Skocz do zawartości
tasior19

Pierwsza rafa 54l/Reykjavik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi, poobserwuje natezenie swiatla i skrece zeby nie bylo za duzo... Planuje dolozenie panelu i pytanie czy resun 300 wystarczy czy rozgladac sie za czyms lepszym?? Panel to bedzie jakies 20l wiecej... I czy moge podlozyc cos pod odpieniacz aby poziom wody panelu byl troche wiekszy a nie zalal odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tasior19 napisał:

 I czy moge podlozyc cos pod odpieniacz aby poziom wody panelu byl troche wiekszy a nie zalal odpieniacza?

Nie rozumiem trochę tego pytania, możesz to trochę jaśniej opisać? Zwiększysz litraż, to ja na Twoim miejscu wybrał bym bardziej wydajny i lepszy odpieniacz Tunze 9001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry nie wiem jak to napisac... powiedzmy ze poziom wody dla odpieniacza 22cm a ja chcialbym miec 25cm,  podloze cos pod odpieniacz na te 3 cm

...  

Edytowane przez tasior19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałeś, że chcesz odpieniacz resun, a on ma wieszak i powiesisz sobie taki odpieniacz na krawędzi szyby i wyregulujesz wysokość. Tunze jest mocowany na magnesie.

resun_sk_300_hang_on_protein_skimmer_marine_aquarium_b_large.jpg

Tunze-Comline-9001-Nano-Skimmer.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam resuna, ale kupiłem półrocznego i nie było do niego tego wieszaka , tylko 2przyssawki z tyłu.... podejrzewam że na nich będę musial go codziennie poprawiać... apropo tunze9004 to zdecydować się na tego z kontrolerem czy to niepotrzebny bajer? Niestety tunze będę musiał sprowadzac z pl a zanim paczke skompletuje to trochę minie

Edytowane przez tasior19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tego oryginalnego wieszaka to możesz coś podłożyć pod odpieniacz, żeby był odpowiedni, optymalny poziom zanurzenia. Na ten litraż co masz i jak nawet powiększysz o panel, to starczy Tunze 9001. Ale jak planujesz za jakiś czas powiększyć, zrobić przesiadkę na większe akwarium to może być 9004. Dla mnie jest za duża różnica w cenie za regulowaną pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze za rok kupie mieszkanie wiec napewo bedzie przesiadka ale z simpem juz wiec raczej tunze nie uciagnie... Wlasnie o to mi chodzilo czy mozna podlozyc:D Mam tez pytanie dzis zauwazylem ze z jednego kawalka skaly "wystaja" jakby cieniutkie rureczki/patyczki na ok 1cm, po dotknieciu nie chowaja sie i sa dosc sztywne czy ktos orientuje sie co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady za maly szczegol niestety nie posiadam zadnego tak dokladnego sprzetu:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś hydroidy? Wpisz w google i porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ślimak osiadły.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fresz33 looknalem w wujka google i jest to podobne aczkowlwiek jeszcze male... jutro sprobuje ogarnac jakies zdjecie pozycze aparat:D a teraz lektura o slimakach osiadlych:F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z z lookajacych w moj temat posiada niewielkie refugium w swoim zbiorniku i moze sie podzielic doswiadczeniem na priv? jako ze zaczynam zabawe z morskim chce poprobowac roznych mozliwosci w panleu zew jaki mam zamiar dodac do akwa :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam refugium i DSB w trochę mniejszym akwarium. Napisz co byś chciał się dowiedzieć, a jak będę znał odpowiedzi na Twoje pytania to Ci odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel w przygotowaniu, glony na skale zamowione... dzis zauwazylem chmare malutenkich bialych robaczkow na tynej szybie.. wygladaja jak male... pchelki... poszperalemw  internecie i pisza zeby sie nie martwic, ze pojawiaja sie i znikaja.. ale co to za stworzonka? Zdjecia nie mam gdyz sa wielkosci mm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie to:) dzięki za filmik i od razu lekturę:D! wczoraj w nocy zauważylem także ślimaka nagoskrzelnego wychodzącego ze skały niestety nie udało mi sie złapać dziś kolejne polowanie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie było ale spraw na głowie multum... PAnel dolozony wszystko fajnie ale zbiera się film bakteryjny na powierzchni wody, mam pytanie czy zastosowanie małego skimmera powierzchniowego cos na wzór Aqua Nova NSK-200 ma sens w akwarium morskim i zrobi robotę z filmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.