Skocz do zawartości
koteczny

Aquavitro Seed czy Special Blend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Które z podanych w temacie bakterii będą lepsze?


6ad47df66cba0527afc3f8d6454146c2u949a1087.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seed są bardziej uniwersalne. Ale czy lepsze? :ph34r:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad połączeniem Nite Out II i Special Blend. Lub właśnie Aquavitro. Dlatego pytam o opinie w temacie


6ad47df66cba0527afc3f8d6454146c2u949a1087.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Specjal Blend i Nite Out II i jestem zadowolony. Z tego co mi w sklepie tłumaczono stosuje się je razem. Są to różne szczepy, a Nite Out nastawione jest na fosforany.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy również mi podpowiedział metodę z połączeniem obu preparatów. Jednak sprzedawca twierdził, że aquavitro jest lepszym rozwiązaniem


6ad47df66cba0527afc3f8d6454146c2u949a1087.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co akwarysta to metoda. Zaczynałem od BioDigest. Nowy zbiornik, dojrzewanie itd... Po kilku miesiącach i przeczytaniu wielu tematów postawiłem na ProBio S. Zurzylem pół butelki i żadnej różnicy, a walczyłem wtedy z dziwnym zbrylajacym się glonem, który pokrywał wszystkie skały. Potem po dłuższej rozmowie w Seafrags facet namówił mnie na Specjal Blend i Nite Out II i kazał stosować razem. Po 4 dniach od pierwszej podmianki z nowymi bakteriami zbiornik czysty jak by ktoś cała skalę podmienił. Po tygodniu zakwit taki ze ryb nie było widać. 

Wniosek taki ze ładnie u mnie zaskoczyły co wcale nie jest regułą bo sporo ludzi stosuje ww bakterie i sobie chwali, a u mnie nie zaskoczyły. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakwit bo dodawałeś ich za dużo. U wielu osób problem z zbiornikiem związany jest właśnie z brakiem umiaru [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakteri było tyle ile trzeba. Zakwit pojawił się po pierwszej dawce i nie dlatego że wlałem ich za dużo tylko dlatego że się tak namnożyły. Miały co jeść to i mnożyły się na potęgę. Stąd też zanik glonów bo bakterie je zagłodziły.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darek85 napisał:

Bakteri było tyle ile trzeba. Zakwit pojawił się po pierwszej dawce i nie dlatego że wlałem ich za dużo tylko dlatego że się tak namnożyły. Miały co jeść to i mnożyły się na potęgę. Stąd też zanik glonów bo bakterie je zagłodziły.

To czemu piszesz że nie zaskoczyły skoro zaskoczyły aż za nadto ;p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz uważnie. Pisałem że BioDigest i ProBio S niezaskoczyły a Specjal Blend z Nite Out II tak i to od razu.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem ProBio S i w sumie też kiepsko się spisywały. Jutro wybieram się do sklepu i chyba jednak zrobię właśnie połączenie Special Blend i Nite Out II.


6ad47df66cba0527afc3f8d6454146c2u949a1087.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci Special Blend takie jest moje zdanie pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2017 o 22:34, Darek85 napisał:

 

Wniosek taki ze ładnie u mnie zaskoczyły co wcale nie jest regułą bo sporo ludzi stosuje ww bakterie i sobie chwali, a u mnie nie zaskoczyły. 

Szczerze mówiąc to przeczytałem teraz pięć razy i nie kumam, początek zdania 'zaskoczyły' a koniec 'nie zaskoczyły'


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest pewne przeczenie w tym zdaniu


6ad47df66cba0527afc3f8d6454146c2u949a1087.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.