten temat od siebie i nie udzielam żeby nie rozszerzać niepotrzebnie wątku.

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty nie porównuj tego co Ty dozujesz do tego co ja proponuję bo dając taką samą ilość miałbyś w baniaku meksyk heh napisałem o tym że istnieje taki fitoplankton i można go z powodzeniem dozować pompą i trzymać w szafce bo nic się nie popsuje ani nie zapcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A na jak długo wyłączać odpieniacz do fitoplanktonu podczas karmienia, mam na myslinten własnej produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, laszek napisał:

A na jak długo wyłączać odpieniacz do fitoplanktonu podczas karmienia, mam na myslinten własnej produkcji?

To kwestia indywidualna w zależności jak dużo ma się ryb i jak wydajny jest system filtracji czy masz dsb, refugium itp.  Może wypowie się ktoś bardziej obeznany. Osoby ktore maja dsb z porządnym refugium całkiem rezygnuja z odpieniacza lub włączają co tylko na kilka godZin. Ja z technicznych względów wyłączam na 2h. Wydaje mi się że w dzień jak ryby są aktywne i bardziej syfia czas musi być krótszy. 

Mam takie cudo https://www.hama.com/00108859/hama-premium-countdown-timer fajna sprawa bo po 2h sam wlacza odpieniacz ale ma jedną wade ze po braku prądu już go nie załącza.  

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozuje fito z pompy i jest ok
Tylko do butelki z fito musi być światło i powietrze
Butelka 1.5 litra wystarcza na tydzień wiec nie mam problemu z jakoscia

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szwagieros napisał:

Ja dozuje fito z pompy i jest ok
Tylko do butelki z fito musi być światło i powietrze
Butelka 1.5 litra wystarcza na tydzień wiec nie mam problemu z jakoscia

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli hodowlę do której wlewasz nawóz masz w osobnej butelce/reaktorze. Tu światło i powietrze żeby nie zdechło? Bardzo ciekawa koncepcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowla oczywiście jest gdzie indziej i wszystko tak jak mówisz, fito zresztą jest od Ciebie :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szwagieros napisał:

Hodowla oczywiście jest gdzie indziej i wszystko tak jak mówisz, fito zresztą jest od Ciebie :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Milo to słyszeć że się przyjęło. Jak z zatykaniem węży.? Robisz geste takie ja Ci wysłałem czy raczej mniej zielone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Twojej receptury i procesu technologicznego :)
Wężyk lekko zarasta po miesiącu i tylko końcówka ale i tak przy wymianie butelki zawsze przetrę ręcznikiem papierowym

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi nie podczas hodowli a podczas podawania czy pompka się nie zatyka gęstym  fito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cały czas o dozowaniu z dp4 :) nie, nie zatyka sie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szwagieros napisał:

No ja cały czas o dozowaniu z dp4 :) nie, nie zatyka sie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba będzie spróbować twoja metodę podawania ale nie wiem czy wytrzymam napowietrzacz w szafce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dobry pomysł. Mam w pokoju gdzie spie. Chodzi odpieniacz, kaskady cyrkulatory. Jak wiatraki sie zalaczą to jakby samolot lecial ale sie.przyzwyczailem :)

Swiatlo też musi być nad tym fito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło musi być bo inaczej fito zdycha i robi się woda , przetestowane

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Normalnie 16h tak jakbym hodował? Tylko bez nawozu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.