Skocz do zawartości
metmez

Zawór bramowy na spływie - jak działa?

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, inzynieroneteu napisał:

ale czy nie prostszym i tanszym rozwiazaniem jest instalacja dwoch zaworów (jeden precyzyjny którym raz regulujemy) i drugi jakiś najprostszy zawór, którym odcinamy (dopływ, spływ) z komina ?

Ani to prostsze ani tańsze. Tak jak napisał SU1 na spływie nie ma sensu dawać dwóch zaworów skoro jednym możesz zrobić to samo. Kwestia tylko wygody i precyzji regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sami unikamy metalowych części 

A co tu pokazują co nie którzy to się samo prosi o kłopoty 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak 

Chcesz się denerwować kup kulowy ( najwyżej rozbierz zawór i wyjmij jeden oring i będzie lżej chodził co do regulacji ,ale i tak będziesz się wkur...  na niego ) 

Chcesz mieć wygodę i mieć spokój - bierz bramowy 

Pozdr. 

p.s 

Używałem /używam oba zawory  :) 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę przez weekend patent z gąbką w kominie - tylko czy nie będzie ona zbierała zbyt dużo syfu, który przy lekkim ruszeniu zmętni baniak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co gąbka w kominie ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powyższy patent nie wypali, będę inwestował w bramowy

@AnT

żeby stłumić i zniwelować wahania regulacji zaworem kulowym. Taki patent zastosował kolega Twistman (link parę postów wyżej). Sprawdzę i zobaczę czy to działa

Edytowane przez metmez (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym moim projekcie również miałem problem z wyregulowaniem spływu (zawór kulowy). Ciągle albo coś chlupało albo siorbało. Wymyśliłem takie coś i problem został rozwiązany.

splyw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam zaworu ani durso, wyregulowałem dokładając dwa kolanka 90st na spływie, pompa DCP na około 90%, dokładna regulacja pompą i od kilku dni idealnie.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szutarek78

Dokładnie o to chodzi. A nie zbiera się tam syf za mocno? Boję się, że jak się ruszy taką gąbką bo jakimś czasie to baniak będzie cały zasyfiony :( 

@Coltrane

To też ciekawe rozwiązanie. Możesz wrzucić foty? Testowałeś już jak to w przypadku braku prądu itp. się sprawuje? Tzn. czy wraca wszystko do stanu pierwotnego

Edytowane przez metmez (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=25157]szutarek78[/mention]

Dokładnie o to chodzi. A nie zbiera się tam syf za mocno? Boję się, że jak się ruszy taką gąbką bo jakimś czasie to baniak będzie cały zasyfiony [emoji20] 

[mention=17414]Coltrane[/mention]

To też ciekawe rozwiązanie. Możesz wrzucić foty? Testowałeś już jak to w przypadku braku prądu itp. się sprawuje? Tzn. czy wraca wszystko do stanu pierwotnego

u mnie nie ma braków prądu [emoji4] mam mocny UPS, każdy morszczak powinien mieć!

no i tu nie ma czego focić [emoji6] ale zaraz wrzuce zdjecia

 

1835a22ea803134d476f62b361894d35.jpg

 

89bd519ffed454559cbf4135aa692192.jpg541be543f077b0e4b9f15d9355d21151.jpg51d4dbfba02ac4bc32470079b1f75534.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Fotki zawsze dobra sprawa, może uda się coś ciekawego podejrzeć ;) A co do zasilacza - jaką masz moc i na ile czasu wystarcza jak brakuje prądu z sieci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 22.09.2017 o 10:51, AnT napisał:

Panowie sami unikamy metalowych części 

A co tu pokazują co nie którzy to się samo prosi o kłopoty 

 

nie "co niektórzy" a ja - po pierwsze zakładam że kolega zamontuje powyżej lustra wody w smpie więc kontaktu z wodą raczej nie powinno być, po drugie ... pokazać kilka zacisków lub obejm PLASTIKOWYCH ?

zresztą regulację można zrobić jeszcze prościej - na węża założyć kawałek rury PCV z nagwintowanym otworem i śrubą - nie trzeba od razu płacić kilkaset zł za coś co można zrobić samemu - tylko trzeba pomyśleć 

w%C4%99%C5%BCe-silikonowe.jpg trojnik-klejony-gwintowany-pvc-kw-gz-63-pvcslutgangmuff.jpgM3-Hex-%C5%9Aruby-Z-Tworzywa-Sztucznego-

myśle że jak się połączy te części i da jakiś "tłoczek" żeby śruba nie naciskała bezpośrednio na silikon - to będzie działało cacy - jedyne co to nie nazałbym tego zaworem a ogranicznikiem przepływu

