Skocz do zawartości
Gość

Panel LED do Refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Nika, bo miałem nie reagować na Silvię, ale jestem tylko człowiekiem. I szlag mnie trafia, jak ktos wmawia mi że nie wiem co widzę - robi ze mnie idiotę.

 

Diody były sprzedawane w cenie czterdzieści kilka zł za metr, zaś długość cięcia jest co 8 cm.  Mają taki skrypt sklepowy, tak opisali, ja kupowałem osobiście.

Co do tego panelu - pasował by rozmiarami, ale moim zdaniem dostarczy za dużo energii glonom. Pal licho już jej nadmiar, ale szkoda ciepła. Poza tym, jestem zwolennikiem redukowania urządzeń powyżej 12-24 V w szafce, tutaj można go zasilić niby niższym napięciem, ale trzeba by wtedy szukać zasilacza trochę bardziej egzotycznego niż popularne.

Na takie refugium ja bym dał metr takiej taśmy (odcinki po 25 cm), 50 białej ciepłej i będzie idealnie. Biała ciepła jest dla Ciebie, do podglądania co się dzieje, obok uzupełnienia spektrum. Kleisz na radiator, od dołu mocujesz poliwęglan, po bokach pvc, zasilacz i masz full-wypas. To jest ilość diod - moim zdaniem minimalna-działająca. Przy założeniu że lampa leży na sumpie. pamiętaj że im niżej, tym lepiej - nie oświetla Ci boków, dlatego nie rosną tam glony. ja bez osłony miałem glony nawet w odpieniaczu :(.

Nie możesz też dopalić ich mocno z góry, bo krzywa optimum wzrostu nie jest na całej długości proporcjonalna do dostarczonych składników (światło, nutrienty). A szkoda prądu i ciepła.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo widzisz ... napisałem posta - traf chciał że twój post pokazał się chwilkę przed moim

zaproponowałem diody led 5630 na podkładzie aluminiowym w cenie 4zł za 25cm

ale to już nie traf chciał a ty , że chwilę potem napisałeś drugiego ze swoją propozycją - i z niepotrzebną aluzją - którą zignorowałem 

Dnia 13.10.2017 o 10:38, dale napisał:

Ale co ja tam wiem, co ja się znam.

ps. kończę temat bo skończy się jak zwykle, a obiecałem zielonym nie dodawać roboty....

potem było o ledach - w linku podanym przez ciebie stoi "biało na czarnym" że Sprzedawany odcinek to 8 cm ( i wielokrotność 8)

ani słowa nie było pisane o czy do ciebie - zauważyłeś ?

 jeśli to cena za metr - to dość mocno zmienia sens wcześniejszej dyskusji o cenie - to że 1 metr kosztuje tyle co 5m podobnej taśmy - to już wolna wola kto co wybierze - mnie po prostu "rozwaliła" cena którą zobaczyłem w sklepie 43zł za 8cm !?- skoro błędna .. to błędna

wystarczyło napisać że " Mają taki skrypt sklepowy, tak opisali, ja kupowałem osobiście." i rozwiać wątpliwości - ale nie - jak zwykle musiałeś zareagować nerwami i osobistą wycieczką  - czyli ... jak to przewidziałeś - skończyło się jak zwykle

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.