Skocz do zawartości
Cichyppg

Krewetka czyszczaca. Padnieta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rano zauważyłem ze jedna z moich krewetek siedzi niedaleko ukwialu i nie daje żadnych oznak życia. Czy ona padla czy tak przechodzą wylinke ? Co jakiś czas mam mnóstwo małych krewetek większość siedzi ukryta w skałach gdzieś gdzie ryby nie mają dojścia. Krewetka ma ciągle taki sam kolor nie widać żeby coś się z nią działo jednak nie rusza się. 94df6a9e788bf1fae3b0c11de2e0c1ed.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie szykuje się do wylinki, u mnie jak raz padła natychmiast była rozbierana przez inne krewetki i ślimaki, jeżeli padlinożercy się koło niej nie kręcą, wszystko powinno być w porządku


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta się dobrze trzyma tylko jest jakby skamieniala. Wąsy są elastyczne siedzi w takiej dziurze ze nie jest nic w stanie tam wpłynąć bo nad dziura jest ukwial. Nic się koło niej nie kręci

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Krewetka jednak nie żyje 95f6dfd1c8e2fe0863fa6720035c2b9b.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

faf66d2c5557d07f573e750c21be3818.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to wylinka. Nie widac oczu i jest pęknięcie u góry pancerza. Ich pancerz przy wylince pęka właśnie tak równo w poprzek, w połowie długości ciała. Szukaj gdzieś wąsow za skałą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to była cała krewetka wylinka by była w środku pusta a tutaj był cały osobnik chyba ze potrafi się wyliniec w 2 minuty bo po 2 minutach krewetka juz była w paszczy od pierwszego postu

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby była to wylinka to nie powinno w niej być gałek ocznych.... A na focie niestety są.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi :( na drugiej fotce widać, jakby była przelamana na pół, a tak zwykle one "pękają" przy wylinkach. Moze miała problem z przejściem wylinki i nie udało jej się żywej opuścić pancerza. Moja krewecia jest u mnie dwa lata i kilka razy preez wylinke się nabrałam, że padła. 

Edit: ja właśnie nie widze gałek ocznych, specjalnie się przyglądałam. Ale może już oczy mam zmęczone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde druga krewetka padla... nie wiem ci się dzieje nic nie dodawalem i nie zmieniałem w zbiorniku tylko czyszczące padły kukenhali żyje

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czynnik zewnętrzny? Jakieś opary? Preparat na pchły dla psa? Jakaś inna chemia, która mogła sie dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze niczego takiego nie używamy. Dla pieska mamy pięty bezpośrednio na skórę się taki olej leje ale to nie wydziela zapachu ani nic. To już drugi raz jak mi krewetki padły ale tylko te. Maluchy które mam z tej parki żyją i maja się świetnie. Ile takie krewetki żyją ? Bo możliwe ze starość ich dopadła

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że starość, tylko dziwne, że tak jedna po drugiej. Ja kiedyś slyszalam że czyszczące żyją dwa lata, ale wydaje mi się, że może to być nieprawidłowa informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby żyły 2 lata to by mogła być starość oby dwie były o jednej porze kupione. A reszta krewetek ma się świetnie :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor cos ostatnio wspominal wlasnie ze krewety zyja ok 2-3 lata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, alic3 napisał:

Nanokaczor cos ostatnio wspominal wlasnie ze krewety zyja ok 2-3 lata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak słyszałem ostatnio w sklepie, gdy odradzano mi szukanie dużej, dorosłej. 

Wziąłem małą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jest, ja hoduje co prawda słodkowodne krewetki ale też żyją tylko maks 3 lata.
22c8f3fb0fff5063d078891f5877341e.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A może problem jest w ilościi jodu. Z reguły jak się parę razy zakropi to na kolejnyndzień wylinka. U mnie średnio raz na około 3 tygodnie jest wylinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodu dodaje raz na tydzień z czego nie robie podmianek i nie stosuje odpieniacza. Zbiornik tak prowadzę juz ponad rok. Krewetki odeszły z starości bo nowe smigaja aż milo a gdyby była wina w wodzie to te tez by się przekrecily

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.