Skocz do zawartości
katani

szukam akwarysty z Wroclawia z akwarium SPS/LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Heya,

Szukam Morszczaka/-ków z Wroclawia lub okolic, kto ma akwarium min 300l i chce pokazać swoje akwarium SPS i / lub LPS.

Na forum niestety sekcja wrocławska jest umiarkowanie aktywna, a na żaden slot jakos sie nie załapałem.

 

Mój sprzęt się powoli kompletuje, jak dobrze pójdzie to za 6-8 tygodni będę mógł zalewać.

Zacząłem projektować skałę, ale żeby to prawidłowo zrobić chciałbym na żywo zobaczyć wyrośnięte kolonie korali, zobaczyć jak dużo miejsca zajmują, ile miejsca trzeba im zarezerwować.

Akwaria świeżo założone, lub w trakcie zasiedlania chętnie obejrzę i poznam lokalnym morszczaków, ale bardziej zależy mi na dojrzałym, stabilnym zbiorniku z dużymi wyrośniętymi koloniami

We wrocławskich sklepach niestety bida z nędzą, albo są tylko szczepki albo średnio to wygląda.

Byłem już u Bober662. Mam wyobrażenie o części gatunków, które mnie interesują (Już nie pamiętam co widziałem, bo byłem rok temu, jak wogóle rozważałem stawianie akwarium morskiego i byłem zauroczony morskim, więc mózg nie funkcjonował prawidłowo ;]]]] ).

 

Zależy mi najbardziej na poniżyszch koralach:

Acanastrea, Blastomussa,

Favia/Favites,

Euphylie różne rodzaje,

Duncanospammia, Caulastrea, fungia

Turbinaria,

Pavova cactus,

montipora danae, peltiformis, confusa

acropory, różne rodaje,


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie jest filmik mojrgo akwa. Jeżeli Ciebie zainteresuje to zapraszam.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podaj mi swojego maila


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222podoba mi się twoje akwarium, ale do Lubina kawałek. Mam nadzieję, że się znajdą chętni lokalnie. @sebkar poszło pw.

EDIT:

Jakiś zlot/piwo na mieście by się przydał we Wro, to by można się jakoś zapoznac...

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja od niedawna wystartowałem z baniakiem, nie ma w nim jeszcze zbyt wiele, ale myślę, że będzie się regularnie zapełniać. Jakby był jakiś zlot/piwo :) to ja chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam od grudnia baniaczek pomału się zapełnia mieszkam pod Wrockiem . Piwko /zlot też się piszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.