Skocz do zawartości
kasiazUK

Czerwone dziadostwo??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

7 dzien mojego morskiego i narasta mi takie cos jak na zdjeciu. 

Przytargalam to ze skala ale widze ze na innych czesciach tez wyrasta. Pozatym od wlozenia do akwarium skaly zaczelo to wygladac jak czerwony glut z zoltymi czułkami. 

IMG_2511.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

zdjęcie marne na max - poczytaj o cyjano

Napewno nie jest to cyjano. Nie moge lepiej uchwycic aparatem. Taka jakby meduza z czułkami zoltymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie cyjano, to może po prostu glon wapienny, może jakiś koral np. Briareum. Może być wszystko, bez dobrego zdjęcia ciężko do zidentyfikowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎19 o 20:57, maciej01 napisał:

Jak nie cyjano, to może po prostu glon wapienny...

Glon wapienny w 7-dniowym akwarium? Raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2017 o 08:32, pooh napisał:

Glon wapienny w 7-dniowym akwarium? Raczej nie.

Wszystko jest możliwe, skała do akwarium była dawana żywa. Może już na niej były glony wapienne. Bez dobrego zdjęcia to tylko gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale glony wapienne nie mają żółtych czulkow ;)

To chyba jakiś zwierzak, ale trzeba poczekać, aż troszkę urośnie, zeby sie dało go zidentyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy ;). Jak nie będzie lepszej fotki, to można tylko gdybać co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nik@ napisał:

Ale glony wapienne nie mają żółtych czulkow ;)

To chyba jakiś zwierzak, ale trzeba poczekać, aż troszkę urośnie, zeby sie dało go zidentyfikować.

Tylko ze mam tego kilka skrawkow na kazdej skale. Juz tak kombinowalam i nie mam jak zrobic lepszego zdjecia. Przekopalam internet i nie znalazlam nic podobnego. Narazie mam straszny wysyp okrzemkow. Pelzaja po calych szybach a plywajace spowodowaly jakby woda byla brudna. Dzis pierwsza podmianka, ze 3 kulki bakterii i pomiar parametrow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Wysyp okrzemkow wiekszy czy mniejszy jest czyms normalnym przy dojrzewaniu i rzeczywiscie kiedy jest ich duzo,odnosi sie wrazenie ze woda jest brudna...Ja czyscilem szyby i skale a kiedy wszystko znalazlo sie w toni wodnej,bylo szybko wywalane przez skimmer...W dojrzewajacym akwarium nie robi sie zadnych podmianek,gdyz tylko dokarmisz te glony,trzeba czekac na zakonczenie dojrzewania a trwac to moze roznie...U mnie kolo czterech miesiecy i przez ten czas nic nie kombinowalem z podmiankami...Pozdrawiam.


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Wysyp okrzemkow wiekszy czy mniejszy jest czyms normalnym przy dojrzewaniu i rzeczywiscie kiedy jest ich duzo,odnosi sie wrazenie ze woda jest brudna...Ja czyscilem szyby i skale a kiedy wszystko znalazlo sie w toni wodnej,bylo szybko wywalane przez skimmer...W dojrzewajacym akwarium nie robi sie zadnych podmianek,gdyz tylko dokarmisz te glony,trzeba czekac na zakonczenie dojrzewania a trwac to moze roznie...U mnie kolo czterech miesiecy i przez ten czas nic nie kombinowalem z podmiankami...Pozdrawiam.

No wlasnie rozne sa opinie. Jeden mowi regularne podmianki od poczatku, inny ze wogole do konca dojrzewania i tak w kolko. 

Mam tez mieszane uczucia do mojego skimmera. Niby pracuje na najwyzszych obrotach i piany od groma po podniesieniu kubeczka, do kubka trafia tylko mokra pianaa nawet woda sie wlewa czasem. Ustawialam go na roznych wysokosciach i nie bardzo wiem jak jest prawidlowo. Jedynie kiedy byla sucha piana to przy klarowaniu wody przez pierwsze 2 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nigdy nie slyszalem o dojrzewaniu z podmianami i nie wiem jaki masz odpieniacz,moge tylko napisac jak to sie odbywalo u mnie a pamietam ze wlasnie po wysypie okrzemek,kiedy te znalazly sie w toni wodnej,moj skimmer pracowal bardzo intensywnie i teraz juz dlugo po zakonczeniu cyklu azotowego,odpienia mniej...Ja na Twoim miejscu uzbroil bym sie w cierpliwosc,akwarium pozostawione samo sobie w koncu dojrzeje i okrzemki znikna...Jesli chodzi o piane to tylko na mokro.


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kasiazUK napisał:

No wlasnie rozne sa opinie. Jeden mowi regularne podmianki od poczatku, inny ze wogole do konca dojrzewania i tak w kolko. 

Mam tez mieszane uczucia do mojego skimmera. Niby pracuje na najwyzszych obrotach i piany od groma po podniesieniu kubeczka, do kubka trafia tylko mokra pianaa nawet woda sie wlewa czasem. Ustawialam go na roznych wysokosciach i nie bardzo wiem jak jest prawidlowo. Jedynie kiedy byla sucha piana to przy klarowaniu wody przez pierwsze 2 dni. 

Nie wiem gdzie to usłyszałeś/ wyczytałeś o regularnych podmiankach od początku. W trakcie dojrzewania podmian się nie robi, akwarium ma dojrzeć. Z tego co ja wiem, podmiany wody zaczynamy jak wprowadzimy korale, ryby. Przynajmniej ja tak wyczytałem i tego się trzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Nie wiem gdzie to usłyszałeś/ wyczytałeś o regularnych podmiankach od początku. W trakcie dojrzewania podmian się nie robi, akwarium ma dojrzeć. Z tego co ja wiem, podmiany wody zaczynamy jak wprowadzimy korale, ryby. Przynajmniej ja tak wyczytałem i tego się trzymałem.

Usluszalam/wyczytalam chyba od tych co stosuje je od poczatku. No nic to podmianki nie ma. Poczekam i zobacze ale narazie to glonowisko mi sie robi i to bardzo szybko sie rozrasta po skalach. Nadal sie trzymac 1-8-1?? (Niebieskie-biale-niebieskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak przy dojrzewaniu przeszkadzają Tobie glony, to może ograniczyć światło. Białe wyłączyć całkowicie, a niebieskie może tak około 8 godzin, lub jak nie masz korali to wyłącz całkowicie. Wtedy glony powinny przystopować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.