Skocz do zawartości
kamil240593

240 l w obiegu Strzelin, Dolny Śląsk

Rekomendowane odpowiedzi

Hahha fakt jest ich sporo ale tak jak już mówiłem i jak dodatkowo mnie w tym utwiertdziles muszę ogarnąć cykl świetlny. a co do żółtka ... hmm marzę o takim ale postanowiłem zaprzestać nawet myśli o nim. fajnie ze przybliżyłes troszeczkę temat, ale myślę że poszukam jakiegoś innego rozwiązania choć pojawiła się już nutka rozmyślań na ten temat hah. dzięki za rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil,Masz tam jakieś ślimaki? Jak coś to mam sporo collumbeli i mogę się podzielić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz żółtka i się nie zastanawiaj jeśli marzysz o takiej rybce to marzenia trza spełniać, wg mnie większym barbarzyństwem jest kupowanie specjalistów pokarmowych do wypasionych tysiaków a potem zdziwko ze chudnie i zdycha bo się nie umie go nauczyć do mrożonek- jak się włoży serce w to hobby to można mieć  2 pokolce i helmona od roku w 240 tce  i kumplują sie jak stare wygi- ofkors zara będą docinki ze zobaczymy co będzie  jak podrosną ale ci co najwięcej umoralniają pewnie nie jednego zwierza uśmiercili z własnej zachcianki:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Człowiek też może mieszkać więziony w pomieszczeniu 2na2. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie? szczerze mnie zaskoczyliscie, jest w tym na pewno sporo racji . Ale jak zawsze rzucam sie na to co mi sie podoba, w temacie akwarium jestem dosyc bardzo ostrozny i przezorny. na pewno nie pojade jutro po żółtka, ale nieomieszkam poczytać w zakladce do 250 l u osob z obsada zoltkow i sporo popytam. Może sie przekonam po tej długiej drodze wpajania ze pokolce sa "be" w tak malych zbiornikach. A co do slimaczkow to oczywiscie ze posiadam nie wiem do konca co za gatunek mam kilka domysłów ale poczekam na wasze opinie o nich. A co do dzielenia sie to Ja zawsze jak najbardziej, ale najpierw musisz wpaść na kawe sprawdzic mój baniak na żywo, podzielic sie spostrzeżeniami  i wytknac ewentualne błędy.

20171003_223523-1238x1651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że opinie na temat trzymania pokolców są mocno przesadzone. Zanim urośnie Ci ten żółtek to zdążysz dwa razy powiększyć akwarium. Po prostu o niego dbaj no i spełniaj marzenia.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezowiec Diadema Setosum ogoli tą skałę do białej kosci.

Salarias Fasciatus mały ślizg pieknie zjada glony.

Mały żółtek też by sie zmiescił do tego akwa.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kawy to bardzo chętnie. Powiedz tylko kiedy i gdzie. Przyniosę co tam mam [emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych slimaczkow mam od groma. stale sie namnażają. co do kraba jak i jezowca są caly czas w myslach .. lecz jesli chodzi o kraby duzo bardziej podoba mi sie mitraxx lub ewentualnie dekorator. co do salariasa nie jestem pewny ale na pewno sie zastanowie. bardziej podoba mi sie snowflake blenny lecz nie wiem czy to jego dokladna nazwa i czy w ogole takiego dostane. 

 

A jesli chodzi o żółtka naprawde jestem zaskoczony tyloma pozytywnymi opiniami zaczynam myslec coraz glebiej o tym, a znajac Sb pewnie nie wytrzymam, lecz mam rowniez w glowie zebrasome xanthurus. duzo bardziej mi sie podoba. szczerze mowiac po obejrzeniu takiej rybki zaczelem naprawdę przygodę z rozkmina nad solanką ( mysle ze w docelowym zbiorniku obydwie zebrasomy beda gwiazdami) tylko tutaj pozostaje kwestia agresywnosci rybki  i ewentualnie kolejnosci pakowania baniaka w rybki, no i oczywiscie wymagania .. musze naprawde postudiowac w dziale akwa do 250 , co chłopaki tam trzymają. ps. dzieki

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. nie brzmi zachecajaco to info na temat 500 l . chyba nie jest to az tak dobry pomysł z tym żółtkiem (czyt. zebrasoma squad) na ten moment. bardzo bym chciał.ale mysle ze chyba raczej się wstrzymam. poniewaz zacznie mnie to determinowac do szybszej zmiany zbiornika a planuje takową dopiero za 5 lat. chyba bede musial obejsc sie smakiem i znalezc innego glonozerce. ale mimo wszystko dobrze wiedziec ze nie musze tak rygorystycznie brac pod uwage niektórych opinii. Ale niestety zamierzam dolozyc jeszcze z jakies 3 kg suchej skaly (w tym ceramiczna z poleczkami lub cos w ten desen) i raczej podetnę mu w ten sposób skrzydła. a sprzedaz po roku. hmm za bardzo się przywiązuje. ale do przemyslenia. sorki że trochę ide na łatwiznę z tymi pytaniami. ale jakos tak wyszło. zaczynam lekturę i planowanie kolejnej drobnej obsady mysle o krabie i babce na gwałt. lecz niestety mitraxa nie moge dorwać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja napisałem co myśle. Każdy podejmuje sam działania w danym kierunku. Jak sie pyta to otrzumuje się wiele odpowiedzi i trzeba przemyśleć. Widziałem u znajomego w 200l hepcia, borsuka i scopas. Wyrosly na spore ryby. Staly prawie w miejacu nie majac gdzie plywac. Zalozyl 500l to borsuk i hepcio prawie podwoily wielkosc.

