Skocz do zawartości
12dot12

Pierwsza solniczka - druga przymiarka

Rekomendowane odpowiedzi

OK. To czas przejść do kompletowania :D mam pierwszą z zamówionych wycen - w przypadku tych rzeczy mam wątpliwości, czy na pewno cena jest słuszna:

* akwarium kostka 50x50x50 za 462 zł (8 mm float)

* ceramika 30 zł / kg

* żwir argonitowy 20 zł / kg

* stelaż aluminiowy 100x50x70, z blatem, 6 nóg - 1132 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium z panelem napewno da się taniej, ja płaciłem 350 za 45x50x50 full opti, szlif trapezowy, z kominem lacobel i 4 otworami + gwarancja, a wysyłka palety to niecałe 100zł, jak chcesz mogę dać namiary

szkło 6mm spokojnie wytrzyma, tutaj jest kalkulator

szafka pod 200 kg może być z samych płyt, pod wymiar z lakierowanym frontem dostaniesz za połowę

a tutaj popularna ceramika w morskich, aktualnie w promocji: Sera Siporax

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma mówisz?... - to wezmę 6 mm. Ma być 6 kg konstrukcji z żywej skały i przestrzeń do pływania dla ryb.

Największe rozbieżności widzę w cenie podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8mm float w tej cenie to nie jest dobra oferta, żeby chociaż te trzy szyby z opti dali to ok

z podłożem to można różnie, ale 20 za kilo to też sporo: 

zwykły piasek z allegro za 2zł gruby żwir koralowy  za 6zł, piasek z morza w ładnym wiaderku jest za dychę, albo żywe błoto za tyle samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 12dot12 napisał:

OK. To czas przejść do kompletowania :D mam pierwszą z zamówionych wycen - w przypadku tych rzeczy mam wątpliwości, czy na pewno cena jest słuszna:

* akwarium kostka 50x50x50 za 462 zł (8 mm float)

* ceramika 30 zł / kg

* żwir argonitowy 20 zł / kg

* stelaż aluminiowy 100x50x70, z blatem, 6 nóg - 1132 zł

Mega drogo za szkło i stelaż  !

Szukałbym  taniej .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaz o polowe za drogo. Pewnie dlatego taki drogi ze aluminiowy ja bym bral zwykly. Zbiornik i stelaz musisz zamawiac nie przez sklepy tylko innych sprawdzonych wykonawcow. Ewentualnie zobacz na olx znlazlem w Warszawie fajna kostke w opti w Twoich wymiarach z pokrywa aluminiowa,oswietleniem, sumpem, stelazem juz obitym plytami, hydraulika za 999 do negocjacji.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za szkło wychodzi 3,6 PLN za litr sporo biorąc pod uwagę float, może taka cena bo dana firma nie lubuje się  małych akwariach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podobno jakaś "specjalna" firma to robi. W takiej cenie na pewno nie wezmę, właśnie znalazłam na innej stronie full opti white 8 mm za 350 zł...

Zwykły niealuminiowy stelaż wycenili na ok. 850 zł. Coraz poważniej myślę nad szafką ;)

Podłoże na pewno wezmę tańsze, kurczę tylko nie mam od kogo wziąć "błota" do ożywienia piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja za zbiornik 45x45x45 8mm float zapłaciłem na pewno nie więcej niż 180 PLN, fakt klejone czarnym silikonem, klasycznie z fugą ale wolałem środki przeznaczyć na inne rzeczy bo po tygodniu i tak bym nie widział różnicy.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, 12dot12 napisał:

tylko nie mam od kogo wziąć "błota" do ożywienia piasku.

w Wa-wie ? :) na bank się ktoś znajdzie kto się podzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na ten zbiornik z olx napewno duzo utargujesz z ceny a bedziesz miala juz sumpem. Dogadaj sie z kims dobrym w te klocki z Warszawy i wez od niego 100 procent wody z podmiany i bedziesz miala lux zbiornik.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Admina o usunięcie tego i poprzedniego mojego posta. Z roztargnienia (chyba mam za dużo na głowie) napisałam coś, co pisałam już wcześniej, niepotrzebnie. Jak akwarium powstanie, założę o nim nowy temat. Dziękuję wszystkim za rady :)

Edytowane przez 12dot12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.