Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Krewetka, małże i LPS-y mają się dobrze a co z Twoimi patykami? Może nakręcił byś coś z SPS-ami? Fotki były robione wcześniej. Na ostatnich fotkach z FB widać że glony cię zaatakowały - szczególnie na tych jasnych skałach. Czyli nie będzie tak różowo jak chciałbyś mieć.I wtórne dojrzewanie będziesz musiał przejść! Uważaj tylko aby te glony nie powłaziły na patyki bo szkoda by było. he he he

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie Ty te glony widziałeś bo ja na żywo ich nie widziałem ;) dojrzewania miało nie być po pierwszej przesiadce, po drugiej to już może być wszystko. Patyków generalnie tez zbytnio nie mam. Praktycznie startuje od zera. Połamałem te duże koralowce w mniejsze kawałki, przy weekendzie nakrece jakiś filmik jak znajde obiektywy.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten brąz na piasku z lewej i na skale? to nie glon? może okrzemki?

9879325_11.jpg9879325_11.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj Tomku bo z okrzemek do Dino krótka droga. Miałeś zastosować preparat SERY na okrzemki i co nie zadziałał? Może za mało te jedno opakowanie bo jedno wystarcza na 200 do 400 litrów wody.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważaj Tomku bo z okrzemek do Dino krótka droga. Miałeś zastosować preparat SERY na okrzemki i co nie zadziałał? Może za mało te jedno opakowanie bo jedno wystarcza na 200 do 400 litrów wody.


Jestem dobrej myśli ale nie wykluczam niczego ;)

Dalem jedno opakowanie, okrzemki to standard przyjemnie się patrzy na zbiornik jak żyje i różne nisze się tworzą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie wyskoczyły okrzemki, włosowate, okrzemki i stop. Obecnie delikatny brązowy nalot. I też podchodziłem do sprawy jak Ty. Tylko czekać i patrzeć. A czy przy bakteriach atm colony nie powinnondać się ryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, laszek napisał:
U mnie wyskoczyły okrzemki, włosowate, okrzemki i stop. Obecnie delikatny brązowy nalot. I też podchodziłem do sprawy jak Ty. Tylko czekać i patrzeć. A czy przy bakteriach atm colony nie powinnondać się ryb?


Powinno ale ja nie moglem, pochodziło bez odpieniacza tydzień wiec na pewno pozasiedlały




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno ale ja nie moglem, pochodziło bez odpieniacza tydzień wiec na pewno pozasiedlały



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak długo posiadasz lime ? Słyszałem pogłoski że nie można jej utrzymać w zbiorniku A bardzo mi się podoba i zastanawiam się nad kupnem

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Cichyppg napisał:

Jak długo posiadasz lime ? Słyszałem pogłoski że nie można jej utrzymać w zbiorniku A bardzo mi się podoba i zastanawiam się nad kupnem

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

też tak słyszałem ale kolega mi mówił że to tylko pogłoski i zna kilka osób mających je ponad rok, moja jest ze mną dwa miesiące. Zapewne kluczowe jest karmienie a tego u mnie pod dostatkiem, mrożony mikroplankton z Ocean Nutrition, Fito z Ichtiotropic oraz
AF Power Food
AF Pure Food
AF Calanus
AF Plankton Elixir


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Natomiast nie wydaje mi się aby to była jakaś konkretna kwota. Kropie po 2-3 krople dziennie a kupuje butelki 50ml, ballinga rozrabiam sam z wiader proszków CZDA  5-10kg 

Pokarmy to też idą na miareczki 0,05ml wydaje sie tego wszystkiego duzo ale ilości schodzą minimalne.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Tomek jak już w końcu mi się uda zasiedlić to moje akwarium

myślałem wiele razy o tym żeby było spore bo się je łatwiej prowadzi

problem polega na tym że o ile większy zbiornik wiele wybacza i biologicznie więcej uniesie

to wiecej zżera Ca/Mg Ballinga i tych wszystkich mikroelementów dodatków i ciągle chcesz coś nowego w nim utrzymać

w mniejszym trzeba wybrać ostatecznie ponieważ mam 250 l z panelem

stwierdziłem że przeobrażę je w 250 z sumpem 90l i tyle :) chcę mieć czyste szkło, 

z przelewem i wywalić te odpieniacze pompki i cuda do sumpa poza tym chce reaktor makroglonowy

i chce spokojnie w ciszy spać  w nocy

i spokojnie myć szyby dookoła :) hehehe ale nie chcę się bawić w te wszystkie cuda chemiczne :)

