Skocz do zawartości
Nuke

Oświetlenie do kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli składam sprzęt do nowej kostki. kostka już czeka ma wymiary 60x60x60 przód opti, tył i komin czarny lacobel. Posiadam lampę o wymiarach 60x60 t5 4x24w(możliwość rozbudowy do 8 x24w) lub po zmianie stateczników na t5 po 28w. Na start myślę że te 4x24 na dojrzewanie wystarczy-koszt nowych świetlówek ok 250zł, ale po pewnym czasie będę musiał dołożyć watów,i tu rodzi mi się pytanie czy zainwestować od razu w jakiś w rozsądny led z "końca świata" czy zostać docelowo przy t5 8x24(28w) -koszt całościowy świetlówek wyjdzie ok 550zł Obsada to miękkie(może cos póżniej z twardych na wyższej partii skały i standard ekipa czyszcąca.rybek na razie nie planuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na targowisku były dwie genialne lampy w dobrych pieniądzach(radion i pacific Sun).Moim zdaniem warto kupić ledy ewentualnie samemu taką lampę zrobić. Masz spore możliwości w regulacji barwy i mocy Oświetlenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem widziałem ale nie przemawia do mnie lampa używana.....co do t5 to w 500 miałem 8x54 najpierw zapalały się 2 a reszta pojedyńczo odpalane co pół godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeżeli miałbym doradzić to do takiej kostki wybrał bym kessila A360WE . Trochę kosztuje ale efekt super.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem wybredny,ale taki "kinkiet" mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radion xr15 pro g4


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radion xr15 trochę mało jak na taki zbiornik, lepszy byłby xr30 ale swoje kosztuje. Napisz Kolego ile chcesz wydać na lampę, to będzie łatwiej coś doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium juz powoli odpalam.Obecnie mam na start 4x28 t5 a przygotowana jest na 8x28,jak akwarium dojrzeje tak myślę ok 3/4miesiące,że taka led do około 1tyś bedzie wystarczająca na tą kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, maciej01 napisał:

Napisz Kolego ile chcesz wydać na lampę, to będzie łatwiej coś doradzić.

bo np. EcoTech Marine Radion Extension Cable 3m (czyli 3m kabla z wtyczkami) kosztuje EUR 56,90 czyli mniej więcej 240zł ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, silvia napisał:

bo np. EcoTech Marine Radion Extension Cable 3m (czyli 3m kabla z wtyczkami) kosztuje EUR 56,90 czyli mniej więcej 240zł ... :)

Nie rozumiem o co Tobie chodzi z tym kablem? Ja pytałem się ile chce kolega wydać na lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, maciej01 napisał:

Nie rozumiem o co Tobie chodzi (...)

po protu nie chciało mi się przepisywać tego samego pytania (przewrażliwiony chyba jesteś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nuke napisał:

Akwarium juz powoli odpalam.Obecnie mam na start 4x28 t5 a przygotowana jest na 8x28,jak akwarium dojrzeje tak myślę ok 3/4miesiące,że taka led do około 1tyś bedzie wystarczająca na tą kostkę.

To za taką kasę pozostaje Ci zrobić samemu LED DIY, lub szukać okazji na targowisku jeśli chcesz coś firmowego, lub kupić jakiegoś typowego chińczyka za niewielkie pieniądze np. na eBay.

 

23 minuty temu, silvia napisał:

po protu nie chciało mi się przepisywać tego samego pytania (przewrażliwiony chyba jesteś)

I nadal nie rozumiem co ma kabel do lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, maciej01 napisał:

I nadal nie rozumiem co ma kabel do lampy?

a to że mógłby (ale już wyjaśnił jaki ma budżet) kolega chcieć 2 sztuki nowych xr15 pro g4 i połączyć je kablem

dlaczego dwie ? bo jak się dobrze poszuka to wychodzi taniej niż jedna xr30 (są np. po $399 czyli dwie kosztują jakieś 3 tyś a jedna xr30 pro w PL koło 4tyś)

co do DIY - chińczyki robią fajne 4-5 kanałowe moduły z CREE w różnych układach kolorów

np.

http://img.inkfrog.com/click_enlarge1.php?image=led-world2007_0359.jpg&username=ledworld2007&aid=441048733

SPECIFICATIONS:

Chip Model: Cree XLamp XP-E/Epileds

Channel 1:  5pcs Cree XPE Royal Blue 450nm

DC Forward Voltage (VF): 15V   DC Forward Current (IF): 350mA ~ 1000mA   

Channel 2: 3pcs Epileds Violet 395nm , 2pcs Epileds Ultraviolet 420nm 

DC Forward Voltage (VF): 15V ~ 18V  DC Forward Current (IF): 350mA ~ 600mA  

Channel 3:  2pcs Cree XP-E Blue 465nm , 3pcs Epileds Ultraviolet 420nm

DC Forward Voltage (VF): 16V ~ 17V  DC Forward Current (IF): 350mA ~ 600mA 

Channel 4:  3pcs Cree XP-E 10000K Cold White  ,2pcs Cree XP-E 6000K White 

DC Forward Voltage (VF): 15DC Forward Current (IF): 350mA ~ 1000mA  

Dimensions: 55*40*20mm

 

za około 22$ z wysyłką free (czyli niecałe 80zł za 60W)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie można było tak od razu napisać, wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co tu wyjaśniać skoro to tylko jedna z ... setek ? :) opcji/możliwości, a nie sądziłem że Ci się "nie spodoba" że zacytowałem zamiast dublować pytanie 

(sory za off topy)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się spinać o kable czy lampy:)  Nie podoba mi się wisząca żaróweczka w stylu kinkietu. Nawet gdyby kosztowała grosze to bym jej nie kupił. Że względu na dzieci i latające przedmioty muszę mieć jak największą powierzchnię pokrycia.a nie chce montować żadnych siatek. Obecna lampa spełnia moje oczekiwania i myślę że 8x28w na początku wystarczy i do tego potem np dołożyć LED zmieniając proporcje do 6x28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12/08/2017 o 16:52, Nuke napisał:

Posiadam lampę o wymiarach 60x60 t5 4x24w(możliwość rozbudowy do 8 x24w

koszt całościowy świetlówek wyjdzie ok 550zł Obsada to miękkie(może cos póżniej z twardych na wyższej partii skały i standard ekipa czyszcąca.rybek na razie nie planuje

 

50 minut temu, Nuke napisał:

Nie podoba mi się wisząca żaróweczka w stylu kinkiet

Obecna lampa spełnia moje oczekiwania i myślę że 8x28w na początku wystarczy i do tego potem np dołożyć LED zmieniając proporcje do 6x28.

Nie bardzo rozumiem cel tego tematu.

A tak poza tematem, 200w do miekasow w takiej kostce, to wypalanie swietlowek dla sportu. Te cztery, ktore masz teraz wystarcza, zamiast teraz rozbudowywac lampe, moze warto przemyslec lepsze balasty albo sterowanie. Za jakis czas, jesli bedziesz dokladal twardziele to wtedy dokupisz te brakujace rurki, a zachody slonca sa caly czas w modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt,błąd zrobiłem przy zakupie stateczników,mogłem kupić ściemnalne,i miałbym sprawę załatwioną,na obecnych zegarach startują po 2 sztuki w odstępie pół godziny,ale mogę zrobić pojedyńcze starty co pół godziny i będzie jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.