Skocz do zawartości
Mat_Mat

Korale LPS i miękkie Premium i Super premium

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Mat_Mat napisał:

CoralHouse ale to u Was jest ta acana? :-) Super okaz. Trzeba wybrać się do Was ponownie w odwiedzinki:-)

 

PS. Może ten temat podpiąć i używać jako informacje o posiadaniu jakiś fajnych korali Premium lub super Premium w ofercie i wstawiać zdjęcia z cenami? Przydałby się taki temat a wiem, że sporo osób jest chętnych na korale z tej najwyższej półki :-)

Na weekend wstawimy pare nowych zdjęc.

W piątęk przyjadą nowe szt:)


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2017 o 22:26, CoralHouse napisał:

A taka szt :)

acan.png

Konrad masz ją w ofercie już? Widzę, kilka w sklepie ale nie wiem która to na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 19.09.2017 o 06:48, afgi napisał:

Byłem w Coralhouse w piątek i korale wypas. Fajne jest to, ze maja sporo małych szczepek korali premium

nie sztuką fragować korale, a sztuka mieć ładne duże okazy, i takie maleństwa "niby" premium to chyba dla biedoty :) Niestety ten sklep słynie z miernoty, a nie premium korali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardovski, a ja powiem Ci, ile razy nie pojedziesz, zawsze coś wpadnie Ci w oko, super że mają małe szczepki, tanie, które każdy może kupić i do każdej wielkości akwarium włożyć. Mi takie szczepki z 1-4 polipów od nich zoanthusów porosły do 20-200 oczek. Więc nie jest źle.

Zaś narzekanie o wielkości korala, chcesz większego, wskaż im jakiś i Ci sprowadzą, ba nawet z skałą :)
Ponadto w tej okolicy nie masz zbyt dużo osób, które wezmą korala za 500 i więcej złotych, lub tak dużego by nie włożyć do szkiełka.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sztuką fragować korale, a sztuka mieć ładne duże okazy, i takie maleństwa "niby" premium to chyba dla biedoty [emoji4] Niestety ten sklep słynie z miernoty, a nie premium korali. 

Rozmiar, kwestia gustu. Wyzwaniem faktycznie jest mieć duże okazy premium, ale ja akurat szukam właśnie małych szczepek, które bedą rosły i sie przystosowywany do mojego akwarium. Tak samo zresztą z rybami. Czytając opinie na wielu forach, w tym amerykańskich, większość poleca kupować właśnie małe okazy, które bedą przystosowywać sie w miarę rośnięcia do danego akwarium.
A co do ceny, to chyba każdy już sobie może sam odpowiedzieć, ale mniejsze okazy jest też łatwiej sprzedać.
A tak przy okazji, to jakie sklepy polecasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, afgi napisał:



A tak przy okazji, to jakie sklepy polecasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z polskich to zdecydowanie e-rybka i do innych nie zaglądam, bo to co ma e-rybka za chwilę bedzie w innych sklepach. Erybka jest dużym dystrybutorem i zaopatruje większość mniejszych sklep w polsce typu coralhouse. Po za tym w erybce pracują ludzie z którymi idzie się dogadać w każdej sprawie i to jest ważne w tych czasach.

  Natomiast z mojej perspektywy dotarcia do sklepu to dojazd do bielawy do coralhause zajmuje mi tyle samo czasu co dojazd  zabrze z wrocka, więc po co mam się tłuc po jakiś dziurach jak komfortowo jadę do zabrza prostą drogą A4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musimy Pana zmartwic ale erybka nas w korale nie zaopatruje :)

Nie tylko mamy małe szczepki ale również duże premium korale co wiąże się z wiekszą ceną niż szczepka .


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem że Erybka wystawia ludzi do wiatru, jak już coś sprzedadzą, to radź sobie sam. Nawet z reklamacją był problem, mimo ogromnych zakupów.

teraz ich unikam, bo tylko liczą kasę, a nie podejście do klienta. Kiedyś było dużo inaczej. Wolę CoralHouse i JadwigęMorską :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CoralHousedawno nie miał nowych dostaw, ani rybek ani korali.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.