Skocz do zawartości
Nuke

UPS, wymiana akumulatora na większy

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam UPS APC Back-ups 400VA. Pod niego mam tylko podłączony cyrkulator 3w i nocne LED. W ostatnim czasie wichury pozbawiały mnie prądu dość często i wystarczał na prawie 40 minut. Ale dziś w nocy nie wystarczył,i dało mi do myślenia nad wymianą na większy. Jak duży mogę podpiąć do niego? Żelowy może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, że będzie działał dłużej. Spotkałem się z przypadkiem, że UPS działał godzinę na oryginalnym akumulatorze przy dużym obciążeniu (np. komputer) i godzinę przy minimalnym obciążeniu (np. wspomniana pompka). Po wymianie na samochodowy 12 V 60Ah (nowy) - zgadnijcie ile... tyle samo. Po prostu miał jakiś timer. Był to UPS firmy APC (przycisk włączający nie był mechaniczny jak np. w lampce - tylko mikrostyk). Sprawdzałem na prostym UPS Orvaldi (wyłącznik mechaniczny) - ten działał aż do wyładowania akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najpierw musiałbym sprawdzić sobie na jakimś zastępczym akumulatorze i była by pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Nuke napisał:

To najpierw musiałbym sprawdzić sobie na jakimś zastępczym akumulatorze i była by pewność.

Jeżeli to sprzęt APC to zacznij od sprawdzenia ustawień, te zestawy UPS APC Back-ups można "programować" tzn da sie określić jak długo ma pracować i czy ma pracować np do całkowitego rozładowania akumulatora, pozostaje pytanie jak Twój jest "zaprogramowany" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie cos takiego http://voltpolska.pl/pl/glowna/53-zasilacz-awaryjny-sinuspro-500-plus-12v.html do tego akumulator żelowy albo z braku laku zwykły samochodowy i bedziesz zadowolony -nie żaden UPS!! ...mam ten model i 18Ah akumulator ,pompa DCP 5000 na 90% mocy śmiga około 6 h. Planuje jednak dokupić większy aku żeby starczyło na dobę pracy bo ostatnio wichury mnie nie rozpieszczają :P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, trochę poczytałem i śmiało mogę zakupić do swojego akumulator o pojemności 44ah,i wystarczy przy moich 3watach zużycia na długo,koszt 100,a gdy nawet podpiąć pompę to co najmniej parę godzin mam spokój, ostatecznie mam jeszcze agregat 900w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie cos takiego http://voltpolska.pl/pl/glowna/53-zasilacz-awaryjny-sinuspro-500-plus-12v.html do tego akumulator żelowy albo z braku laku zwykły samochodowy i bedziesz zadowolony -nie żaden UPS!! ...mam ten model i 18Ah akumulator ,pompa DCP 5000 na 90% mocy śmiga około 6 h. Planuje jednak dokupić większy aku żeby starczyło na dobę pracy bo ostatnio wichury mnie nie rozpieszczają [emoji14] 
A czy do tej przetwornicy może być zwykły kwasowy aku?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gothmog napisał:

A czy do tej przetwornicy może być zwykły kwasowy aku?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

facet w sklepie powiedział ze pod normalnym tez będzie działała ale ponoć te kwasowe są niebezpieczne i nie powinno się ich trzymać w domu -ile w tym prawdy to nie wiem ,nie znam się na tym .Zapewne jest tutaj na forum ktoś kto mógłby to wyjaśnić w sposób zrozumiały dla laika :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę coś powiedzieć z racji tego że jestem informatykiem i często wymieniam akumulatory w UPSach i nie tylko w APC

to jest prawda że w domu nie powinno się mieć akumulatorów kwasowych

wymogiem praktycznie jest żelowy i jedynym odstępstwem są serwerownie z zabezpieczeniem przeciwpożarowym i wentylacją

kiedyś byłem w takiej gdzie było baterii 4 pełne szafy 100x100 42U

co do wymiany w normalnych UPSach baterii na większą to jest to możliwe problem polega na tym, że większość UPSów nie naładuje większych baterii

co do nowych UPS to część ma faktycznie pomiar rozładowania baterii i ogranicza podtrzymanie bateryjne czasowo ale w starych jednostkach szło to do zera

o ile nie było wysterowane przez serwer z portu UBS /COm/SIeci

np w takim UPS APC SMART SUA2200I ten ma oryginalnie 4x 17AH -  komputer o poborze około 300 W jest w stanie utrzymać do 2-2,5h 

ja też nie myślałem o podtrzymaniu w akwarium zasilenia ale wczoraj i dziś wyłączyli prąd na 1h i 3h a to dość sporo czasu w bezruchu.

Wiatr na dworze to straszna rzecz sobie teraz tak myślę ;)

Praktycznie do każdej przetwornicy można podłączyć zwykły kwasowy akumulator, ale lepsze są akumulatory  w technologiach mikrohybrydowych

bo 1- mają zazwyczaj wyższe prądy rozruchowe a co za tym idzie przy włączeniu przetwornicy lepiej znoszą udar ( co przedłuża ich trwałość)

2 wystarczają na dłużej ( w sensie lat) te akumulatory są zazwyczaj stosowane w autach Start &  Stop

ale i tak lepsze są żelowe i niestety markowe

a już najlepsze lipony, przy czym tam załamanie pojemności przy rozładowywaniu = praktycznie wybuch baterii, więc trzeba mieć

dodatkowe zabezpieczenie rozładowania bo nie można pozwolić na popękanie wiązań baterii

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Roman. W czwartek przy stanie meczu 5 do 1 wyłączone zostało napięcie elektryczne. UPS wytrzymał trzy godziny

na podłączonej pompie obiegowej oraz jednym falowniku. Wyciągnąłem akumulator z żony dizla ( większa pojemność ) a z drugiej strony to żony samochód.

wytrzymał trzynaście godzin, więc poszedłem po swój akumulator. Telefon 991 i włosy na głowie się zjeżyły, planowane przywrócenie prądu nastąpi na drugi dzień a ja

w czarnej d.... telefon do przyjaciela mojej żony. Wreszcie się na coś przydał a nie tylko do opróżniania skrzynki ze złotym napojem. Przywiezie mi agregat prądotwórczy.

Życie w akwa zostało uratowane. Powietrze zemnie zeszło, ale sobie uzmysłowiłem że dzisiaj nasi też kopią w gałę.

 Pozdrawiam wszystkich pozytywnie posolonych. Roman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.