Skocz do zawartości
wiesiektbg

Moja "zielona latarnia", czyli fitoreaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Fito wytrzyma do 30 stopni, a pewnie i ciut więcej jeśli zwiększyć napowietrzanie.

Jeśli nie będzie stał na słońcu ani pod halogenem to będzie wszystko cacy bez wiatraka.

 

Ale wygląda świetnie !

 

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

weź wentylator i dmuchaj na kostkę lodu a obok postaw drugą taką samą kostkę - która rozpuści się szybciej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

czyli jak podstawię parówki pod wylot powietrza z odkurzacza to je zamrożę ? ludzie OGARNIJCIE SIĘ  - fizyka się kłania

 

Kończę z Tobą temat bo nie ma sensu, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wszystko przeinaczasz na swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia ma racje. Wentylator nie schładza powietrza a odczucie chłodu u nas jest spowodowane zmiana stanu skupienia potu. Żeby cos odparowało musi odebrać ciepło z otoczenia (to właśnie ten chłód co odczuwamy). Tak właśnie działa dmuchanie wiatrakami na powierzchnie wody w akwarium, temperatura spada ale więcej wody musimy dolać.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaszpro napisał:

Silvia ma racje. Wentylator nie schładza powietrza a odczucie chłodu u nas jest spowodowane zmiana stanu skupienia potu. Żeby cos odparowało musi odebrać ciepło z otoczenia (to właśnie ten chłód co odczuwamy). Tak właśnie działa dmuchanie wiatrakami na powierzchnie wody w akwarium, temperatura spada ale więcej wody musimy dolać.

ok więc powietrze schładza,proste myślenie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

uff nareszcie ktoś rozumiejący o czym mówię   - i sory za spam

kolego po prostu postaw kostkę lodu za went. wtedy będziesz miał chłodniejsze powietrze które dmucha na zbiornik z fito

Teraz, Sygen napisał:

ok więc powietrze schładza,proste myślenie

ale nieprawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Sygen napisał:

ok więc powietrze schładza,proste myślenie

Ale nie plastikowe rury które się nie pocą albo nie odparowują jak herbata.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

uff nareszcie ktoś rozumiejący o czym mówię   - i sory za spam

kolego po prostu postaw kostkę lodu za went. wtedy będziesz miał chłodniejsze powietrze które dmucha na zbiornik z fito

ale nieprawdziwe

bo powietrze jest dużo cieplejsze niż kostka lodu więc się rozpuści,jeśli podmuchasz zimniejszym powietrzem na coś bardziej gorącego to się schłodzi prawda?czy jednak nie po twojemu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, umarłem. Nie wiedzialem ze ludzie tutaj tak nie ogarniają prostych rzeczy.
Ruch powietrza nad ręką daje uczucie chłodu bo:
-człowiek 36,6 powietrze zwykle mniej, bliskie otoczenie skory podgrzewa powietrze, gdy następuje ruch to cieplejsze powietrze jest usuwane i jego miejsce zajmuje chłodne dlatego odczuwamy chłód.
- skóra jest wilgotna ruch powietrza odprowadza wilgoć, zmiana stanu skupienia z płynnego w gazowy wymaga energii. Odebranie energii to zmniejszenie temperatury.


Jeszcze chcialbym zobaczyc jak ktos napisze ze zimne jest u gory bo lód pływa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Sygen napisał:

bo powietrze jest dużo cieplejsze niż kostka lodu więc się rozpuści,jeśli podmuchasz zimniejszym powietrzem na coś bardziej gorącego to się schłodzi prawda?czy jednak nie po twojemu

przemyśl to jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak powietrze wprawimy w ruch to się schładza. Więc wentylator schłodzi powietrze.


