Skocz do zawartości
ziembol

Problem z filtrem RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem dziwny problem z filtrem RO. Otóż po napełnieniu wody na podmiankę i zakręceniu głównego zaworu zasilania oraz zaworu na wylocie czystej wody zaczyna spadać ciśnienie w układzie ro i trzeci pojemnik z prefiltrem zaczyna się opróżniać aż do połowy. Zauważyłem również , że momentami filtr zaczyna wyrzucać do ścieków znaczne ilości wody. Uszkodzony ogranicznik przepływu czy membrana ?


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś zapasowy z innego używanego filtra - założyłem ale efekt ten sam :(. Zastanawiam się czy pechowo trafiłem na kolejny uszkodzony czy raczej problem jest gdzieś indziej ...  No nic zamówię nowy i sprawdzę.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak mu zakręcisz wylot czystej wody to całe ciśnienie idzie na ściek. W prefiltrach wysysa wodę, załóż zawór tez na ścieku albo nie zakręcaj na czystej wodzie i problemu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaworek przeciwzwrotny za niecałe 2 zł na wylocie czystej wody załatwia sprawę. Tylko taki z plastikowym wkładem a nie ze sprężynką.

ncv-3-zawor-przeciwzwrotny-3-sztuki-aqua-nova.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem restryktor - nic nie pomogło :(. Miałem już tak kiedyś, wymieniłem wówczas wszystkie prefiltry i membranę i przez pól roku był spokój ... do czasu.

Co do zaworka - mam na wylocie czystej wody zawór zwykły "zamknij -otwórz" . Po produkcji zakręcam najpierw na wylocie czystej a następnie zasilający - no i w oczach woda z prefiltrów schodzi. Boje się , że przez to będzie przysychać membrana i w końcu pójdzie w śmietnik. Wygląda na to, że chyba tylko zawór na odrzucie powinien załatwić sprawę.

 

Zasilanie muszę zakręcać , bo nie mam czterodrożnego i po zakręceniu zaworu na wylocie czystej filtr cały czas pracuje i wywala wodę w ściek.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jezeli masz na wylocie zawor to musisz miec jakas nieszczelnosc w filtrze inaczej podcisnienie zatrzymaloby odplyw wody do scieku. Zawor na odpadzie owszem zalatwi sprawę tylko zaczynaja ci sie mnozyc te zawory... poza tym filtr nie przecieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr wydaje się być szczelny. Nie słychać żadnego syczenia, nic nie przecieka ....


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.