Skocz do zawartości
Hass-pol

Identyfikacja robaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poproszę o identyfikację takiego robaka - wygląda jakby miał skorupę, porusza się co najmniej na 4 kończynach, obecny rozmiar - 3-4mm, naliczyłem obecnie 3 sztuki.

1.jpg.341e5c41d77d3ffe87a9037e52f7a893.jpg

 

 

Edytowane przez Hass-pol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładam się do pytania, mam identycznego robaczka. Jakiś rownonog? U mnie ma około pół centymetra i ma kolegów podobnych, tylko z białym ornamentem na "plecach".

Dorzucam film

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy takie cudaki bierzecie? Mi, po lekturze reeflex'a, najbardziej wygląda na jakiegoś chitona, choć takiego nie znalazłem ;).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję :) raczej żywią się glonem, także chyba nie są szkodliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy isopodach istotna jest identyfikacja bo niektóre gatunki są naprawdę groźne. Twoje faktycznie wyglądają na Sphaeromidy płci męskiej, kwalifikowane jako reef-safe. Możesz poczytać więcej http://www.reefkeeping.com/issues/2002-05/rs/

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze podobne, tylko ciemniejsze i z ornamentem na grzbiecie w postaci białego prostokąta. Siedzą razem z egzemplarzem z tego tematu w jednym sloju i zjadają mi glony, które usiłowałam w tym sloju  wyhodować. Żal mi było wyrzucić te robaczki, więc je zostawiłam. Ten robaczek od zrobienia filmu bardzo urósł na tych moich biednych glonach. Myslalam, ze moze to samica tego samego gatunku, ale nie widzialam na zadnym zdjeciu pod opisem gatunku, żeby samice miały ornament.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.