Skocz do zawartości
malizna2009

Hydra 26hd vs radion xr15 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . 

Zastanawiam się nad zmianą oświetlenia w moim akwarium i biorę pod uwagę dwie lampy hydra i radion? Czy ktoś z was posiadał obydwie I ma porównanie? Którą warto wybrać bo cenowo wychodzi to samo? Zbiornik 90×50×50 więc chcę kupić 2x któraś z wymienionych lamp. I czy dwie wystarczą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy produkują LEDy w tej samej fabryce, tzn. Ecotech. Radion jest lampą z wyższej generacji i ma więcej opcji ustawień. Coś jak skoda i VW. Jakość spectrum też jest wyższa. czwarta generacja Radiona ma specjalne rozpraszające soczewki.
Hydra ma wbudowany moduł programowania bez kabla, nie pamietam czy wifi czy Bluetooth. Do radiona należy dokupić reeflink, taki przekaźnik wifi.
Weź także pod uwagę koszt uchwytów, chyba ze będziesz wieszał na linkach.

Ja mam radiony trzeciej generacji i światło jest niesamowite. Hydry w działaniu na żywo możesz zobaczyć sobie w erybce.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem hydra tylko zwykłe w akwarium 750l I 3x 52 nie hd i dawały radę z sps-ami i to tymi trudnymi. Radiony 4 gen juz widziałem w wielu sklepach na akwariach wystawowych. Słyszałem opinie że hydry ale te hd dają lepiej radę niż gen4. Także wariacja co do opinii. Na szczęście jeszcze czas około 2 miesięcy na przemyślenia. Na pewno obydwie lampy dają niesamowity efekt w akwarium. Tyle że jeszcze te hd nie widziałem w żadnym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to też przypnę się do tego posta :) Także szukam odpowiedniego oświetlenia do akwarium i również biorę te dwie lampy pod uwagę i jeszcze Maxspect Ethereal 130W. Z tym, że ja potrzebuje pojedyńcze sztuki bo do akwarium 60x50x50 cm :)

Powiem szczerze, że im dłużej czytam, oglądam itp to coraz gorzej mi się zdecydować i jak już mi się wydaję, że napewno tą to od razu ktoś jeszcze przypomni o pozostałych :) A zależy mi na dorbym wyborze bo raczej nie będę miał jak jej wymienić w najbliższym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT na kanale bulkreefsupply macie fajne filmiki, m.in. o tych lampach. Niestety nie było tam jeszcze Hydry, ale z AI był Prime.
Pod uwagę należy tez wziąć Kessila. Tam jedynym minusem jest tylko możliwość sterowania ręcznego.
Jeżeli kasa nie gra roli, brałbym radiona lub Kessila. Raczej pierwszego. Hydra tez jest bardzo fajna. Ewentualnie 2szt Prime. Masz wówczas lepiej rozłożone źródła światła. Unikniesz cieni.
Maxpecty mi sie nie podobają i maja najniższy poziom rozproszenia światła.
To jest oczywiście tylko moja opinia


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, afgi napisał:

Na YT na kanale bulkreefsupply macie fajne filmiki, m.in. o tych lampach. Niestety nie było tam jeszcze Hydry, ale z AI był Prime.
Pod uwagę należy tez wziąć Kessila. Tam jedynym minusem jest tylko możliwość sterowania ręcznego.
Jeżeli kasa nie gra roli, brałbym radiona lub Kessila. Raczej pierwszego. Hydra tez jest bardzo fajna. Ewentualnie 2szt Prime. Masz wówczas lepiej rozłożone źródła światła. Unikniesz cieni.
Maxpecty mi sie nie podobają i maja najniższy poziom rozproszenia światła.
To jest oczywiście tylko moja opinia


Wysłane za pomocą Tapatalk

A jeśli chodzi o Kessil to który model byś polecał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na Kessil-u, ale te 360 oraz 700 wydają sie być świetne. Na kanale BRS jest sporo informacji i testów na tych modelach - umiescili  też model AP700 w projekcie "52 weeks of reefing".

Kessile dają podobno unikalne "bliki", niespotykane w innych LED-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda bliki są super szczególnie jak zaczyna świecić niebieskie, mam u siebie 2x 160WE Kessil i jestem zadowolony jeśli myślisz o SPS to zastanów się nad 360WE są mocniejsze oczywiście obowiązkowo kontroler wtedy masz większe możliwości ustawienia plus wygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Potwierdzam ze bliki Kessil'a sa niesamowite...Jak go kupowalem to duzo czytalem o tej lampie na forach zagranicznych i rzeczywiscie wieczorem ma sie wrazenie ze caly pokoj znajduje sie pod woda...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Iceberg napisał:

Hej...Potwierdzam ze bliki Kessil'a sa niesamowite...Jak go kupowalem to duzo czytalem o tej lampie na forach zagranicznych i rzeczywiscie wieczorem ma sie wrazenie ze caly pokoj znajduje sie pod woda...

A jest szansa żebyś pokazał jakiś krótki fimik z komóreczki jak to wygląda? :)

A jak wygląda sprawa sterowanie ( sterownika ) ? ustawianie, efekty itp? 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Nie uzywam komorki,cenie sobie spokoj,ale chocbym i nagral to film nie odzwierciedli tego jak to wyglada w realu...Na YT jest sporo filmow z tymi lampami,takze filmy podgladowe jak dziala kontroler wraz z lampa...Jezeli chodzi Ci o efekty typu burze i chmury to tego w Kessil'u nie znajdziesz,za to mozna sobie zaprogramowac lampe,jej natezenie i temperature barwna w zaleznosci od godziny...Ja mam dosyc dlugi wschod slonca i jeszcze dluzszy zachod a mozliwosci sa od 10 tys Kelvina az po aktynike.   

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.