Skocz do zawartości
metmez

Zawór bramowy na spływie - jak działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie - macie zawór bramowy na spływie? Jak on się sprawuje? Obecnie mam kulowy 32mm i jak przychodzi do regulacji to jest katorga. Zastanawiam się nad zmianą na bramowy, tylko czy to wiele zmieni? Podrzućcie zdjęcia jak on jest zamontowany.

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a choćby tak

2013-06-28_17-09-45_673_zps40f02e4b.jpg

działa tak samo tyle że jest dokładniejszy

 

wpisz na forum w "szukajkę" Zawór bramowy - było kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, no właśnie szukałem, ale się coś nie dokopałem. To pierwsze zdjęcie to Twój? Gdzie to można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bramowy juz pare lat 

Wczesniej mialem kulowy 

Poprost przepasc w regulacji. 

Jak dla mnie tylko bramowy 

https://erybka.pl/product-pol-5110-Zawor-bramowy-PCV-32-mm.html


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokladnie też 32 mm :D 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info! Coraz bardziej się skłaniam do wymiany tylko teraz jeszcze muszę pomyśleć jak to wymienić na działającym już systemie :P:D

a jaki jest sposób jego mocowania? pokrętłem do góry czy w dół?

Hm... poczytałem, jeszcze raz przemyślałem i ...spodobało mi się to rozwiązanie kolegi Twistmana z gąbką. Pozwolę sobie przenieść je do mojego komina ;) Faktycznie powinno to w dużym stopniu wyeliminować problem upierdliwej regulacji zaworem kulowym. Dam znać o efektach :D

 

Edytowane przez metmez (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze opcje zawór membranowy 32 mm


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kulowy i w obiegu pompę Jebao, niestety czasami ma odchyły od normy i raz pompuje na tym samym maksymalnym ustawieniu wodę szybciej, czasami normalnie. 
I teraz zrobić niecały milimetr przesuniecia na kulowym to mordęga, a mam spływ 50mm. Więc większe zmiany, to zwiększanie mocne przepływu.

 

Teraz już tylko bramowe będą u mnie, u kolegi widziałem i wiem za co ta różnica ceny :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, R@F@L napisał:

Masz jeszcze opcje zawór membranowy 32 mm

No tak, ale cenowo jest jeszcze droższy niż bramowy. Jakie są jego plusy a jakie minusy?

29 minut temu, Pirotechnic napisał:

czasami ma odchyły od normy i raz pompuje na tym samym maksymalnym ustawieniu wodę szybciej, czasami normalnie. 

To pewnie kwestia napięcia w sieci, potrafi świrować

 

30 minut temu, Pirotechnic napisał:

I teraz zrobić niecały milimetr przesuniecia na kulowym to mordęga

No niestety... dlatego też szukam bardziej cywilizowanego rozwiązania ;) ja już na 32mm mam niezłego nerwa :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lukaszt0 napisał:

Mam kulowy 32mm i nigdy dłużej niż 5 minut nie zajęła mi regulacja go.

Zazdraszczam ;) u mnie to zawsze przeprawa co najmniej pół godziny jak dobrze pójdzie. Jak dla mnie regulacja ma za duże przeskoki i ciężko chodzi. Może to też kwestia wyrobienia "kuli" :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór membranowy 32 mm - minusy-

1.Cena

2.Wielkość

3.Waga

-Plusy-

1.Łatwość wyregulowania przepływu.

2.Dosłownie mm decydują o poziomie wody w kominie

3.Jak braknie prądu wszystko wraca do normy .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, metmez napisał:

Zazdraszczam ;) u mnie to zawsze przeprawa co najmniej pół godziny jak dobrze pójdzie. Jak dla mnie regulacja ma za duże przeskoki i ciężko chodzi. Może to też kwestia wyrobienia "kuli" :huh:

Dokładnie miałem to samo a co najlepsze śpię koło akwarium wiec jak ino się coś działa zaraz stawiało mnie to na nogi.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, R@F@L napisał:

Zawór membranowy 32 mm - minusy-

1.Cena

2.Wielkość

3.Waga

 - cena na pewno jest ogromnym minusem

- z wielkością myślę, że bym sobie poradził

- waga - zawór może wisieć swobodnie na rurze tak jak kulowy czy musi być do czegoś przymocowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak propo ceny ...

 "patent" z kawałkiem węża silikonowego ? i zaciskiem (np. takim z fotki) ... nie wystarczy ?

f_li146479--.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, metmez napisał:

 - cena na pewno jest ogromnym minusem

- z wielkością myślę, że bym sobie poradził

- waga - zawór może wisieć swobodnie na rurze tak jak kulowy czy musi być do czegoś przymocowany?

U mnie  wisi swobodnie bez mocowania.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xEndriu napisał:

a co przy zwykłym nie wraca ? :P

U mnie nie. Nawet po wyłączeniu odpieniacza i ponownym podpięciu potrafią się poziomy zmienić tak, że muszę na nowo regulować zaworem :banghead

1 minutę temu, silvia napisał:

"patent" z kawałkiem węża silikonowego ? i zaciskiem (np. takim z fotki) ... nie wystarczy ?

W sumie niezły pomysł. Z drugiej strony zastanawiam się czy konstrukcja nie byłaby zbyt luźna, a w moim przypadku nie miałbym jak tego przymocować ściany szafki (za duża odległość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, metmez napisał:

U mnie nie. Nawet po wyłączeniu odpieniacza i ponownym podpięciu potrafią się poziomy zmienić tak, że muszę na nowo regulować zaworem :banghead

W sumie niezły pomysł. Z drugiej strony zastanawiam się czy konstrukcja nie byłaby zbyt luźna, a w moim przypadku nie miałbym jak tego przymocować ściany szafki (za duża odległość)

zacisnąć można zwykłą opaską zaciskową :) tylko regulacja może być upierdliwa - koszt to jakieś .. 30zł za kawałek węża i zacisk ? - ja bym wypróbował

np z czymś takim - lekkie i nie trzeba podpierać

zacisk-na-waz-17-19-plas_20419.jpg

 

phobya-zacisk-na-waz-16_23177.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, silvia napisał:

zacisnąć można zwykłą opaską zaciskową :) tylko regulacja może być upierdliwa - koszt to jakieś .. 30zł za kawałek węża i zacisk ? - ja bym wypróbował

np z czymś takim - lekkie i nie trzeba podpierać

zacisk-na-waz-17-19-plas_20419.jpg

Taki zacisk mam przy spływie ścieku RO/DI do kanalizacji. Regulacja tego to jeszcze większa porażka.  To się ustawia raz i później lepiej nie ruszać ;) Niestety, ale ten system, moim zdaniem, tylko by pogorszył sytuację:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletny świeżak w akwarystyce z uzyciem sumpa i hydrauliki, ale czy nie prostszym i tanszym rozwiazaniem jest instalacja dwoch zaworów (jeden precyzyjny którym raz regulujemy) i drugi jakiś najprostszy zawór, którym odcinamy (dopływ, spływ) z komina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramowy jest "precyzyjny" . Nie potrzeba odcinać spływu tylko wyregulować . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.