Skocz do zawartości
Uri

260 l bez sumpa i panelu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się przesiąść z 90l na 260   i do rzeczy  w grudniu zlikwiduje moje słodkowodne akwarium Juwel Vision 260l mam w rezerwie 20 kg skaly i z 10 kg gruzu koralowego  odnośnie oświetlenia jestem w trakcie rozmów największy problem to brak sumpa i panela .Mam  odpieniacz Tunze 9004 ale raczej będzie za maly falowniki przynajmniej dwa grzałka jest mam jeszcze nowy kubełek Eihem 4+ Co poradzicie przy braku sumpa brak miejsca i panelu bo to slotkowodny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Kaskady versamax 3. Odpieniacz zewnętrzny delteca np chyba 400 ale nie pamietam, czy ten litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w akwarium będzie mało ryb  i nie będzie lasu acropor to odpieniacz Tunze powinien dać radę. Jest przykład na forum akwarium 360 litrów z tym odpieniaczem kolegi AquaManiac 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na długości 120cm wkleić panel czy na części tylko Jak to by miało wyglądać zipke ?

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej  na bocznej, kupę miejsca Ci na tylnej ucieknie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i na bocznej  ale myślicie o kaskadzie czy panelu jeżeli panel to jak go wykonać szerokości akwarium ma 35cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przy tej szerokości to tylko boczny, ale czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wyglada tak  osądźcie sami jak się nienadaje to je wydam i kupię inne ale to generowanie kosztów 9331335_IMG_3857.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może trochę z innej beczki, czy coś cię trzyma przy tym akwarium. Ta szerokość to trochę mało. Ze swojej perspektywy wolałbym sprzedać i nawet założyć nieco mniejsze np 200l ale z innymi wymiarami - na pewno głębsze niż 35cm.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedać to akwarium i kupić, dać zrobić akwarium o większej głębi. Nie wiem ile masz miejsca, ale według mnie takie minimum to jakieś 50cm na takiej długości akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to akwarium profilowe  szerokie pośrodku 45 cm a przy brzegach 35 głębokie na 60 cm i długie na 120 cm kupione pod skalary ale po 2 latach czas na zmiany jeżeli nie nadaje się to trudno trzeba będzie kupić typowo morskie tylko jak to wytłumaczyć żonie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się nadaje, ale w akwarium z większą głębią/szerokością jest łatwiej, wygodniej i jest większa przestrzeń. Ja do akwarium o takich wymiarach i w dodatku profilowaną szybą panelu bym nie wklejał. Albo tak jak pisałem wcześniej sprzedaj i kup o innych wymiarach, lub zostaw i daj odpieniacz zawieszony na szybie zewnętrzny/wewnętrzny. Jak zdecydujesz tak będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę informował na bierząco jak mi idzie raczej zawieszę odpieniacz wewnętrznie po prawej stronie wraz z innym osprzętem dołożę po prawej skałki aby zasłonić troszkę osprzęt w akwarium planuje miekasy i LPS  nie za dużo ryb Wszelkie podpowiedzi miłe widziane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz dasz tego Tunze 9004, czy coś mocniejszego? Wcześniej dałem Ci przykład akwarium 360l z tym odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem cały wątek  akwarium w moim typie i zamierzam przy małej obsadzie  sprubowac  z tym odpieniaczem  jak nie da rady trzeba będzie kupić mocniejszy teraz pytania jakie falowniki akwarium jest długie 120 cm i co z pompa obiegowa będzie potrzebna bez panelu i sumpa .Oswietlenie już prowadzę rozmowę z kolegą z forum na temat kombinowanego oświetlenia led z T5 .Od 6msc mam solniczkę Juwel M60 90litrow ale apetyt rośnie w miarę jedzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie panelu ani sumpa to po co, do czego pompa obiegowa? Ile na cyrkulatory chcesz wydać, mają być regulowane, bez regulacji? Ja bym pomyślał nad Jebao po jednej RW4 i 8, do miękkich i LPS powinny wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Uri zakładałem niedawno akwarium 240 litrowe. Też myślałem nad Tunze 9004. Dużo na ten temat poczytałem i zdecydowałem się jednak na 9012. 

9004 może okazać się za słaby. Jest dedykowany do 250 litrów, ale to dane producenta.

Jak nie chcesz bez sensu wydać pieniędzy to zrezygnuj z 9004 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Uri jak zobaczyłem zdjęcie to przypomniał mi się mój pierwszy "duży" baniak słodkowodny z szybą profilowaną, byłem nim zachwycony do momentu zmiany na tradycyjny:)

Ja widzę same wady takiego akwa i bym zmienił na prostokąt o większej głębi z panelem jeśli masz miejce a jeśli nie odpieniek w śroku.

PS co to za flaszka pod akwa ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta flaszka to kwasek cytrynowy do czyszczenia zacieków na szybie 

Paweł ja już mam Tunze 9004 bo prowadzę małą solniczkę z panelem 90l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawel_Q napisał:

@Uri zakładałem niedawno akwarium 240 litrowe. Też myślałem nad Tunze 9004. Dużo na ten temat poczytałem i zdecydowałem się jednak na 9012. 

9004 może okazać się za słaby. Jest dedykowany do 250 litrów, ale to dane producenta.

Jak nie chcesz bez sensu wydać pieniędzy to zrezygnuj z 9004 ;)

Wszystko zależy od obsady korali, ilości ryb i  ilości podawanego pokarmu. Jest na forum wiele przykładów, gdzie ten odpieniacz dawał/daje radę w 200/250/360 litrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Wszystko zależy od obsady korali, ilości ryb i  ilości podawanego pokarmu. Jest na forum wiele przykładów, gdzie ten odpieniacz dawał/daje radę w 200/250/360 litrach.

Można to ująć tak, że 9012 da większe możliwości w dobrze obsady.

Ja wyszedłem z tego założenia, że brak sumpa (gdzie można rozbudować filtrację) trzeba czymś zrekompensować np. wydajniejszym odpieniaczem, ale nie tylko. 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedała to, obserwowała targowisko i nabyła akwarium, choćby mniejsze ale z sumpem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi nadal jednak sprubuje bez sumpa często wyjeżdżam i nie ma mnie 2 do 3 dni jak by mi jakieś odcienie nie zadziałało to zalał bym mieszkanie i ludzi podemna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @laszek przy 577 litrach też nie ma sumpa i daje rade już trzeci miesiąc :ph34r:

Również nie mam sumpa, ale zdecydowałem się na wydajniejszy odpieniacz i filterek od Tunze, taki ReefPack tylko kupowany oddzielnie B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.