Skocz do zawartości
Nailo

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno się przeprowadziłem jako iż ruszyłem że swoim akwa morskim i chciałem przerzucić się na swoją wodę a nie kupna mam małe pytanie.

W mieszkaniu mam zamontowane takie cudo firmy aquamedic.com

http://www84.zippyshare.com/v/9qlFJzXC/file.html

Moje pytanie brzmi jakie wkłady do tego wrzucić by woda nadawała się do akwarium oczywiście po dodaniu soli etc :)

Najlepiej linki ale bez też jakoś to ogarnąć powinienem tylko potrzeba mi że tego jakie wkłady bo te wiem że nie były wymieniane ponad 8 miesięcy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same jak do każdej osmozy akwarystycznej plus żywica


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kupowałem wodę RO więc nie wiem jakie wkłady tam powinny być ;) dlatego też to pytanie tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Do tego urzadzenia poszukaj wkladow 10 calowych czyli 10¨ i tak pierwszy od lewej 5 micron,srodkowy 1 micron i trzeci wegiel...Pozdrowki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel po środku, z wkładu węglowego mogą się uwalniać jakieś drobinki i zatykać membranę. Tak mi tłumaczyli  w sklepie z systemami RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie zasadnicze czy jest tam membrana bo nie widzę?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup prasowany, a nie sypki nic nie pójdzie na membrane której defacto tutaj nie widzę wygląda jak 3 wstępne puszki membrany na tym zdjęciu nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Do tego urzadzenia poszukaj wkladow 10 calowych czyli 10¨ i tak pierwszy od lewej 5 micron,srodkowy 1 micron i trzeci wegiel...Pozdrowki...

nigdy tak !!! tak samo jest źle na zdjęciu autora - po węglu daje się filtr 1 micro aby wypał syf przed membrana i aby jej nie zniszczyć.
Tak więc układ taki: pierwszy 5 micro potem węgiel potem 1 micro i potem membrana a po niej żywica


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kroczek napisał:

nigdy tak !!! tak samo jest źle na zdjęciu autora - po węglu daje się filtr 1 micro aby wypał syf przed membrana i aby jej nie zniszczyć.
Tak więc układ taki: pierwszy 5 micro potem węgiel potem 1 micro i potem membrana a po niej żywica

nie do końca tak jak piszesz,prefiltr z węglem przed podpięciem się płucze i dopiero po płukaniu podłącza i syfu już nie ma

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

nie do końca tak jak piszesz,prefiltr z węglem przed podpięciem się płucze i dopiero po płukaniu podłącza i syfu już nie ma

z węgla zawsze się coś puści. nawet po płukaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, elespero napisał:

z węgla zawsze się coś puści. nawet po płukaniu.

to wygląda na to że tutaj wszyscy popełniają błąd

http://www.woda.com.pl/p1349,rx-afro3-aq-profesjonalna-odwrocona-osmoza-akwarystyczna.html

http://www.osmozaodwrocona.pl/osmoza_akwarystyczna.html

http://www.woda.com.pl/p1241,rx-afro3-eco-odwrocona-osmoza-akwarystyczna.html

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sygen napisał:

Ale co ty porównujesz? Pseudo filtry RO które nie wystarczają na długo.

A po drugie to co podałeś to RO3 więc nie ma tam wkładu 1 mikron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek - powiem tak - tak popełniają błąd - filtr 1 mikro jest właśnie po to aby zabezpieczyć membranę bo moczenie nie daje 100% czy nawet puszczenie przez nie wodę przez jakiś czas zanim podepnie się membranę - popytaj ludzi którzy maja układ taki jak podałem jak często i czy w ogóle wymieniają membranę a co jest jak zrobisz tak że węgiel jest przed membraną. 
Są systemy z jednym filtrem, węglem i membraną ale po to sie właśnie daje jeszcze jeden filtr po węglu aby nie zniszczyć membrany - każdy robi jak chce tylko po co sobie robić kłopoty

p.s.

Marek podał układ właściwy i taki jak powinien być

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Ale co ty porównujesz? Pseudo filtry RO które nie wystarczają na długo.

A po drugie to co podałeś to RO3 więc nie ma tam wkładu 1 mikron.

