Jump to content

mrppp14

Klubowicz
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Patryk
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź
 • Akwarium
  130x60x60 [400l+110l]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obecnie mam 6 takich w konfiguracji 2xMarine i 4xActinic. Nad akwarium 130x60x60 do miękkich i lps jest ok.
 2. mrppp14

  testy saliferta

  Ja bym robił tak jak jest napisane w instrukcji do konretnego testu. Nie jest powiedziane, że te partię są takie same i może akurat stężenie jest niższe i wymaga 4 kropli.
 3. Sorry, trochę się nieprecyzyjnie wyraziłem. To co chciałem powiedzieć to aby wziąć model mocniejszy 72w.
 4. Hej, wydaje mi się, że 54 będzie za słaba(wiem, że lampa lamie nie równa). Mam obecnie nad akwarium 4 świetlówki aquaela 18w co daje nam 72w. Zbiornik 128x60x60. I miękkie i lps dają radę. Ale widzę, że bedę dokładał na pewno jescze jedną (poprawa koloru + jest trochę za ciemno). Twój zbiornik jest troszkę niższy i węższy, więc jeżeli faktycznie ma te 72w to jest szansa, że da radę. Też myślałem nad tą lampą ale ze względu na ryzyko konieczności dostawienia drugiej, zdecydowałem się na prostrze i tańsze rozwiązanie (osobiście wystarcza mi prostota - on/off itd).
 5. Moje zielone też tak miały jak skoczyło mi po4
 6. mrppp14

  Murena

  Nigdy mi nie podpłynęła do ręki. To samo u znajomgeo, który ma. Raczej bym się tym nie przejmował.
 7. mrppp14

  Murena

  Miałem murenę echidna nebulosa (~20cm). Ogólnie siedzi w jednym miejscu cały dzień, nie interesowała się rybami (nawet chromisami), krewetki czyszczące czyściły jej zęby. Ogólnie fajny zwierzak, tylko najważniejsze aby mieć siatkę lub wysoką pokrywę. Pierwszego dnia wyskoczyła z wody uderzając o lampę ~25 cm nad poziomem wody. Udeżenie było całkiem mocne więc pewnie poleciała by wyżej. Ma problem z łapaniem jedzenia za dnia(jest praktycznie ślepa) ale nie ma problemów aby dać jej z pincety. Musiałem ją oddać bo przegrywała walke z babkami, którę zasypywały jej norę. do tego stopnia, że raz się nie odgrzebała z piasku i trzeba było ją ratować. Na szczęście przeżyła
 8. Rzucam pomysłami: Jak wygląda zrobiona przez Ciebie solanka? Jak wymieszasz sól w ro i zostawisz ją z cylkulatorem na ~1h to woda się klaruje? Jeżeli tak to sól jest ok. Czy przed włożeniem suchej skały wymoczyłeś ja w ro i wypłukałeś? Może ze skały coś się ciągle sypie. (chociaż w to wątpie bo po pewnym czasie powinna przestać a wata wychwycić wszystko). Na pewno cyrkulacja jest dobrze ustawiona i piasek nie podnosi się z dna? Czy jak się przypatrzysz to widać jakieś drobinki? Czy poprawia się rano/wieczorem? Co do mocy lampy UV miałem 5w do ReefMaxa i 100% przypadków wystarczała więc do 49l też będzie ok.
 9. mrppp14

  Oswietlenie nocne

  do 120cm. za swoją płaciłem 120zł jeśli dobrze pamiętam. świeci rok i wszystko jest z nią ok.
 10. mrppp14

  Oswietlenie nocne

  może aquael leddy tube?
 11. Przydało by się zdjęcie rybki. Bez tego nikt nic ine pomoże. To co bym zrobił to wsadziłbym go do kotnika i próbował karmić.
 12. Sprawdź czy coś nie zapchało wlotu powietrza i wlotu pompy. Ja czyszcze pompę co 2-3tyg. Pare razy już miałem jakiś kamyczek czy muszlę, która zmiejszyła prześwit.
 13. Reaktor można zrobić samemu za grosze. Na YT jest dużo filmików DIY.
 14. Z Qube brał bym 50 bo 30 jest za słaba. RSX dobry wybór ale drogi i raczej bym brał większą -> 150w. Z tańszych a całkiem dobrych lamp to bym polecił coral moon box Na fishstreet ~180$ i takie 2 powinny dać sobie radę bez problemów.
 15. Ja bym się nie bawił w wiercenie. Zamowiłbym pudełko przelewowe z pomką odpowietrzejącą i problem z głowy. Jeśli chodzi o pompę to brałbym 2500-3000 l/h najlepiej z regulacją.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.