Skocz do zawartości
mrppp14

Projekt 130x60x60 fish only

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyszedł czas na własne mieszkanie, remont a wraz z nim większe akwarium. Przesiadam się z RM.  Planuje akwarium fish only ewentualnie wezmę skały z RM, na których rosną rhodactisy i capnella.

ważniejsze elementy:
Akwarium: 130x60x60(460l)
Sump 80x40x60(h)
Deltec sc 1455

Mam kilka pytań:
1) Posiada ktoś lampę NemoLight Aqua Marine 72W LED?

2)Podobają mi się cyrkulatory Jebao / Jecod Cross Flow CP-25 / CP-40. Widziałem nagranie z akwarium 150cm na CP-25 i chodził na 60% mocy więc w teorii CP-25 wystarczy. Pytanie czy ktoś posiada taki cyrkulator i może się wypowiedzieć?

3) Jakie widzicie za i przeciw pokrywy w akwarium? Wg. mnie akwarium wygląda dużo lepiej z pokrywą ale wiele osób mi ją odradza i nie podają żadnego logicznego wyjaśnienia.

Obsada:
hepatus
żółtek

rogatnica

błazenki

+ kilka mniejszych rybek np rozdymka czy pudełko w zależności co się trafi :)

Korali nie planuje chyba, że ze skałą przywędrują rhodactisy. Ewentualnie ukwiał dla błazenków.


Pozdrawiam :)

 

 

 

Edytowane przez mrppp14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, mrppp14 napisał:

3) Jakie widzicie za i przeciw pokrywy w akwarium? Wg. mnie akwarium wygląda dużo lepiej z pokrywą ale wiele osób mi ją odradza i nie podają żadnego logicznego wyjaśnienia.

 

ograniczona wymiana gazowa i problemy z temperaturą - oba problemy można "naprawić" montując wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 54W w 80x40 jak na miękkie i proste lps/sps daje rade.

Jedyny minus to rozstrojenia po zaniku zasilania.

Lepiej zrobić koronę niż całkiem zabudowywać.

Edytowane przez bullmaster9 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niespełna 2 tygodni wisi nemolight 54w nad 100x40. Na razie nic nie powiem, czy to wystarczy czy nie. Czas pokaże, a zbiornik póki co bardzo świeży... 

Plusy: lekka i estetycznie wykonana

Minusy: sterowanie. Jakbym kogoś poprosić o przestawienie programu (z jakiegoś powodu) to mogę zapomnieć. Bez wprawy nie do ogarnięcia.  

Widzę, że założenie masz podobne jak ja, Fish only ze  skałą, ja włożyłem ok 13kg żywej skały, ewentualnie dołożę kilka mniejszych kawałków Marco rocks. Korali sladowa ilość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te cenę jestem wstanie przymknąć oko na sterowanie. Mam w domu ups więc nie będzie problemu ze znikającym prądem. Dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysłów na ryby mam bardzo dużo. Wymieniłem te, które pojawią się na pewno jako pierwsze. Chciałbym z czasem jak skała będzie dojrzała wpuścić mandaryna. Maży mi się skrzydlica ale wiem, że trafienie takiej, która je mrożone graniczy z cudem więc musze poważnie przemyśleć czy chce obok mieć akwarium z hodowlą gupików. Są 2 gatunki muren, które wg wielu źródeł można trzymać w 500l. Nie mówiąc już, że pewnie wiele rybek trafi przy okazji jak będę w sklepie. Bo na żywo ryba zupełnie inaczej wygląda niż na zdjęciach i stanie się kolejną must-have. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe propozycje to chętnie je rozważę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego baniaka wargacze jak znalazl, jak wargacze to i pokrywa sie przyda :)

Powodzenia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez przedłużający się remont wszystko się rozciągnęło w czasie. Na szczęście wszystko zmierza w dobrą stronę. 
 

  1. Akwarium 130x60x60 - zamówione (będzie w pierwszej połowie grudnia)
  2. sump 120x45x50
  3. Dolewka Levelautomatic v2
  4.  Odpieniacz deltec sc 1456 - kupiony
  5. pompa obiegowa 5000 l/h (dostałem używaną za grosze) jak będzie za mała zmieni się na jakąś 7000l/h, powinna starczyć bo znajomy mam 6000l/h w zbiorniku 500l i działa na 60% mocy
  6. cyrkulacja Jebao cp-25 - kupione
  7. Oświetlenie - kupiłem 2x Coral moon box led plus w razie potrzeby dokupię następną. 
  8. Grzałka 300w -  ewentualnie mam jeszcze 150w w zapasie
  9. 40kg skały syntetycznej + ~12kg żywej w sumpie
  10. Do tego dostanę 300l wody z działającego akwarium


Teraz zostało już tylko czekać na szkło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Dnia 20.11.2017 o 09:47, mrppp14 napisał:

cyrkulacja Jebao cp-25 - kupione

uruchamiałeś już akwarium, czaję się na cp-40 i ciekawy jestem czy robi robotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem i powiem szczerze, że rozwiązanie z tymi falownikami jest super. Woda krąży wszędzie równo. Jednak do 130 długości przydało by się cp-40 bo 25 chodzi na 100% i troszkę brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

aha bo ja zastanawiam sie nad cp-40 do akwarium 100x60x65, czyli powinna dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś fotorelacja będzie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.