Skocz do zawartości
jacaga

Nanostream 6025

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj dotarły do mnie pompy nanostream 6025 (II edycja zakupów - dzięki uprzejmości @mati-ego) i chciałbym podzielić sie uwagami i ciekaw jestem czy inni również mają podobne.

Rzeczywiści design bardzo ładny - dobrze mi się komponują w zbiorniku natomiast bardzo byłem rozczarowany hałasem jaki powodują (u mnie to kluczowy parametr jako że w tym pokoju śpię). Wcześniej miałem maxiJeta 1000 i w porównaniu z nim nanostream jest ze trzy razy głośniejszy (szanowna małżonka pozostawiła mi wybór albo ja w alkowie albo pompa:( .

Czy można założyć że z biegiem czasu trochę się wyciszą gdy np. wirnik (lub stator) pokryją się nalotem?

Bądź też może mażna by przesmarować wirnik czymś?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

równiez nabyłem tę pompkę z tej samej dystrybucji (jeszcze raz dzięki mati) i problem mam ten sam, rzeczywiście 6025 warczy jak cholera. Jako że to nie moja pierwsza pompka tunze to z porównania wynika że jednak jest to produkt troszkę budżetowy (duży stream aż tak na poczatku nie buczał). jacaga żeby cię trochę uspokoić to wydaje mi się że za parę dni powinien ten hałas się troche osłabić, ale czy zupełnie zniknie to szczerze wątpię. I obym się mylił.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie szanowni koledzy i kolezanki...:)

zartuje.tak serio to nie buczy raczej wirnik,przynajmniej u mnie w moim modelu ktory mam od miesia i tez mialem na poczatku ten sam problem.tam moze ciut halasuje wirnik ale bardziej obudowa pompki.zobaczcie czy jak scisniecie ja do siebie bardziej pod woda czy sie nie uciszy.u mnie tak wlasnie bylo.i poobracalemja tak w tym uchwycie zeby znalezc miejsce -pozycje w ktorej najmniej buczy.dajcie znac czy cos to dalo:D?

pozdrawiam

darek


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

też zauważyłem ze warczenia zaeży od położenia pompki w tym klipsie. Problem polega na tym, że ona ma dmuchac tam gdzie ja chcę, a nie tak żeby było cicho :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sproboj bo tez o tym myslalem opaskami czarnymi elastycznymi sciagnac te 2 czesci obudowy.powinno pomoc.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie daje jej spokó powiedzmy na tydzień, a jak się nie uspokoi to pomyślę. Wiesz, że mam akwarium na korytarzu, więc specjalnie mi to warczenie nie przeszkadza, no ale w sypialni to już inna sprawa.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w sypialni a i tak na noc wylanczam wlasnie ta nano.marea w porownaniu do niej jest bezglosna tylko dmucha jak astmatyk:D

a rano wraz z przyplywami wlanczam tunze:D:D:D

ciekawe jak dlugo wytrzyma?gwarancja 2 lata wiec nie powinno byc zle.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tą pompkę dzięki uprzejmości matiego - stokrotne dzięki mati :)

Problem ten sam - hałas. Właśnie zakończyłem ustawianie tej pompki i u mnie raczej położenie niczego nie zmienia. Jak się odczepi od uchwytu, to ciszej. Jak tylko zaczepię, to hałas, który przenosi się po prostu przez uchwyt na szyby akwarium.

U mnie dodatkowo jest ułamany jeden ząbek trzymający i wisi na trzech (wada transportowa lub produkcyjna). Tak nawiasem mówiąc, to projektanci chyba spaścili te ząbkowe uchwyty. Bardzo są nietrwałe.

No ale cóż, widzę, że nie ja tylko jestem zaskoczony hałasem. Ale bądźmy dobrej myśli. Może to rzeczywiście wirnik, który się rozrusza.

Pozdrowienia dla Matiego i jego poświęcenie! Jeszcze raz dzięki! :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze,jak czytam te Wasze posty to sie zastanawiam czy nadal chce nano do swojego baniaka. :/

@mufti daj fote na mejla matiMALPAmajmus.com uszkodzonego elementu. Postaram sie zalatwic pomoc :)

@all prosze bardzo :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati

Fotkę mogę wrzucić (jak wsadzę łapy i ją wyjmę), ale to zbyteczne. Nie przeszkadza mi to. Co więcej, jest większa amortyzacja!