Ale z tych zbiornikow co widzialem to z reguly plywa zoltek a nie xantrum. Fajny glonozerca plus je wszystko inne escenius biocolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

https://pl.reeflex.net/tiere/524_Paracanthurus_hepatus.htm

Aquarium:~ 1500 Liter 
 
i zapytaj na forum czy nikt nie ma Hepatusa poniżej 1500l  :)
 
 

U mnie pokolce w przeciągu 1,5 roku urosły ok. 2 cm, także czasu masz bardzo dużo na zmiany, a poza tym myślę że żóltkowi będzie lepiej u Ciebie w 300l niż w sklepie 50l


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można wsadzić sohala do kostki 30l BO SIĘ ZMIEŚCI....

Czy w naszym pięknym hobby nie chodzi o zapewnienie godnego życia naszym podopiecznym?

Niech może każdy sam sobie odpowie na pytanie czy jest to do końca humanitarne trzymanie tak dużych i ruchliwych ryb w tak małym litrażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adrian99 napisał:

Na upartego można wsadzić sohala do kostki 30l BO SIĘ ZMIEŚCI....

Czy w naszym pięknym hobby nie chodzi o zapewnienie godnego życia naszym podopiecznym?

Niech może każdy sam sobie odpowie na pytanie czy jest to do końca humanitarne trzymanie tak dużych i ruchliwych ryb w tak małym litrażu...

W  naszym hobby właśnie o to chodzi żeby zwierzaki były szczęśliwe.Tak jest u mnie.Uważam tylko że 300l to wystarczająco na żóltka aby bytował tam szczęśliwie.Jeżeli człowiek założy akwa i nie będzie  spełniony emocjonalnie to prawdopodobnie za jakiś czas wyląduje na targowisku...


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne. ja tylko gdybam no i chcialbym znac jak najwiecej opinii. co do bicolora rowniez mnie sie bardzo podoba i biore go pod uwage jako konkurenta dla zoltka . moze i macie racje z ta sprzedazą jak bedzie za ciasno . tak czy inaczej jeszcze sie z nim wstrzymam i poczytam wiecej u posiadaczy w takich litrazach. 

A zdania zawsze beda podzielone. wszystkim nie dogodzisz. 

300 l no wlasnie u mnie jest lekko ponad polowa z tego. dlatego troche sie obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę krótkie akwarium bo 80cm i według mnie dla zebrasomy trochę mało. Może rok, dwa dałby radę w tym akwarium ale będzie dla tej ryby ciasno. Wtedy albo zwiększasz litraż, albo pozbywasz się żółtka. Lepiej pomyśl o krabach lub innych rybach które zjadają glony, a nie potrzebują aż takiej dużej przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mialem o tym dopisac ze mam dosyc litrow ale mimo wszystko nie rozpedzi sie taki zoltek bo nie wyhamoje. te 80 cm mnie blokuje. a co do krabow to szukam ciagle mitraxa jak nie znajde przez 2 tygodnie to wezme dekoratora. i tutaj moje pytanie czy 4 kraby ( poniewaz mam juz 2 a vhcialbym i dekoratora i mitraxxa) to nie za duzo ? dodam ze planuje rowniez obsade 2-3 krewetek. 

 

a co do rybek to chyba ecscenius bicolor w takim razie wygrywa i na pewno znajdzie sie u mnie w baniaku juz jutro ewentualnie pojutrze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escenius bicolor jak jest opisywany w diecie ma glony i do tego fajna rybka, ale lepszym zjadaczem glonów będzie salarias.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie  escenius byl brany pod uwage od poczatku , bardzo ladny i pasuje do mojej "wizji", takze nie bede juz sie zastanawial i wroce do podstaw moich kalkulacji

 co do zoltka, coz czas pokaze moze kiedys jak juz bede wiedzial kiedy dokladnie bede zmienial akwarium. iprzetrzymam go rok np.

 

jeszcze potrzebne mi swiatlo na temat krabow i krewetek. kto ile najwiecej trzymal i z jakimi skutkami

potem zrobie przerwe z zarybianiem i zaczne troche koralowac bo pusto w tym akwarium :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może escenius bicolor i salarias razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.