Skocz do zawartości
lapsiak84

Dzielenie się ukwiałów - zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś może rozwiązać zagadkę (nie)dzielenia się ukwiałów?

 

Mam dwa quadri (tzn już cztery) dwa w sensie zielonego i czerwonego. Jakiś czas temu oba mi się podzieliły.

I wiem ze zrobiły to ze względu na rozchwiane parametry (walka o przetrwanie gatunku) mialem awarię pompy i po kilku dniach mi się rozchwiały parametry pojawiło cyjano dino itp.

 

W tej chwili wszystko wróciło do normy. Parametry są stabilne bez wahań i w normie.

Zielone quadri pompują się aż miło natomiast czerwone takie flaczki a drugi czerwony znów się zaczął dzielić.

 

Z czego może wynikać taka różnica w zachowaniu?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadłem na inna teorie  ale czy to faktycznie ma wpływ na podział ?

Jakiś czas temu ukwiał odkleił się od skały  ,stopa  była w na piasku

W ziołem  chwytak  i próbowałem  go położyć na miejscu gdzie był poprzednio a że wyślizgiwał się to za każdym razem zaciskałem chwytak mocniej

Może nawet za mocno .

Nie wiem czy go uszkodziłem ale  kilka dni po tym podzielił się 

Dziwny zbieg okoliczności .

Może gdy zwierzak  czuje zagrożenie  lub ma uszkodzenie dzieli się dla przedłużenia gatunku  ?

 

      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nie miały najmniejszych obrażeń. Nawet ich nie dotykałem niczym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z jednego  zrobiło się 10, 5 poszło do ludzi i 5 zostało. Ukwiał jak czuje się zagrożony lub ma dostarczane za mało pokarmu się dzieli z powodu, że lepiej jest nakarmić 2 mniejsze niż jeden większy, a drugi powód to jak ukwiał nie ma miejsca już na pełne napompowanie i wszędzie ociera się polipami i się rani. Miałem taki przypadek, że błazenek tak silno wycierał się o ukwiał że końcówki polipów odpadały po kontakcie ze skałą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki @tihs sporo wyjaśnia to wideo, i w sumie w fajnym stylu nakręcone, na luźno bez napinania się :) podoba mi się taki typ narracji, ciekawe czy można je trzymać z szorstnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam quadri, radianthus magnifica i dwa szorstniki. Siedzą od siebie daleko i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie poliglota...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Szorstników też nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ukwiały dzieliły się gdy był na nie skierowany zbyt silny prąd, może to jest problem ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prad mam skierowany w tym samym kierunku od 3 lat. Ukwiały od półtora roku mam. Samy sobie wybrały miejsce i tam polipawały pięknie.

Może zle sformułowałem swoje pytanie. Bo czemu ukwiały się dzielą to ja wiem. Raz ze złych warunków raz ze im za dobrze.

Bardziej mi chodzi o to dla czego zielonym jest super, pompują się pięknie a czerwone flaki i dzielą się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobrze sformułowałeś za pierwszym razem, ale czasem ciężko komuś przeczytać post do końca ^_^

 

wg. informacji w tym filmie: zielone i czerwone to ten sam gatunek więc mają te same wymagania odnośnie parametrów wody, cyrkulacji, etc. - przyczyna jest pewnie zlokalizowana. Autor po 12 latach trzymania tego konkretnego ukwiału nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić dlaczego się dzieli, czasem dzielił mu się dwa razy do roku, a potem wcale przez kilka lat. Jako jedną z przyczyn podał też przekarmienie.

Pytanie jak dawno miałeś tą awarię, może czerwony jeszcze odreagowuje. 

Drugie, już tylko z ciekawości - jakie masz parametry? "w normie" może znaczyć wiele, tam podane jest zasolenie 1.026 temp 25-26 alk. 8-11 dKH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie trzymam 1.024-1.025 temperatura 25-26 sporadycznie podskoczy do 27 dkH 9 awarię miałem 3 miesiące temu. Bezpośrednio po awarii kiedy parametry były rozwalone oba gatunki się podzieliły i szukały swego miejsca na ziemi. Jak udało mi się akwa wyprostować to zielone zaczęły pięknie się pompować a czerwone nawet nie wróciły do formy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej karmić quadricolora ?:) 

Daję mu na razie samą mrożoną artemię, ale myślę o krewetkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

surowym mięchem :) kawałek krewetki ryby czy .. kurczaka - jak nie wypluje to znaczy że mu posmakowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię mrożoną stynką. Oczywiście wcześniej rozmrożoną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wcina krewetki koktajlowe kupione w lewiatanie.Tylko jak byś miał zamiar kupić to czytaj opakowanie by nie było dodatku soli albo innych tam przypraw itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.