Skocz do zawartości
kasiazUK

Aquael grzałka?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Niestety misialam wymienic grzalke bo Fluval do zestawu to jakas porazka. Temp skalala jak glupia. Zamowilam Aquael Easy Heater Advance 150.. mam zbiornik 90L. Czy jest to dobra grzalka? Czy termostat w niej daje rade zeby utrzymac stala temp?

Dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kasiazUK napisał:

 Zamowilam Aquael Easy Heater Advance 150.. mam zbiornik 90L. Czy jest to dobra grzalka? Czy termostat w niej daje rade zeby utrzymac stala temp?

Dzieki za porady

Zamówiłaś i teraz się pytasz?:P.

Miałem tą grzałkę w poprzednim mniejszym baniaku i się sprawdzała około 2lata, z tęp było wszystko ok zero jakiś dziwnych skoków... obecnie leży teraz gdzieś w szafie i się kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, -OSA- napisał:

Zamówiłaś i teraz się pytasz?:P.

Miałem tą grzałkę w poprzednim mniejszym baniaku i się sprawdzała około 2lata, z tęp było wszystko ok zero jakiś dziwnych skoków... obecnie leży teraz gdzieś w szafie i się kurzy

Fakt hehe no ale czesto mi sie zdarza kupic a potem pytac. Tzw polak madry po szkodzie. Caly ten zestaw Fluval M60 to lipa no ale za taka kase to nie mam wyjscia i nie marudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kasiazUK napisał:

 Tzw polak madry po szkodzie. Caly ten zestaw Fluval M60 to lipa no ale za taka kase to nie mam wyjscia i nie marudze.

A dokładnie ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz cie wystraszę , miesiąc temu zrobiłem tu temat o tych grzałkach i wyszło na to że są bardzo awaryjne a dokładniej termostat się psuje i podnosi ci temperaturę do 36 C .  Oceny na amazonie mówią same za siebie a na dodatek ostatnio Shopenshrimps ugotował na tej samej grzałce akwarium . Powodzenia !!

Osobiście kupiłem Eheima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wolan91 napisał:

Teraz cie wystraszę , miesiąc temu zrobiłem tu temat o tych grzałkach i wyszło na to że są bardzo awaryjne a dokładniej termostat się psuje i podnosi ci temperaturę do 36 C .  Oceny na amazonie mówią same za siebie a na dodatek ostatnio Shopenshrimps ugotował na tej samej grzałce akwarium . Powodzenia !!

Osobiście kupiłem Eheima

Aj ty niedobry :Di co ja teraz poczne? Ktora polecacie? Glownie mi chodzi o stalosc temperatury bo w nocy mimo ogrzewania w domu spada w akwarium do 24 a ja staram sie 25 utrzymac caly czas. Jesli ta taka niedobra to ja odesle jak tylko przyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Dziwi mnie ze masz 24C w pokoju i potrzebujesz grzalki,no chyba ze tak jak ja wietrzysz mieszkanie przez caly rok.U mnie caly sprzet,pompy,etc podwyzszaja temperature o jeden stopien,czyli jezeli udalo by mi sie utrzymac stala temperature 24C w pokoju,to w zbiorniku bylo by 25C,akurat tyle ile potrzeba...Masz jakis termometr,ktoremu mozna zaufac?...O kurcze,teraz dopiero zauwazylem ze te 24C to temperatura wody w akwarium...

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Dziwi mnie ze masz 24C w pokoju i potrzebujesz grzalki,no chyba ze tak jak ja wietrzysz mieszkanie przez caly rok.U mnie caly sprzet,pompy,etc podwyzszaja temperature o jeden stopien,czyli jezeli udalo by mi sie utrzymac stala temperature 24C w pokoju,to w zbiorniku bylo by 25C,akurat tyle ile potrzeba...Masz jakis termometr,ktoremu mozna zaufac?...O kurcze,teraz dopiero zauwazylem ze te 24C to temperatura wody w akwarium...

Tak wlasnie w baniaku mi spada do 24 a normalnie w dzien utrzymuje sie 25-25.3 dlatego wlurza mnie ta grzalka bo chyba jest bez termostatu. W domu w nocy mam ok 17-19 bo wole chlod ale czasem podgrzewam bo noce coraz zimniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy był by cyfrowy termostat ale wszystko lepsze niż nic  , te grzałki to strzał w kolano aquaela  pod filmem jaki wysłałem  przeczytajcie komentarze xD po 7  miesiącach  , po  roku one padają

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wolan91 napisał:

lepszy był by cyfrowy termostat ale wszystko lepsze niż nic  , te grzałki to strzał w kolano aquaela  pod filmem jaki wysłałem  przeczytajcie komentarze xD po 7  miesiącach  , po  roku one padają

Czy chodzi o cos takiego?