głównie ze względu na czas :) 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz Tomek jak już w końcu mi się uda zasiedlić to moje akwarium
myślałem wiele razy o tym żeby było spore bo się je łatwiej prowadzi
problem polega na tym że o ile większy zbiornik wiele wybacza i biologicznie więcej uniesie
to wiecej zżera Ca/Mg Ballinga i tych wszystkich mikroelementów dodatków i ciągle chcesz coś nowego w nim utrzymać
w mniejszym trzeba wybrać ostatecznie ponieważ mam 250 l z panelem
stwierdziłem że przeobrażę je w 250 z sumpem 90l i tyle [emoji4] chcę mieć czyste szkło, 
z przelewem i wywalić te odpieniacze pompki i cuda do sumpa poza tym chce reaktor makroglonowy
i chce spokojnie w ciszy spać  w nocy
i spokojnie myć szyby dookoła [emoji4] hehehe ale nie chcę się bawić w te wszystkie cuda chemiczne [emoji4]
głównie ze względu na czas [emoji4] 
 



Cudów chemicznych to ja nie znam i nie używam ;)
Dozuje takie rzeczy ktore znikają z systemu w mig czyli jod, stront, aminokwasy, bakterie, pożywka i witaminy. Mowia ze AF jest dla tych co lubią grzebać ale jak inaczej chcesz podac chociażby jodu na zapas albo raz w tygodniu?

Ballinga rozrabiam 3 wiadra po 15l i starcza mi to na calkiem dlugi czas.

Karmie duzo bo lubie a z nutrientami nigdy nie mialem problemu i potrafię utrzymywać poziomy takie jak chce.

Ja chce miec lasy SPS a tego na łatwiznę sie nie da osiągnąć to jest wymagające hobby gdzie male błędy naprawia sie długo. Jak juz ma sie te lasy sps to jest latwiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leci 3 tydzień :)

wywaliłem 2 świetlówki a w ich miejsce 3 chipy LED 50W Royal Blue, dzieki temu mam większy kontrast, dodatkowe fluo, bliki oraz lepiej doświetlone boki.

Szyby zarosły mchem zielonym długim na 5mm, wczoraj wszystko zeskrobałem i dojrzewania ciąg dalszy.

9957789_IMG_8996.jpg

9957790_IMG_8990.jpg

9957791_IMG_8988.jpg

9957792_IMG_8997.jpg

9957793_IMG_8982.jpg

9957794_IMG_8980.jpg

9957795_IMG_8983.jpg

9957796_IMG_8993.jpg

9957797_IMG_8978.jpg

9957798_IMG_8952.jpg

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Coltrane napisał:

 

 

wywaliłem 2 świetlówki a w ich miejsce 3 chipy LED 50W Royal Blue, dzieki temu mam większy kontrast, dodatkowe fluo, bliki oraz lepiej doświetlone boki.

9957790_IMG_8990.jpg

 

Chwili spokoju nie ma to twoje akwarium ;]

 

Czy to jakaś montipora? Ładna taka. Nie widziałem jeszcze chyba w takim kolorze.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zarastają szyby takim mchem to może za dużo pożywki dla bakterii i pokarmu lejesz? Rozważ zwiększenie dozowania bakterii.

Super robisz te fotki! trzeba przyznać aparat jest kozacki!

A na piasku to tylko okrzemki czy coś gorszego z bąbelkami powietrza? Bo jeżeli to początek DINO to musisz jak najszybciej reagować!

Tomku pstryknij fotkę całego akwarium jak możesz!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2017 o 17:06, katani napisał:

Chwili spokoju nie ma to twoje akwarium ;]

 

Czy to jakaś montipora? Ładna taka. Nie widziałem jeszcze chyba w takim kolorze.

co zrobisz, obecna lampa jest za mała, kupować/robić nową to dopiero zmiana ;) 

Montipora zwykła czerwona tylko zdjęcie ładniejsze od korala ;) albo przy ledach źle się wbiłem z balansem bieli, pierwszy raz pstrykałem pod nimi
 

 

Dnia 11.11.2017 o 17:27, waldek123blau napisał:

Jak zarastają szyby takim mchem to może za dużo pożywki dla bakterii i pokarmu lejesz? Rozważ zwiększenie dozowania bakterii.

Super robisz te fotki! trzeba przyznać aparat jest kozacki!

ten mech jest jak mleko tylko z zielonych krzaczków = akwarium dojrzewa, dozuje tyle ile zawsze dozowałem i na razie wolę jak najmniej zmieniać. Dziękuję i mam nadzieję że to nie zasługa tylko aparatu ;)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że nie tylko jest to zasługa aparatu. Fajne masz te patyki.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Masz parametry ? Co dosajesz do wody prócz ballinga?

Można zajechać ktoregoś dnia i zobaczyć na żywo zbiornik? Mamy do siebie nie daleko jak Byś był to zapraszam do siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.