Skocz do zawartości
Kris81

Pompa do filtra ro di

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dojechała do mnie pompka podnosząca ciśnienie w RO z dwoma czujnikami niskiego i wysokiego ciśnienia . W instrukcji jest napisane ,że czujnik niskiego ciś. włącza pompę jak ciśnienie spadnie poniżej 1atm i w takim wypadku u mnie pompa niema szans się włączyć bo tak niskiego ciśnienia nie mam . Mam zamiar pominąć ten czujnik ,czy to jakoś może wpłynąć na użytkowanie ?

Wysokiego ciśnienia dam miedzy mebrane a żywice 

Tak czy siak będę włączał zestaw ręcznie kiedy będzie potrzeba  .

Jak to u was wygląda ,jakieś rady ? 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest pewnie napisane, ze czujnik wylacza pompe gdy cisnienie spada ponizej 1 atm.

jesli otworzysz zawor za membrana bez czujnika niskiego cisnienia, gdy nie bedzie wody w sieci, to pompa dostanie sygnal z czujnika wysokiego cisnienia, zacznie pompowac i wytworzy podcisnienie czyli zagotuje wode. Bąbelki powietrza połamią wtedy wirnik. 

Jesli bedziesz pamietal zakazdym razem najpierw uruchamiac sama wode, a potem wlaczac pompe i po skonczonym nalewaniu najpierw ja rozlaczac i dopiero zamykac wode, to czujnik niskiego cisnienia nie bedzie potrzebny. Ja traktuje go jako zabezpieczenie przed skleroza.

Czujnik wysokiego tak jak pisales, za membrana i zaworem czworodroznym.

Pompę zamontuj pomiedzy pierwszym a drugim prefiltrem. Musi byc za jakims filtrem albo osadnikiem, zeby syf z sieci i uderzenia cisnienia nie uszkodzily wirnika. Filtr miedzy pompa a membrana wyrownuje cisnienie wytwarzane przez pompe, ktora pracuje pulsacyjnie i bez takiego tlumika uszkodzi membrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum tak powinno być, ale w instrukcji pisze jak byk
A zaworu czterodrożnego niemam, do czego niby on ma być? To chyba jak się wodę puszcza przez mineralizator do swojego użytku, bo niby po co? 222ec5a29dc2c2959911eb037adf4bd0.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co za baran pisał tą instrukcję, skoro według niego cisnienie w wodociagu moze spasc ponizej cisnienia otoczenia. Zresztą, ze składni tego koślawego zdania i z informacji o próbie na sucho wynika, że autor miał na myśli rozłącza, a napisał załącza. 

Czujnik niskiego cisnienia uniemozliwia prace pompy na sucho - czyli przy zamknietym zaworze na zasilaniu, albo podczas awarii sieci.

Zawor czterodrozny umozliwia wylaczanie systemu zaworem za zywica, a nie zaworem na zasilaniu jak w najprostszych zestawach. Ot taki bajer, i masz rację że w pełni docenią go tylko posiadacze wylewki.

 

Edit: https://reefhub.pl/filtr-odwroconej-osmozy-czesc-2/

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór niskiego ciśnienie włącza pompę!!!

Gdy odkręcisz wodę za żywicą, ciśnienie spada i się włącza pompa!

Gdy zakręcisz wodę za żywicą, ciśnienie wzrasta i zawór wysokiego ciśnienia wyłącza pompę.

Na takiej zasadzie to działa, ja wyrzuciłem te zawory i włączam ręcznie pompkę. Najpierw odkręcam wodę, a po chwili wtyczka do gniazdka i leci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, tak mi się wydawało że to chyba jakiś pajac pisał [emoji16] ale wolałem się upewnić, bo poco dwa razy łączyć.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kris81 napisał:

Ok, dzięki, tak mi się wydawało że to chyba jakiś pajac pisał [emoji16] ale wolałem się upewnić, bo poco dwa razy łączyć.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

Instrukcja jest dobrze napisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek nie wprowadzaj w błąd, przeczytaj uważnie podany artykuł na reefhub, jest tam dokładnie wyjaśnione działanie pompy i czujników:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zawory tylko czujniki, a pompę wyłącza przerwa w obwodzie:)

fragment z linkowanego artykułu, skoro całego nie chcesz czytać:

Cytuj

Jak kupujecie pompę, sprawdźcie, czy w zestawie są dwa czujniki ciśnienia. Pompę montuje się przed membraną RO, zgodnie z opisem IN-OUT, a czujnik niskiego ciśnienia (zwykle ma napis LOW) podłączamy do zasilania wody. Można go wpiąć po pierwszym filtrze sedymentacyjnym, albo bezpośrednio przed membraną, ale zawsze przed pompą. Ten czujnik zabezpiecza pompę przed pracą na sucho. Drugi czujnik HIGH wpinamy na wyjściu wody RO, jeśli jest zawór czterodrożny, to za zaworem. Ten czujnik odcina dopływ prądu do pompy, jeśli woda nie musi być produkowana. Innymi słowy czujnik wysokiego ciśnienia rozwiera elektrykę ja czuje wysokie ciśnienie, czujnik niskiego ciśnienia rozwiera elektrykę jak wyczuje niskie ciśnienie. Pompa działa tylko wtedy, kiedy oba czujniki zwierają obwody.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tihs napisał:

To nie zawory tylko czujniki, a pompę wyłącza przerwa w obwodzie:)

fragment z linkowanego artykułu, skoro całego nie chcesz czytać:

 

Przyznaje, moja pomyłka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię troszkę temat. Bo dziś podłączałem zestaw po długiej przerwie o trochę mi się zapomniało. W zasadzie na reefhubie znalazłem wszystkie schematy.

Interesuje mnie tylko pytanie czy mozna zawór niskiego ciśnienia podłączyć jeszcze przed prefiltrami zaraz za zaworem głównym?

Jak mam rozpoznać w pompie który zawór to niskiego a który wysokiego ciśnienia?

2927bea6d3a340abb5dbcd5b4dfa519f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.