 

ciekawe kiedy znajdę coś podobnego w sklepie - np. w czerwonym kolorze i z firmową nalepką :D

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł jest całkiem jest ;):) Warte rozważenia. Nie mam tylko niestety możliwości nagwintowania otworu w nakrętce na śrubę, bo rozumiem, że tak miałoby to działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak - a gwintownik i uchwyt można dostać w każdym "budowlanym" za parę zł .. albo zapytać sąsiada czy szwagra czy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

 

W%C4%99%C5%BCe%20ST%20nr2.jpgtrojnik-klejony-gwintowany-pvc-kw-gz-63-pvcslutgangmuff.jpgM3-Hex-%C5%9Aruby-Z-Tworzywa-Sztucznego-

myśle że jak się połączy te części i da jakiś "tłoczek" żeby śruba nie naciskała bezpośrednio na silikon - to będzie działało cacy - jedyne co to nie nazałbym tego zaworem a ogranicznikiem przepływu

 

ciekawe kiedy znajdę coś podobnego w sklepie - np. w czerwonym kolorze i z firmową nalepką :D

 

ja bym to nazwal jeszcze prościej po prostu "rzezba"

mój znajomy tez kiedyś stwierdził ze po co kupować tuleje do mercedesa i placic za nie sporo kasy jak do toyoty sa  "prawie takie same tylko trzeba je trochę skrocic" ale sa o polowe tansze skonczylo się to wypadkiem bo tuleja się rozsypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, waldimas napisał:

bo tuleja się rozsypala

a wadliwa uszczelka w NASA rozwaliła prom kosmiczny zabijając ludzi na pokładzie ... jakoś nie widzę związku z tym projektem DIY

jak nie zadziała to stracisz parę zł (chyba że źle zaciśniesz węża to będzie przeciek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawor kulowy antiblock kosztuje tyle samo w akwarystycznym i w hurtowni.

Zawor bramowy kosztuje w akwarystycznym 300 a w hurtowni 150.

Ot zagadka.

Ten sam efekt daja dwa zawory kulowe, jeden na splywie a drugi do precyzyjnej regulacji poziomu wody na powrocie, daje sie wtedy trojnik i czesc wody wraca przez zawor do komory pompy, regulujac przeplyw tego bypassu mozna ustalic przeplyw przez glowny zawor. Cale to kombinowanie moim zdaniem nie jest warte tych osmiu dych, dlatego polecam zawory bramowe.

Tak w ramach wywazania otwartych drzwi, pomysl silvii z trojnikiem i sruba jest wedlug mnie bardzo dobry. Sama klamra na wezu moze nie wystarczyc, sylikon jest bardzo plastyczny, co utrudni precyzyjna regulacje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszcie się, na 32mm ustawienia łatwiejsze niż na 50mm kulki :)
przeklinam dzień, w którym kupiłem ten zawór w Erybce :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, tihs napisał:

Zawor bramowy kosztuje w akwarystycznym 300 a w hurtowni 150.

 

w 2 różnych sklepach "morskich" zawór 32mm kosztuje odpowiednio 250 i 375zł ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka Hurtownia jakies namiary.

Edytowane przez abzol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, silvia napisał:

 

ciekawe kiedy znajdę coś podobnego w sklepie - np. w czerwonym kolorze i z firmową nalepką :D

Co tu napisać :blink:   no cóż   :ice:  

Parę lat temu można było już kupić w Acropora  takie rury kolorek ładny czerwony ,grube ścianki 

http://sklep.acropora.pl/pl/p/Rura-Pvc-czerwona-40/2271 

Ale cena zabijała   -   x 10 w porównaniu do ceny zwykłego vdl 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja sytuacji ;) Na ten moment zdecydowałem się na rozwiązanie z gąbką. Zobaczymy jak to będzie działać. Fakt gąbka wygłusza pluski i nieco poszerza margines regulacji, ale... tylko nieco :P Jak tak dalej pójdzie to raczej skuszę się na zawór bramowy. Przemyślałem kwestię robienia własnej wersji ogranicznika spływu wody i jednak to nie jest do końca to co chce. W mojej opinii to taka prowizorka, a tego chce uniknąć w baniaku. Natomiast dalej uważam, że pomysł naprawdę dobry.

20170922_191340.jpg

20170922_191354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.