Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.07.2017 o 18:08, wiks napisał:

Cyrkulator kupiłem Koralie Nano 900 ale czekam aż padnie bo teraz kupiłbym falownik 

to sobie poczekasz :)

u mnie 6 lat pracuje ok


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz swiecenie co najmniej o połowe. inaczej bedziesz mial problem z glonami. 3-4 h to max.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


e80b0aaecbb9ceb0488ec622d5619006u1178a1034.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sarniotko napisał:

zmniejsz swiecenie co najmniej o połowe. inaczej bedziesz mial problem z glonami. 3-4 h to max.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czemu każesz koledze zmniejszać świecenie. Baniak już ma miesiąc i powinien świecić się długo nie jak przy starcie.

U mnie świeci 11h i nic się nie dzieje

Jeśli jeszcze sypią glony to znaczy że jeszcze nie dojrzał dobrze. Czasem trwa to dłużej niż miesiąc.


9ba19a2cca831f205707d001db288c27u1652a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, wiks napisał:

Jeśli jeszcze sypią glony to znaczy że jeszcze nie dojrzał dobrze. Czasem trwa to dłużej niż miesiąc.

a co się robi w takim wypadku ? - skraca czas świecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, to tylko wydłuży dojrzewanie, świeć normalnie a glony wyrywaj. Tylko tak się pozbędziesz niepożądamych związków. Zwłaszcza jak nie masz odpieniacza.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz już po ptokach bo są glony ale ja jestem innego zdania żeby na początku nie świecić bo nie ma po co i dozować duże dawki bakterii. Jeszcze nigdy nie miałem ani grama glonu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotr7 napisał:

Bzdura, to tylko wydłuży dojrzewanie, świeć normalnie a glony wyrywaj. Tylko tak się pozbędziesz niepożądamych związków. Zwłaszcza jak nie masz odpieniacza.

P.

Właśnie tak chciałem robić i robię, w końcu w glonach znajdują się związki azotu i fosforu, a usuwając glony pozbędę się ich z wody.

Nie chciałem skracać cyklu świetlnego aby nie osłabić korali^_^. zastanawiałem się też nad wprowadzeniem jakiegoś gatunku makroglona (w celu wytworzenia konkurencji do zasobów ), jaki  gatunek polecacie i czy to ma sens:huh:, POZDRAWIAM:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makroglon na pewno nie zaszkodzi, i łatwiej go potem usunąć.

Np. coś z rodziny caulerpa.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, piotr7 napisał:

Np. coś z rodziny caulerpa.

P.

a jak kolega nie zrozumie żartu to kupisz mu nową skałę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę:

https://pl.reeflex.net/tiere/1618_Caulerpa_racemosa_var_turbinata.htm#katID

Niechcący usunięta praktycznie jednym ruchem ręki. Az mi było szkoda, miałem nadzieje że odrośnie.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszelkie pełzatki to albo sump albo w jakiś kotnik - bo jak czepi się skały to nie wyplenisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to chciałem zrobić z niej coś na kształt zarośli na piasku w lewym tylnym rogu. [emoji4]

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

I mam pytanie, jak makroglony sobie poradzą przy nieco bardziej niebieskim oświetleniu?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny dać sobie radę. Jest kilka przykładów na forum, gdzie makroglony są w głównym akwarium i jakoś problemów nie stwarzają. Tylko musisz kontrolować ich przyrost, żeby za bardzo się nie rozprzestrzeniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ktora kupiles daje takie samo uzyteczne spektrum, niezaleznie jaki kolor swiatla wybierzesz. To unikalna cecha Kessili, ktora w moim przypadku przesadzila o zakupie akurat tej marki.

Pokretlo od mocy jest dla korali, a pokretlo od kolorow dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciej01 napisał:

Powinny dać sobie radę. Jest kilka przykładów na forum, gdzie makroglony są w głównym akwarium i jakoś problemów nie stwarzają. Tylko musisz kontrolować ich przyrost, żeby za bardzo się nie rozprzestrzeniły.

 

3 godziny temu, tihs napisał:

Lampa ktora kupiles daje takie samo uzyteczne spektrum, niezaleznie jaki kolor swiatla wybierzesz. To unikalna cecha Kessili, ktora w moim przypadku przesadzila o zakupie akurat tej marki.

Pokretlo od mocy jest dla korali, a pokretlo od kolorow dla Ciebie.

OK, dzięki:D, co do gatunku makroglona to chyba raczej postawie na Caulerpe taxifolie. Aha i ponawiam moje pytanie odnośnie ślimaków, czy dały by one rade na początku:huh:?myślałem nad Nassriusami i jakimś Trochusem lub Turbo. chciałbym wpuścić jakiegoś pioniera:D. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak NO2 i NH4 masz "0" to możesz wpuszczać ślimaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.