Skocz do zawartości
Nuke

Kolejna kropla 216+123 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyła kolejna kropla oceanu,a raczej kropelka kropelki :)

Od początku: Szkło 60x60x60x10

przód OW(zrobiłem błąd ponieważ akwarium miało być widoczne tylko od przodu,a w obecnym miejscu widać je również z prawej),tył i komin z lewej strony 20x15 -Czarny Lacobel,

silikon bezbarwny,otwory 2x32,i 25,

Stelaż pod akwarium 2,5x3 malowany kauczukiem,obudowany OSB3(być może tylko płyta frontowa będzie na biało) z kratką wentylacyjną z tyłu

Oświetlenie:obecnie na start 4x28(na foto świecą tylko 2),z biegiem upływających dni na 8x28 a docelowo tylko LED,nad sumpem LED 10w

Obieg: NJ4500  cyrkulacja JVP 101B  tu raczej zostanie wspomagającą,ponieważ wylot z pompy jest rozdzielony na 2,a silniejszy chyba nie będzie potrzebny

Sump: 55x50x45 (projekt zapożyczony tylko wymiary zmienione)

Start jak przy poprzednim akwa na Soli ATI

 

4.jpg

2.jpg

Sump_.jpg

Napełnianie akwa prawie 1,5 dnia,po wsypaniu soli,i po godzinie już prawie kryształ

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam- takie było gotowe akwarium na miejscu,więc przy zamówieniu głównego akwa,dałem projekt wklejenia samych przegród. Przegrody można w przyszłości powiekszyć,a sama wysokość nie sprawi problemu,ponieważ stolik ma 90cm,i docelowo miała by być półeczka nad nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie skała w akwarium i jaka, sucha czy żywa? Piasek na dnie będzie, jaką obsadę korali i ryb planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy hmmmm jak się uda wrócić to pod koniec następnego tygodnia.Skała mieszana z przewagą żywej,lub sama żywa-teoretycznie jest do odbioru,ale póki nie wrócę z trasy,nie mam jak ją odebrać.Piasek będzie.Ryb jeszcze nie planowałem,ale na pewno będzie para Synchiropus moyeri,z korali na pewno chciałbym iść we wszelkiej maści Rico i rhodactisy,clavularia papaya,no i euphylie,na pewno jeszcze jakieś drzewka:monti czy seriatoporki,wszystko z czasem się dołoży.

Filtracja.Złoże zraszane w kominie(tak jak w poprzenim akwa) grys koralowy 20-60mm.w sumpie żywa skała lub siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że "kupne" akwarium na Sumpa :P

Natomiast dziwi mnie (tzn mało się znam - sam kombinuję) sposób i wysokości umieszczania przegród w Sumpie. Przepust z komory odpieniacza/spływu/rewizji jest na wysokości 5 cm. Natomiast wyjście z tej komory jest przy dnie. Wydawało mi się, że to się unosi, aby przepływ wody nie wypłukiwał np piachu czy innych delikatnych rzeczy. U Ciebie tego nie ma, bo woda wypływająca może przesuwać to "runo". Chyba, że służy to czemu innemu :) Trzymam kciuki :) Ja ze swoim wystartuję za jakieś dwa miechy, zamówiłem szkło i profile na stelaż. Teraz moje zmartwienie to wylewka - wyjdzie jakieś pół tony przy akwa 95x50x60 do tego sump 80x45x32. Liczę oczywiście stelaż, szafkę i tak dalej :) A, no i lampa - ze 3 kg, to już pół tony plus trzy kilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz(planuje AM TB 3000,w pierwszym spisywał się super) bedzie w pierwszej komorze i jego wylot będzie prosto do komory pompy.I na foto jest błąd kierunków. Odwrotnie spływ i powrót i szerokości tych komór-nie tą fotkę dałem (z tej był brany projekt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część skały i piasku już jest,wszystko z działających zbiorników,woda w 60% również,więc nastąpiła szybka podmiana wody :).  Pytanie odnośnie dołożenia t5 uv na stałe-warto,jeśli tak to jakiej mocy(chodzi mi bardziej o efekt świecenia korali) w sumpie po zmianach: podzielony spływ: lewa komora-odpieniacz,prawa glony,środek pompa,odnośnie oświetlenia glonów czy wystarczy led 10w czy zmienić na typowo pod rośliny?

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.