Skocz do zawartości
KilliChilli

Uszkodzony Reefmax. Ile czasu bez lampy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

padło mi sterowanie w Reefmaxie. Wyświetlacz restartuje się non stop i nie włącza świetlówek. Ostatnio wymieniałem statecznik i przez około 2 tygodnie wszystko było ok. Wczoraj wieczorem światło padło i się nie włączyło. Próbowałem dzisiaj pogmerać trochę w obudowie, ale nic nie pomogło. Jutro będę pewnie chciał zamówić w Aquael nową pokrywę bo stara jest już w opłakanym stanie. Nie wiem ile czasu może trwać wysyłka.

Pytanie ile czasu życie wytrzyma bez światła? Czy szukać jakiegoś zastępczego oświetlenia? A może ma ktoś pokrywę z Reefmaxa na sprzedaż w dobrym stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, KilliChilli napisał:

Cześć,

padło mi sterowanie w Reefmaxie. Wyświetlacz restartuje się non stop i nie włącza świetlówek. Ostatnio wymieniałem statecznik i przez około 2 tygodnie wszystko było ok. Wczoraj wieczorem światło padło i się nie włączyło. Próbowałem dzisiaj pogmerać trochę w obudowie, ale nic nie pomogło. Jutro będę pewnie chciał zamówić w Aquael nową pokrywę bo stara jest już w opłakanym stanie. Nie wiem ile czasu może trwać wysyłka.

Pytanie ile czasu życie wytrzyma bez światła? Czy szukać jakiegoś zastępczego oświetlenia? A może ma ktoś pokrywę z Reefmaxa na sprzedaż w dobrym stanie?

Fachowcem nie jestem, ale zajrzeć mogę :) A tak na zupełnie poważnie- ludzie walcząc z plagami robią totalne zaciemnienie na 2-3 doby i nic nie pada, więc osobiście myślę że to rozsądne maximum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padło sterowanie to podepnij zasilania statecznika na krótko, kabel wtyczka do gniazdka ewentualnie przez jakiś timer, spróbuj włączyć sam sterownik w pokrywie bez statecznika, tylko uważaj bo na kabelkach do statecznika pojawia się napięcie więc zaizoluj kabelki, może problem to sam statecznik, robi jakieś zwarcie bo raczej na przerwę by normalnie startował bo to zwykły przekaźnik wykonawczy

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki kupiłem 2 i dzisiaj wymieniłem na nowy ten, który wstawiłem wcześniej. Nie pomogło. Zauważyłem za to, że pod pokrywą zbiera się para wodna, może po wymianie statecznika nie dokręciłem dobrze obudowy ( a to akurat jest możliwe bo kilka uchwytów na śrubki się pokruszyło chyba ze starości) dostała się tam jakaś woda i nastąpiło zwarcie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, najpierw odepnij stateczniki od strony komputera spróbuj włączyć jeśli nie pomoże tzn że komputerek padł, wtedy tylko możesz podpiąć bezpośrednio pod zasilanie same stateczniki, przyczyn usterki może być naprawdę wiele od wilgoci po złośliwość rzeczy martwych :P

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wszystko się wyłączyłą razem z oświetleniem nocnym...przyczyną był zasilacz..sterowanie potrzebuje zasilania z zasilacza aby uruchomić świetlówki..podepnij na krótko sam statecznik zobacz czy zaskoczy..


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem lampe do serwisu Aquaela. Padła płyta główna i zasilacz. Do tego panowie wymienili stare plastiki, stateczniki, wiatraki i mam nową starą pokrywę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.