Nie przejmuj się tą bzdurą. Aż się zastanawiałem, czy nie wyedyować posta, żebyś tak się nie przejął :):):):)

Pozdrawiam serdeczenie jeszcze raz i dziękuję! Pompka na pewno się dotrze. Przy tych gabarytach to na prawdę ma kopa! :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Panowie po 2 miesiacach jest cichutenka u mnie takze nie ma co sie przejmowac na zapas a kopniaka daje niezlego w tej cenie nie ma nic lepszego.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mufti :)

skoro Tobie pasuje to jest luzik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati

Eeee spoko! Luzik! :)

Dzisiaj rano pompa już zaczęła lekko dźwiękowo "skakać", czyli dociera się. :):)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogla ta sama technika co u Darekn12. Teraz jest cichutko.


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na poczatku kilka dni chodzila cichutko...potem cos sie musialo spiepshyc i juz terkocze dosc mocno...no nic czekam moze sie uspokoi. Inna sprawa to ze jak sie kupuje cos takiej firmy jak TUNZE to takie zachowanie pompy jest wg mnie kompromitujace.

Mam w slodkim filterek fluval 4+ juz 3 latka nigdy nie czyscilem glowicy i od nowosci jest to dla mnie wzor cichej pracy....nie ma zadnego szlestu.

Marea 2400 tez jest ok ale czasem jak dostanie czkawki to musze ja wylaczyc i wlaczyc od nowa i terkot ustaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pomęczyłem z tymi pompkami i mam kilka wniosków z którymi się mogę podzielić:

Sama pompka - tzn wirnik w stator działają dosyć cicho i jak napisał @DarekN12 problem jest z obudową. Po prostu dokładność wykonania woła o pomstę do nieba (gdyby nie napis Tunze na obudowie to pomyślałbym że to Chińskie badziewie). U mnie oba wirniki ocierały się o obudowę a ponadto sama obudowa wpadała w drżenie.

W jednej pompce udało mi tak zapiąć obudowę i zakleić silikonem że teraz hałas jest akceptowalny.

Natomiast w drugiej po dwóch tygodniach obluzował się pręcik na którym osadzony jest wirnik (teraz staram się go właśnie przykleić ponownie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w magnesach do mocowania na szybie pomp 6060 poodpadały wszystkie zaślepki (kto je ma to chyba wie o czym piszę).

Musiałem je wszyskie na dzień dobry poprzyklejać. Wstyd że firma Tunze robi w sumie super sprzęty ale wykończeniówka TRAGICZNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się pod opiniami przedmówców , te modele TUNZE to jakby Chińskie były .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze trafily Wam sie panowie egzemplarze z pierwszej, felernej partii. W Niemczech wyglada to tak ze mozna wymienic pompy u producenta na nowe, w ktorych poprawiono juz wady fabryczne. Te z nowych serii sa podobno rewelacyjne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te z nowych serii sa podobno rewelacyjne.

@Aquamaniac- orientujesz się, czy te dostępne w Polsce (korale.pl) są już z drugiej serii?:)

Fajnie, że robią takie maleństwa na początku planowałem jednego byczka tunze, ale jak te są po 199zł to sobie 3 kupię i będzie piknie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale.pl jeszcze nie mają tych pomp... przynajmniej nie mieli ich pod koniec przyszłego tygodnia...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Wyglada na to ze trafily Wam sie panowie egzemplarze z pierwszej, felernej partii.

Mysle, ze chyba nie (moge sie mylic).

Troszke czasu minelo od pokazania sie tych pomp w niemczech. A ja je dostalem niedawno. Jakby to byla pierwsza seria to juz dawno bym mial.

Robert K :

podpisuje się pod opiniami przedmówców , te modele TUNZE to jakby Chińskie były .

Tutaj to sie akurat zgodze, ale kazda tunze jaka mialem do tej pory (6060, 6000 czy mocniejsze) byly wykonane raczej jak chinszczyzna. Troszke sie ich naogladalem i sam bylem zawiedziony ze nie przykladaja sie do ich wykonczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6025 już się praktycznie dotarła!

Nie ruszałem jej wogóle, a sama przestała już warczeć i stukać. Chodzi teraz jak należy. Głośniej pracuje tylko pompa w odpieniaczu (Resun), ale ogólnie to stosunkowo cicho już jest.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem docieraja sie po pewnym czasie i jest cisza.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze sie docieraja, w przyszlym tygodniu mam miec 6045 zobaczymy jak one sie sprawuja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.