Skocz do zawartości
cop909

Jak zrobić niebieskie tło?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czy tylną szybę malujecie, jak tak to czy z zewnątrz, wewnątrz, jaką farbą? Może przykleić plekse lub coś innego. Jak pomalować komin?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest kilka sposobów:

1. Oklejenie tylnej szyby od zew. tapetą z tłem niebieskim (mało praktyczne tapeta odstaje)

2. pleksja - temat drogi i czymś trzeba przytwierdzić więc bedzie widać klejenie

3. malowanie farbą - polecam (sam zastosowałem) fraba akrylowa , kolorystyka do wyboru do koloru, ilość warstw od 3 do 5 ( u mnie 5)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam folie, ale zasanow sie jeszcze nad kolorem ... czarny :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem od zewnątrz tą folię:

http://www.allegro.pl/item167083496_folia_samoprzylepna_oracal_sprzedawana_na_metry.html

Efekt murowany. Świetnie się klei i co ważne można ją odkleić w razie czego bez potargania! Możesz luknąć na moje awkarium ( http://www.nano-reef.pl/datas/users/1586-img_0348.jpg ) i zobaczysz jak wygląda ta folia, zwłaszcza jeśli się ma HQI, ale to już inna dyskusja...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka folie jak mufti i dzięki odpowiedniemu sposobowi klejenia efekt jest super . Teraz mam folir niebieska , ale w następnym akwa oczywiście czarne :(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Y_N_E_K

A czy z czarną folią będzie lepszy efekt niż z niebieską? Ostatecznie postanowiłeś w nowym baniaku dać czarną? Ja się zastanawiam. Wiem, kwesta gustu, ale czy lepszy kontrast? Masz jakiś link do któregoś aqwa z czarnym tłem? Szukałem w galerii i mam pecha - nie moge trafić na dobrze odsłonięte czarne tło. Z reguły to są niebieskie...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny kolor tła zwiększa wrażenie głębi i daje ładny kontrast dla kolorów koralowców:) Jak się nie mylę to np. andrniew ma czarne tło :(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarne i jestem zadowolony .

1473-100_2336.jpg

podpatrzylem u tomika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciemno? Do tego dokleić boki akwarium i ... no nie wiem, myślełem nad malowaniem na niebiesko ale jak pomaluję to już koniec. Raczej dam plekse bo zawsze można nawet nainny kolor zmienić. Muszę jednak przyznać, że ładnie na tym tle wygląda całe wnętrze akwarium. Czy to co widzę tyż pod lustrem wody z tyłu akwarium to diody LED?, nocne oświetlenie?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy efekt na tym zdjęciu byłby wówczas, gdyby zrobione było bez użycia lampy błyskowej! Tylko z własnym oświetleniem akwarium.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki z racji tego ze kiedys mialem romas z branza reklamowa napisze jak ponizej:

Nie chcialbym, abyscie odbierali mnie jako jakiegos pyskacza ale :(

@Mariusz P co do tla to najlepiej niebieska, czarna nie robi zadnego wrazenia a tym bardziej glebi, głebia to jest w akwa ale o glebokosci minimum 80 cm i najlepiej z tłem w srodku akwa -

http://rafa.pl/shop.php/act/spi/pid/1f4416425de674e3117365545f0adeff/cid/98b99408abb8f16aea36285c4a884d54/coid/-1

@Roman kto maluje akwa ??

Ale wracajac, kup niebieska folie, przyklej ją na mokro tzn. spryskaj cała szybe woda z dodatkiem np. ludwika i tak samo spryskaj folie. W sklepie gdzie sprzedaja foile kup tzw. packe czytaj packe i wycisnij nadmiar wody z przyklejonej foli. Na poczatku moga byc jasne plamy, ale wyscha i znikna, pamietaj jednak, aby usunac wszystkie babale powietrza.

W razie pytan pisz na priv.

Pozdrawiam

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany, co do folii to może masz rację ale wybór koloru powinien być sprawą indywidualną, a nie nakazem. Ja mam teraz niebieskie i pluję sobię w brodę :(

Jedynym pocieszeniem dla mnie jest świadomość, że już niedługo biorę się za budowę nowego zbiornika i tam niebieskiego tła nie będzie :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.