Obiecaj mi ze nie pójdziesz do urny głosować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

przemyśl to jeszcze raz

no odpowiedz 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, ale po co te spiny, grunt, ze jak na razie sprzęt działa jak potrzeba, chociaż, w pierwotnej koncepcji miałem założyć wewnątrz rurkę z chłodziwem, wypuścić wlot i wylot poza pojemnik, dodać do tego jakąś chłodniczke z wiatraczkiem i było by bardziej "wystrzałowo ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Sygen napisał:

no odpowiedz 

to nie to że dmuchasz ma znaczenie a to że dmuchasz CHŁODNIEJSZYM powietrzem ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

to nie to że dmuchasz ma znaczenie a to że dmuchasz CHŁODNIEJSZYM powietrzem ma znaczenie

no więc o tym napisałem co nie?czy według Ciebie napisałem coś innego?więc dmuchając na łyżeczkę herbaty schłodzi się czy nie według Ciebie?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wiesiektbg napisał:

[...] w pierwotnej koncepcji miałem założyć wewnątrz rurkę z chłodziwem, wypuścić wlot i wylot poza pojemnik, dodać do tego jakąś chłodniczke z wiatraczkiem i było by bardziej "wystrzałowo ;-)

 

i to jest jak najbardziej słuszna droga B) tylko krok dalej jest stara lodówka turystyczna z dwoma otworami i paręnaście metrów węża w środku.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Sygen napisał:

no więc o tym napisałem co nie?czy według Ciebie napisałem coś innego?więc dmuchając na łyżeczkę herbaty schłodzi się czy nie według Ciebie?

a jak się ma łyżeczka herbaty (czy innej parującej cieczy) do zamkniętego pojemnika który NIE PARUJE ? - pojemnik może jedynie oddać ciepło przez ścianki naczynia - a ciepło może być odebrane przez coś co jest chłodniejsze, jeżeli powietrze popychane przez wentylator ma ta samą temp. to NIC się nie schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj, jak zrobię sobie nowy reaktor wapnia z pozostałych rur... to już będzie prawdziwy kosmos ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo powietrze jest dużo cieplejsze niż kostka lodu więc się rozpuści,jeśli podmuchasz zimniejszym powietrzem na coś bardziej gorącego to się schłodzi prawda?czy jednak nie po twojemu


Taka ciekawostka

Dmuchając zimnym na ciepłe mozna to podgrzać ;) słowo klucz

Tarcie





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Coltrane napisał:

Obiecaj mi ze nie pójdziesz do urny głosować

 

+5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

a jak się ma łyżeczka herbaty (czy innej parującej cieczy) do zamkniętego pojemnika który NIE PARUJE ? - pojemnik może jedynie oddać ciepło przez ścianki naczynia - a ciepło może być odebrane przez coś co jest chłodniejsze, jeżeli powietrze popychane przez wentylator ma ta samą temp. to NIC się nie schodzi

widzę że nadal nie potrafisz napisać że dmuchając na łyżeczkę herbaty to szybciej się schłodzi tylko wykręcasz się bo wiesz że mam rację


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie, ale po co te spiny, grunt, ze jak na razie sprzęt działa jak potrzeba, chociaż, w pierwotnej koncepcji miałem założyć wewnątrz rurkę z chłodziwem, wypuścić wlot i wylot poza pojemnik, dodać do tego jakąś chłodniczke z wiatraczkiem i było by bardziej "wystrzałowo ;-)
 


Spiny bo szczerze powiem Tobie ze taka głupota i herezje mnie najzwyczajniej przerażają. Jak mozna tak nie ogarniać otaczającego nas świata?No ale to dla rządzących mocno na reke. Wiele im to ułatwia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Sygen napisał:

widzę że nadal nie potrafisz napisać że dmuchając na łyżeczkę herbaty to szybciej się schłodzi tylko wykręcasz się bo wiesz że mam rację

a jak mocno podmuchasz to ją zamrozisz - weź skończ - pisałem o tym samym - tyle że o szklankach a nie łyżeczce

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Coltrane napisał:

 


Taka ciekawostka

Dmuchając zimnym na ciepłe mozna to podgrzać ;) słowo klucz

Tarcie


może i ciekawostka ale dmuchając mrożnym powietrzem na szklankę wody nie podgrzeje jej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

1 minutę temu, silvia napisał:

a jak mocno podmuchasz to ją zamrozisz - weź skończ - pisałem o tym samym - tyle że o szklankach a nie łyżeczce

 

to proste jak drut dla 99% ludzi tylko nie dl Ciebie,jak dmuchasz to po prostu chłodzisz,lepiej idz się może wymądrzać tą fizyką na jakieś forum o fizyce


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.