IMG_2726.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, wolan91 napisał:

lepszy był by cyfrowy termostat ale wszystko lepsze niż nic  , te grzałki to strzał w kolano aquaela  pod filmem jaki wysłałem  przeczytajcie komentarze xD po 7  miesiącach  , po  roku one padają

Akurat jeden i drugi jest cyfrowy, tylko ten z mojego linka ma regulację potencjometrem i nie ma wyświetlacza, analogowe (bi-metal) nie mają zewnętrznych termometrów więc generalnie wsio ryba co wybierzesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja polecam STC 1000 - na ebayu niecałe 9$ (30parę zł) - cyfrowy i i grzanie i chłodzenie - używam od jakichś 2 lat i jeszcze nie zawiódł

http://gotronik.com/2015/08/25/instrukcja-obslugi-sterownika-elitech-stc-1000/

trzeba tylko wybrać wersję 230V

stc1000.jpg.bd9183bb3965c1acd74b6d0fc18e2f80.jpg

do tego 2 takie wtyczki i kawałek kabla (żeby nie ciąć kabli od grzałki czy wentylatora) i 10 min roboty

147164-tm_home_default.jpg

kab46_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, silvia napisał:

a ja polecam STC 1000 - na ebayu niecałe 9$ (30parę zł) - cyfrowy i i grzanie i chłodzenie - używam od jakichś 2 lat i jeszcze nie zawiódł

http://gotronik.com/2015/08/25/instrukcja-obslugi-sterownika-elitech-stc-1000/

trzeba tylko wybrać wersję 230V

stc1000.jpg.bd9183bb3965c1acd74b6d0fc18e2f80.jpg

do tego 2 takie wtyczki i kawałek kabla (żeby nie ciąć kabli od grzałki czy wentylatora) i 10 min roboty

147164-tm_home_default.jpg

kab46_2.jpg

Dzieki @silva wlasnie znalazlam na Ebay i zaraz zamowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

14 minut temu, kasiazUK napisał:

Dzieki @silva wlasnie znalazlam na Ebay i zaraz zamowie. 

pamiętaj - 230V a nie 110V :) , i trzeba sprawdzić czy temp. pokazuje poprawnie czy trzeba skalibrować (przyciskami)

poszukaj tez takiego z czujnikiem zalanym plastikiem lub kup koszulkę termokurczliwą , albo silikonem pociągnij - niby ta metalowa osłonka to nierdzewka ale ... nie do końca

220V-10A-STC-1000-font-b-Thermostat-b.jpg.ffaa7fa3362ffef2493d2ca333647c59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak temat się trochę rozhulał, to zro:Pbię mały offtop, czy ktoś z was spotkał się z grzałką tytanową bez termostatu i jak ma się dokładność pomiaru tego stc-1000 bo zastawiam nad zrobieniem grzałki tylko z zew termostatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, boo12 napisał:

  i jak ma się dokładność pomiaru tego stc-1000 bo zastawiam nad zrobieniem grzałki tylko z zew termostatem

opis i instrukcja jest w linku podanym wyżej - dokładność pomiaru: 0.1°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boo12 napisał:

To jak temat się trochę rozhulał, to zro:Pbię mały offtop, czy ktoś z was spotkał się z grzałką tytanową bez termostatu i jak ma się dokładność pomiaru tego stc-1000 bo zastawiam nad zrobieniem grzałki tylko z zew termostatem

O ta ci chodzi tytanowa??

IMG_2736.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

a ja polecam STC 1000 - na ebayu niecałe 9$ (30parę zł) - cyfrowy i i grzanie i chłodzenie - używam od jakichś 2 lat i jeszcze nie zawiódł

http://gotronik.com/2015/08/25/instrukcja-obslugi-sterownika-elitech-stc-1000/

trzeba tylko wybrać wersję 230V

stc1000.jpg.bd9183bb3965c1acd74b6d0fc18e2f80.jpg

do tego 2 takie wtyczki i kawałek kabla (żeby nie ciąć kabli od grzałki czy wentylatora) i 10 min roboty

147164-tm_home_default.jpg

kab46_2.jpg

Trochę nie trafiłeś z tymi wtyczkami, bo w UK mają inne chyba że grzałkę kupiła w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką mi chodzi ktoś użytkuje może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.