Skocz do zawartości
sky

milliput i woda mleko...

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie, bo zrobiłem dzisiaj najgłupszą rzecz jaką mogłem zrobić, mianowicie nabyłem szczepek korali i chciałem poprzyklejać na milipucie do skały i pech chciał że 1 skała się oderwała od reszty... więc szybko ulepiłem większą kulke milliputa i zaczołem kleic.... i tu był błąd wraz z nerwami... bo skała nie chciała się przykleić a im więcej ugniatałem kulke kleju to tym więcej syfu dostawało się do wody... po czym suma sumarum w akwarium zrobiło się totalne mleko... korale zaczeły się super kurczyć, aż do momentu chyba że już bardziej się nie dały... 

podmieniłem 10% wody, wymieniłem perlon, dodałem sachem stability i pristine, 

jest nie wiele lepiej ale mleko dalej... jak bardzo milliput jest toksyczny i co jeszcze moge zrobić poza modłami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że węgiel postawa żeby syf wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wate jeszcze daj do sumpa i na cyrkulator. On niby nie jest toksyczny, ale lepiej nie kleic za duzo na raz. Mnie się po nim jeszcze nigdy mleko nie zrobiło, troszkę tylko pyłu uniosło się w toń. Ten klej wolno wiąże. Ja robiłam tak, że najpierw zmieszalam, doczekalam z 5 minut, potem dzieliłam na dwie porcje. Jedną kulkę przykleilam do skały, drugą oblepilam podstawę korala i po minucie klej do kleju. Trzeba leciutko "wkrecic" klej w klej i troszkę przytrzymac nieruchomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel i browar dla siebie na nerwy 

 

p.s 

każdy klej dwuskładnikowy jak i cx5 i podobne do tego będą pylic jak zaczniemy je miętolic pod wodą 

trzeba pamiętać doklejamy i zostawiamy - odpadnie robimy nową kule ze świeżego kleju nie z tego z wody

to ku przestrodze 

skąd wiem nie raz kleiłem i sobie zapamiętałem 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AnT napisał:

węgiel i browar dla siebie na nerwy 

 

p.s 

każdy klej dwuskładnikowy jak i cx5 i podobne do tego będą pylic jak zaczniemy je miętolic pod wodą 

trzeba pamiętać doklejamy i zostawiamy - odpadnie robimy nową kule ze świeżego kleju nie z tego z wody

to ku przestrodze 

skąd wiem nie raz kleiłem i sobie zapamiętałem 

Jak mnie sie zdarzyło, że się nie udalo, to tez nie mietolilam pod woda, tylko delikatnie cały klej out poza akwarium, wysuszony porzadnie z wody w papierowy ręcznik, potem ponownie wymietolony na powietrzu, odczekany dwie minuty i druga próba, zwykle już skuteczna ;) 

Niestety on bardzo długo wiąże i przyklejenie czegokolwiek przy mocnej cyrkulacji lub pod kątem na skale, jesli koral jest duży i ciężki jest dość trudne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sky napisał:

... więc szybko ulepiłem większą kulke milliputa i zaczołem kleic.... i tu był błąd wraz z nerwami...

i tu chyba cały pies pogrzebany...te nerwy. Ale nie chcę "kozaczyć" bo miałem podobnie lecz nie tak ekstremalnie. Ale dobra nauka na przyszłość..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.