Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

sprzedam/zamienie ryby Chrysiptera parasema 3szt.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 takie rybki.

Przybyly do mnie "z dobrodziejstwem inwentarza", gdy kupowalem akwarium, tak wiec plywaly w jednym akwa i toleruja sie nawzajem.

Cena (za 3szt.) 30zl.

Ew. moge sie zamienic .... na 0,7L. Żubrówki :(

(albo na jakas szczepke korala, w kolorze INNYM niz szaro-brazowo-rozowo-popielato-kremowym)

Najlepiej odbior osobisty, bo wysylka bedzie drozsza niz te ryby.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr a mam jedno pytanie.jak je zlapales?jesli wogole juz je zlapales:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlapalem :(

sa juz w sumpie :)

Nosilem sie z zamiarem sprzedania juz od b.dawna ... ale nie bylo jak ich zlapac w akwa pelnym skal i korali.

Wczoraj sie w koncu zebralam na zmiane ustawienia skal w akwa, wiec przy okazji wymienilem tez duzo wody ... i przy okazji zlapalem ryby :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdradz mi tajemnice jak?bo ja proboje zlapac w butelke pet z obcieta gora i odwrotnie wsadzona do reszty butli po scieciu. i du....a blada.w sobote jade po pulapke do AM.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie dopisalem tego wprost.

Najpier wymienilem wode, stara woda poszla do sumpa co to zostal po tej pechowej 300`tce, potem przelozylem tam skaly i gdy juz w akwa zostaly tylko slimaki, kraby, krewetki i wezowidlo .... to ryby bylo juz latwo zlapac :( zwyczajnie siatka.

Ryby do sumpa (a dokladnie do refugium), dodatkowa Turbelle elektronic 7410/2 pod skaly ... i od nowa (ale juz inaczej) ustawianie skal.

Jak dla mnie te ryby byly OK, ale zona sie uparla ze chce blazenki.

A akwa ma tylko 150 litrow i midiflotor, wiec za duzo ryb to tez nie dobrze.

Mam co prawda DownDrafta od Swira, ale nijak sie nie miesci w tym sumpie.

W zasadzie mam jeden pomysl jak DD zewnetrzne podczepic ... tylko ze w razie przecieku pol wody pojdzie na podloge :con


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wszystko jasne:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wyjasnilismy kwestie lapania ryb.

A czy ktos chce juz zlapane? :(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się podczepię pod to łapanie, ostatnio łapałem Dascyllusa który okazał się zbyt wredny dla moich parasemek ( też mam trzy, a sześć byłoby chyba za dużo, więc sorki, nie wezmę :() i pomogła metoda którą łowiłem pyszczaki, tzn. zgasić światło, poczekać z godzinę i zmasowany atak światłem i siatką. Jeśli akurat rybol nie nocuje gdzieś w dziurze to sa szanse na złapanie...jakies tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym problem ze moje dwa spia w skale:-(


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się że pompa pod skałą wcześniej czy później zatrzyma się? Przez osadzanie wapnia na wirniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie je przygarne ostatnio jedna zjadl mi chyba krab ale juz go dorwalem :(


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwentas, wiadomosc na priv.

@Tata, caly czas mam w planach ze ten stelaz co go kiedys zrobilem pod 300 litrow do czegos sie przyda. :)

Poza tym aby ta pompe wyciagnac nie trzeba demontowac wszystkiego.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

@Darekn12 Odnosnie tematu wylawiania rybki z dzialajacego akwarium oczywiscie bez rozbiorki skaly itp to udalo mi sie w pewien sposob wylowic kilka ryb z akwa 320l.Cala operacja trwa kilka dni.Pierwsza rzecz jaka robilem to wkaldalem do akwa siatke do odlowu tak aby ryby przyzwyczaily sie do jej obecnosci w akwarium(nagle wkladanie siatki do akwa zawsze konczylo sie tak samo tzn:zanim siatka wyladowala w akwa to wszystkie ryby byly juz dawno w skale)Droga rzecz to przez kolejne 2 dni ryby karmilem wrzucajac pokarm w okolicy w ktorej umiesciem ta siatke(oczywiscie na czas karmienia wylaczalem pompy cyrkulacyjne)Staralem sie tak wrzucac pokarm aby zmusic ryby do podplyniecia jak najblizej tej siatki.Wazne jest aby tak ustawic siatke (ja zwykle opieralem ja o skale ,natomiast raczka byla po za akwa)aby miejcse to umozliwialo wykonanie szybkiego ruchu w strone szyby.

Kolejnego dnia podczas karmienia rybka ktora chcialem odlowic ladowala w siatce.Oczywiscie metoda nie daje 100% gwarancji sukcesu,mi jednak udalo sie w ten sposob wylowic kilka ryb z akwa.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaczne zabawe z siatka.

pozostaje mi tylko przeprosic PJR ze mu zasmiecilismy watek:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr poszło na priv


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yarek, poszla odp.

@Darekn12 nie szkodzi, nie przypuszczalem ze 3 szt. parasemek beda mialy topic na 2 strony :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.