Skocz do zawartości
piotr7

Odpieniacz Tunze 9001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś ma jakiś pomysł po co jest w komplecie ta gąbka z otworem?

Po wyjęciu z pudełka, uszczelniała wlot pompy z komorą wylotową, tylko że to nie ma sensu żeby pobór wody był w komorze wylotowej. We wszystkich innych położeniach pompy stosuje się gąbkę bez otworu i to rozumiem bo wtedy gąbka zatrzymuje bąbelki z wylotu a wlot jest np. z boku.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Wszystko masz w instrukcji :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego jaki jest sens takiego układu gdzie pompa pobiera wodę z komory wylotowej w instrukcji nie ma.

Jeszcze muszę ten wlot obejrzeć bo może wchodzi tylko czubkiem gdzie nie ma otworów.

Nawet jakby tak było to i tak wlot i wylot będzie prawie w tym samym miejscu.

P.

 


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten odpieniacz i wg mnie takie rozwiazanie daje po pierwsze dużo mniejszy wypływ bąbelków poza odpieniacz i po drugie poprzez ich powtórne wprowadzenie do komory poprawia wydajność odpieniania.
Wystarczy ustawić pompę bokiem i założyć skimer powierzchniowy to zaraz widać różnicę na minus.
Oczywiście po czasie wypływ tych bąbli jest malutki lub zanika ale pompa zawsze coś wciąga ponownie.
W ustawieniu pompy bokiem i z lub bez skimera mi nie udalo sie osiągnąć pracy bez bąbli w wodzie

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność pewnie poprawia ale pogarsza pobór wody z akwarium międląc w kółko tę samą.

Obecnie ustawiłem pobór boczny dolny, trochę bąbelkował przez 2 godziny, potem praktycznie zero.

Mam jeszcze drugą zagadkę, do pompy dostał się ślimak z muszlą o najmniejszym wymiarze ok 4 mm.

Jak? Zdarzyło się to komuś? Jedyne co mi przychodzi do głowy to że się wcisnął miedzy gąbką a ścianą komory wylotowej.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów ślmak w pompie, miał tak ktoś kiedyś?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem kiedyś berghie w środku podczas czyszczenia ale ona nie ma muszelki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci ślimak w pompie, trochę to już irytujące.

Moim zdaniem przeciskają się między gąbką a obudową. Wstawiłem tam mini kątownik wycięty z plastikowego pudełka.

Zobaczymy czy pomoże.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz założoną tą okrągłą osłonkę ?

-info34.jpg.7bbf90320ee39016d93c4e0c9931aeeb.jpg

i zaślepkę na dole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonka - jeżeli masz na myśli to czarne na górze, ze skrzydełkami, to tak - pilnuję przy każdym składaniu odpieniacza żeby była zatrzaśnięta na miejscu

Zaślepka - jeżeli masz na myśli to przezroczyste po prawej to też jest założone. 

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie - chodziło mi o to przezroczyste (czyli jest) - to osłonka i na dole pompy jest jeszcze zaślepka - na wcisk (a nie "skrzydełka" które muszą być bo do nich zakładasz węzy od powietrza :) )

jeśli to jest pozakładane to chyba jakieś miniaturowe ślimaki Ci wchodzą

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę jak będę usuwał kolejnego ślimaka :)

Ślimaki są spore. ok. 4-5mm


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak jest ta przezroczysta (niepołamana) osłonka to pewno na dole nie ma zaślepki (pompa zasysa więcej wody) - inaczej ślimak z muszlą 4-5mm nie ma szans wleźć do środka pompy

bez tytułu.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na czyszczenie odpieniacza.

Miałeś rację, na dole pompy jest otwór, który nie miał zaślepki. Teraz już ma.

zaślepka.JPG

Przy okazji: warto czyścić odpieniacze, mało, że lepiej teraz pieni to rozwijające sie cyjano cofnęło sie praktycznie w jeden dzień.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.