Skocz do zawartości
Cichyppg

Milka problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem ze od kiedy stosuje AF energy I AF build moja milka jakoś zmarniala. Parametry są ciągle takie same noc nie zmieniałem w zbiorniku prócz tej karmy czy jest możliwe to ze AF build aż tak blokuje wzrost zooksanteli ? 4849892c95a3d26ad284b84a0baf6258.jpg

Dodam jeszcze ze spsy idą mi świetnie tylko z nią jest problem. W zeszłym tygodniu miałem spadek kh z 8 na 7 ale od razu wyrownalem oczywiście stopniowo

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych produktów lecz nie tu bym kierował swoje myśli chyba, że ..znacznie przelewasz. Na upartego pożycz próbkę innego mikro/amino dla sprawdzenia.

Stylopora milka to jeden z moich ulubionych korali nie-acropor. Jest łatwa w utrzymaniu, szybko rośnie (nawet za szybko). Dużo światła, dużo "chleje" mikro, amino, co niekoniecznie jest dobre dla systemu, wiatr z boku pompy. Białe końcówki i ciągle "napuchnięta" to zdrowy okaz.

Szczepka ze zdjęcia w kondycji średniej, jeśli u Ciebie oblała podstawkę to stawiam na braki ww wymienionych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kh. U mnie zauważyłem,że przy wahnięciu tego parametru "chowa" polipy. Po ustabilizowaniu kh powróci do stanu poprzedniego.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde problem właśnie jest taki ze wszystko fajnie rośnie a milka jakoś kuleje. Zobaczymy czy to wina kh bo teraz utrzymuje go na stałym poziomie. Z tego co piszecie to tez może być wina tego ze parametry mam prawie wyzerowane... zrobię trochę błota i zibaczymy

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam milke i stosuje te produkty AF nigdy nie było problemu aby przestała polipować..nie zmieniałeś cyrkulacji ??


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie milki i stosuje powyzsze preparaty i wszystko jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parmetry sa ok to sprawdź czy nie ma pasożytów. To jeden z najbardziej  prostych korali sps do utrzymania i w dobrych warunkach rośnie zdecydowanie  za szybko.  Jak wyglądają inne twoje sps? Zookantelle są ok. ona nie polipuje i nie ma przyrostów które powinny być  białe  na minimum 5 mm.

Edytowane przez rozwielita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak reszta ładnie polipuje. Mam seriatopory, montipory i jest ok pavona tez sobie dobrze radzi. Podejrzewam że tutaj jest wina za niskiego kh bo miałem kilka dni kh na poziomie 5. Podwyzszalem kh powoli do 9 i widzę że jest delikatna poprawa. Zobaczymy co z nią będzie jak nie to ostatnia próba będzie włożenie do dipu od spodu zauważyłem tak jakby czarne dziurki do środka może jakiś pasożyt ale narazie dam jej jeszcze 2 dni

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj jej więcej ;) na początku pisałeś o 7 a teraz już o 5 kh...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej soli używasz? Ja mam ten są problem m też mi spadło kh do 5 . Jak zacząłem podnosić to milka przestała mocno polipować


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było 7 przy pierwszym pomiarze testami zooltek później zajechał po salifetra i wyszło 5 teraz mam 9. Używam soli aquaforest ale prowadzę akwa trochę nie szablonowo. Tzn nie używam odpieniacza ani nie robie podmian wody stosuje balling i mam filtrację biologiczna na tyle rozwinięta ze nie musze się bać o życie. Z milka zaczęły się teraz problemy. Jutro wrzucam ja do dipu bo chyba faktycznie coś ja zjada od środka

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz doszedłem do problemu... moja kochana onkinawe jest przyczyną takiego stanu milki. ..czasami na niej przesiaduje i w tych miejscach tak jakby tkanka się odrywa musi mieć z tym coś wspólnego bo ciągle się przeciska i w tych miejscach widać dużo gorsza kondycję korala...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.