Skocz do zawartości
Luki

Nowy baniaczek...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedługo zamierzam sie przeprowadzać do nowego mieszkania i palnuje od poczatku założyć akwarium.

W planach mam 160x80x60 (dł x szer x wys) lub 120x120x60 - jeszcze nie wiem na jakie sie zdecyduje ale obydwa oscyluja w granicach 700-800L.

Nie jestem pewny czy przy 1 opcji lampa 2 x 150 HQI + 4x80 T5 bedzie OK.

Jezeli chodzi o odpieniacz to chyba Deltec APF 851 chyba ze ktos zarzuci lepsza propozycje.

Do cyrkulacji narazie mam Tunze Turbelle 6000L/h i cos jeszcze, w obiegu bedzie 2 x OR3500.

Narazie to tyle, moze jakies podpowiedzi, sugestie...?

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Luki:yes

Szczegolnie podoba mi sie ten pierwszy wymiar (drugi tez:)).

Mysle, ze ta druga pompa cyrkulacyjna powinna byc silniejsza od tej 6000 l/h (i to sporo silniejsza).

Oswietlenie... - wiem, ze te lampe 2x150 juz masz ale chyba trzecia by sie przydala albo 2x250 + T5.

Powodzenia!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Szczegolnie podoba mi sie ten pierwszy wymiar (drugi tez:))

Jestem za, a nawet przeciw

:(

@Stani, szczegolnie, ze do wyboru byly tylko te dwie mozliwosci :) :) :)

Dwie mozliwosci alternatywne :) :) :) :) :D :D :D :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr

:(

Twoje wypowiedzi czesto zmieniaja moje mysli o 360°.

Achtung!

Mam 2x150 nad 1,07 dlugosci i boki doswietlam aktynika (tej aktyniki juz mam 180W :)(). Zarniki w lampie sa odsuniete od siebie o 40 cm.

Gdyby tak liczyc 1W/litr to 2x150 nad tym zbiornikiem to dopiero poczatek.:)

Troche tez zalezy od ustawienia skaly. Ale napewno planujesz korale twarde...:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dal jednak 2x250W... wolałbym osobiscie 2x250W + 2x80W aktyniczne niz 2x150W + 4x80W. Mimo iz matematycznie jest mala roznica miedzy tymi wariantami (tylko 40W) to jednak w praktyce na zywo wyglada to zupelnie zupelnie inaczej. Jasniej, lepiej, SPS-y zeby pokazaly kolorki to poza dobrymi parametrami wody wymagaja silnego oswietlenia. Czym silniej tym lepiej. Poza tym IMHO taka proporcja 500W:160W bialego z aktynicznym jest niemal idealna dla szybkiego wzrostu korali, zauwazylem ze farmy czesto maja taka kombinacje, malo kto robi 1:1 biale z aktynicznym - twierdza ze moze i kolorki sa ciekawe ale za niebiesko i przede wszystkim: spowolniony wzrost, jednak aktynika to swiatlo malo energetyczne, nie warto moim zdaniem dawac wiecej niz 1/3 aktyniki bo efekt wizualny nie bedzie duzo lepszy a za to tracimy dosc mocno na strumieniu swiatla.

Oczywiscie oba warianty sa bardzo dobre i raczej wszystko bedzie roslo, ale dla mnie lepiej wygladaja zbiorniki o h=60cm oswietlane 250W palnikami niz 150W.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mysle ze zakonczy sie na 2 x 250W + 2-4 x T5. Jezeli chodzi o korale to napewno beda to twrdziele ale nie za duzo, mam zamiar zainwestowac tym razem w ciekawe ryby.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może skoro nastawiasz się bardziej na ryby to wystarczy 2 x 150W


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś sie nad samymi świetlówkami T5 ???

Myślę że do ryb i sps'ów jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki 2x250W plus 4 T5 to bedzie kilka setek z portwela mniej dla elektrowni rozwaz czy potrzena Ci az tyle swiatla jesli stawiasz glownie na ryby. Ja bym dal same T5 i starczy i bedziesz mial kase na nowe ryby:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 to dobry wybor ale 6 to trzeba na pewno wlozyc przy glebokosci 80 cm, 6x80W=480W, a wiec nie tak wcale znowu mniej niz przy oswietleniu HQI. Liczac 8xT5 wychodzi nam dokladnie tak samo jak przy HQI.

Wszystko zalezy oczywiscie od planowanej obsady: jesli glownie ryby i jakies miekkie to wtedy rzeczywiscie 6x80W T5 i zalatwione, jesli maja byc SPS-y to nie wiem czy wariant z halogenami nie jest lepszy. Oczywiscie 2x250W :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariant 2 x 250 + 2 x 80 T5 - nigdy za mało światła. Jak mi cos strzeli do głowy to nie bede zmienial zarnikow na mocniejsze.

A jakie byście polecili inne odpieniacze niz Deltec??

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Exclusiv BUBBLE KING - chyba najlepszy :( ale cena może zdołować


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H&S:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.