Jump to content

Saiti

Klubowicz
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

459 profile views
 1. Dokładnie tak - spód wpadł do środka szafki. Był podparty nóżkami, a cała siła szła na boki. Puściła płyta. Nie przemyślałem tego do końca i taki oto efekt... Ale w głowie miałem doświadczenia z większymi ciężarami, więc nie przechodził mi taki scenariusz przez myśl.
 2. Poszedł spód szafki. Chińskie gówniane nóżki z plastiku nic sobie nie robiły z tego ciężaru i wytrzymałyby dużo więcej (regał obok jest cięższy, a też się trzyma na końcówkach gwintu i nic się od 3 lat nie dzieje). Sprzęt i skała całe, ale chyba braknie mi psychiki żeby być gotowym na podobną awarię. Szafka do śmieci. Nawet bym jej nie naprawiał. Nie o kasę chodzi.
 3. Dziękuję, do widzenia. Szafka z gównolitu na Allegro. W sumie płyta jak płyta, opierało się na 4 konfirmatach. Może wkręcenie nóżek ciut przeszkodziło, ale wody tam było 36 litrów (równe 3 wiadra), więc to nie był jeszcze bóg wie jaki ciężar. Konstrukcyjnie szafka nadaje się tylko do stania na płaskim bez żadnych nóżek. Czemu przykręciłem nóżki? A temu, że robiłem podobną szafkę pod większe akwarium (tyle, ze z podwójnej płyty) i tak to wynikło z doświadczenia. Plus stosunkowo cienki plastikowy gwint nóżek którego nic a nic nie ruszał ciężar całego zestawu okazał się solidniejszy od płyty. Szafka zaprojektowana jak wisząca, czyli boki zachodzą na dno, więc na konfirmatach było ścinanie.... No nic.
 4. Wody filtrowanie, obudowy malowanie, czas na dalsze uzbrajanie Do jutra wyschnie lakier, postaram się jutro osadzić radiator z ledami. Chciałem ukryć całą elektronikę w lampie (sterownik od Magu), ale już pokićkałem wszystko - rurkowsporniki przeszkadzają, nie przemyślałem tego :/
 5. Miałem na myśli, że lampa nie będzie za mocna, dopóki jest regulowana oczywiście regulacja jak najbardziej. Lampa przy ok 25W już wydaje się mega mocna, chyba zbuduję drugą, lżejszą i zgrabniejszą. Ta rozświetla cały pokój.
 6. Zwykła ręczna giętareczka Ridgid. U mnie w pracy doginają takie rurki, więc użyczyłem giętarki i czterech rurek
 7. No, powoli, ale do przodu. Robię mocowania pod lampę, nie wiem czy zda egzamin. Rurki z nierdzewki fi8, obudowa ze stali czarnej. Zastanawiam się, czy ta lampa nie będzie za mocna. Tzn światła nigdy za wiele (tu max 63W), ale za mocą idzie też waga - radiator, chłodzenie, obudowa. Wielu wrzuca lampy DIY na zwykły kasetonowym profilu, bez żeberek - zastanawiam się czy to się mi ugotuje czy nie. Tu jestem w stanie zjechać na 29 stopni, więc prawie mróz. Cały moduł jest gotowy, dziś testowo przykręcę wentylator i uruchomię lampę. Ale chyba jednak zrobię jeszcze jedną :/
 8. Saiti

  Jaki radiator

  Jak radiator miał 50 stopni to diody miały 70. Także nie, nie dawał rady. U mnie radiator 124x35 długość 300 z diodami 63W ma bez włączonego wentylatora 53 stopnie, z włączonym 29. Mierzone od strony "niechłodzonej".
 9. Same szkło wydaje się być spoko, ładne spoiny i tu zero uwag. Są cieniutkie, zbiornik cacy. Ale ten panel to jest śmietnik. Wkładając skałę zarysowałem go....
 10. Pompę można zawsze dokupić, ale z tego co zauważyłem uruchamiając ją wcześniej w słodkiej wodzie, robi robotę i nie wydaje mi się, żeby była za słaba. Zobaczymy przy większej obsadzie co to to to będzie Odnośnie filtra, widzę, że za stówkę można już coś kupić, jutro do nich przedzwonię
 11. To sobie kup normalny zbiornik i wklej samemu przegrody - te są bez sensu
 12. O to: https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/viv-akwarium-z-panelem-filtracyjnym-40x40x40cm-64l-804-02-wysokiej-jakosci-akwarium-z-super-transparentnego-szkla-i-przestrzenia-na-media-filtra-4718 Niestety absolutnie nie polecam. Zbiornik sam w sobie spoko, ale ten panel to pomyłka.
 13. Cześć. Uznałem, że jak już założę swój temat, to będzie się łatwiej zmobilizować, żeby ruszyć swojego mikromorszczaka A więc: Cześć, jestem Mariusz, nie piję już 30 dni, oczywiście nie "pod rząd" Kiedyś zbierałem się na uruchomienie zbiornika 300 litrów, ale po zakupie szkła na zbiornik, sumpa, zrobieniu lampy i stelaża oraz zakupu pomp i odpieniacza uznałem, że za dużo pójdzie kasy, więc zaprzestałem projektu. Ale chęci zostały, ruszam więc z kostką. Oczywiście już po ustawieniu zbiornika wiem, że powinien on mieć minimum dwa razy więcej w barach. No ale już trudno, wiecznymi zmianami do niczego nigdy nie dojdę Lecimy: [>>] ZBIORNIK: Akwarium VIV z panelem (64 litry, 40x40x40) [>>] Szafka pod akwarium - z Allegro, zwykła szafka z płyty wiórowej laminowanej [>>] Oświetlenie - lampa LED DIY, 6 kanałów na elektronice od Magu, razem 63W brutto - ogromny zapas, planowałem skręcać [>>] Skała - "półkowa" wykonywana na zamówienie w SeaFrags [>>] Odpieniacz - RESUN SK300 - tylko taki się mieści w komorze w panelu, najwyżej będę częściej podmieniał wodę [>>] Pompa obiegowa - ATMAN AT304 [>>] Pompa cyrkulacyjna - Hydor Koralia Nano Na pierwszej fotce widać lampę - trafi na nią osłonka z plexi (mam, ale muszę ciut poprawić otwory) i wszystko trafi w metalową obudowę. Z najbliższych rzeczy: zaraz zamawiam wąż silikonowy pod dolewkę i do połączenia pompy obiegowej z panelem. Na dniach dokończę lampę i wtedy będę powoli zalewał RO. Planuję zakupić własny filtr RODI - ktoś coś poleci taniego i dobrego? Wszelkie uwagi i sugestie są mocno wskazane.
 14. Cześć,

  " Jebao DCP-5000 nówka sztuka, została mi z wcześniejszego projektu, który porzuciłem w trakcie zakładania. Pudełko itp - prosto ze sklepu. Leży w szafce. Wszystkie folijki, no jak nowa :)

  Za 200 zł puszczę. "

  Aktualne?

 15. Superancko! Przez chwilę przyszło mi jeszcze na myśl, żeby coś w 3D wydrukować i jutro coś wykombinuję w tej materii, ale finalnie chyba pójdzie to z pierwszego linka Bardzo Ci dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.