No oczywiście że nie ma w standardowych zestawach wkładu 1 mikronu więc jest on dodawany przez nas za węglem.Wybacz ale ja mam taki pseudo zestaw od ponad 10 lat i jakoś TDS mam 000 i tylko na 2 prefiltrach plus żywica.Wymieniam co około 6-8 miesięcy. Standartowe zestawy to ro3


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co 6 miesięcy idzie kasa w piach. Ja mam od roku i tylko wymieniłem żywice jak zalewałem nowe akwa. parametry po membranie 8uS.

No ale jak ktoś lubi wyrzucać kasę w błoto to nie mam nic przeciwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak zwykle ilu zainteresowanych, tyle samo teorii B)

i jeden porządny silvia, który dał link do wszystkich potrzebnych informacji i wyczerpał temat :respect:

 

ale ja i tak swoje do pieca dorzuce:

46 minut temu, boo12 napisał:

kup prasowany, a nie sypki nic nie pójdzie na membrane 

Tu 99,9% racji, dlatego ludziom działają zestawy RO3 i nawet dają na nie gwarancję! 

Standardowy wkład węglowy działa jako filtr mechaniczny ~3um oraz absorber chloru, dlatego ostatni etap 1um ma sens.

17 minut temu, elespero napisał:

I co 6 miesięcy idzie kasa w piach.

za 10,- można po prefiltrach dołożyć manometr i wtedy dokładnie wiesz kiedy wymieniać, dla jedych to 3 dla innych 13 miesięcy. 

jeśli wziąć poprawkę na cenę wody i różnicę w produkcji ścieku na nowych i starych filtrach to wychodzi, że przy dużym przerobie wymiana prefiltrów zwyczajnie się opłaca.B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole nie mam filtra 1 mic. i nigdy nie mialem,wiec u mnie 5 Mic.,wegiel,membrana i DI...Od lat TDS 000 i membrana nigdy nie wymieniana a nie wspomne juz o tym ze lezala jakies dwa lata sucha...Mam zapasowa bo myslalem ze do wymiany,ale jednak TDS pokazuje co innego...Jezeli chodzi o kolejnosc to trzymalbym sie ukladu ktory podal Silvia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pre filtrów na pół roku kosztuje 17pln, żeby wymieniać membranę co pół roku trzeba by chyba szambo pompować przez membranę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Filtr 1 mic chodzi u mnie 4 rok, membrana też. Wymieniłrm jedyne wegiel i dolożylem 5 mikro. Żywica jak tds wskaże. Dużo zależy od wody. Teraz w kranie mam 116 na tdsie w zimie 146.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ostatnio po pół roku filtry - pierwszy wiadomo syf i 1 micro był od środka szary - to chyba na coś się przydaje - i żeby uprzedzić wpisy co za syf kupujesz itp. .  
Tak mam zawsze - za każdym razem kupowałem w innych sklepach aby sprawdzić jakość. Pomijając fakt że używałem również tych co używają najlepsi - zawsze jest to samo - filtr 1 micro jest od środka szary - następnym razem zrobię zdjęcie.

p.s.

u mnie dużo wody nie idzie bo co miesiąc 30 i raz na rok 150 ale wolę wydać 20 zł na nowe filtry niż kupować membranę 

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, elespero napisał:

I co 6 miesięcy idzie kasa w piach. Ja mam od roku i tylko wymieniłem żywice jak zalewałem nowe akwa. parametry po membranie 8uS.

No ale jak ktoś lubi wyrzucać kasę w błoto to nie mam nic przeciwko.

porównując cenę zakupu "taniego RO3" (jakiego używam - kompletny z żywicą kosztował niecałe 140zł) a "drogiego" na puszkach 10cali - to wolę co te 6-8 mieś wymieniać pre-filtry :) a co 5 lat cały - razem z membraną  - wymiana wkładu 5mikron+węgiel to jakieś 20zł (z wysyłką jakieś 30) - 30zł raz na pół roku ? - wow toż to kosmiczne koszta :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem od naszego forumowicza za 200 z tdsem na 10" jeszcze filtrow nie wymieniałem bo szkło dopiero się buduję, ale 175 na wyjsciu i 0 na wyjsciu nowe filtry czekają w szafce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.