Skocz do zawartości
AmonS

Dunka "bez głów"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracam sobie do domu 2 dni temu a tu dunka która zawsze witała mnie pięknymi mordkami znikła :X. (zdjęcie na końcu)

Woda:
no2 - 0

no3 - 10 (tu może być coś nie tak z testami saliferta purigen w filtrze)

po4 - 0.10 (tu może być coś nie tak z testami saliferta w filtrze phosguard)

ph - 8.2

ca 410

mg 1320

kh 7.2

temp 25.5

zasol 1.024

Akwarium 54k - młode 2 miesiące (+miesiąc "dojrzewania". Od 2 miesięcy parametry ok i od 2 miesięcy życie typu korale i rybki)... skała żywa 7.5kg, do tego kaskada z siporaxem, phosguardem i purigenem. Światło 2x24w T5 które świeci 9h. Do wody trafia tylko pokarm mrożony 1 raz dziennie i w nocy 2ml żywego fito.

Dunka w akwarium od ponad miesiąca ... zawsze jadła mrożonki i pompowała się pięknie (zdjęci na dole).

W akwarium ostatnio zmieniłem sól z IO na RC tego samego producenta. Na innych zwierzakach nie widać negatywnego skutku tej zmiany (btw pozytywnego też nie XD).

Czy krewetka czyszcząca mogła się pokusić o zrobienie sobie śniadania z dunki?

Drugim podejrzanym jest brzydal ... aczkolwiek nigdy nie widziałem żeby do niej choćby się zbliżał...

1JPG_qrewrew.jpg

IMG201710_qrewrxh.jpg

IMG201710_qrewrxp.jpg

 

Proszę o jakieś sugestie co jej się mogło stać i co z tym fantem zrobić...??


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AmonS napisał:

 

Drugim podejrzanym jest brzydal ... aczkolwiek nigdy nie widziałem żeby do niej choćby się zbliżał...

Mam brzydalka... wyjada aiptasje (została jeszcze jedna ale chyba przestała go interesować bo wpiernicza mrożonki jak głupi) XD


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuj odłowić brzydala i obserwuj dunkę.

Wg mnie na 99% zasmakował mu bardziej koral niż aiptazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brzydala podejrzewała. Zdrowa tkanka powlekająca szkielet raczej świadczy, że koral nie cierpi z powodu parametrów. Ten glon z tyłu też mu może trochę doskwiera, ale to raczej brzydala sprawka. Był już identyczny przypadek na forum, kiedy po eksmisji ryby dunca szybko wróciła do zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

OMG dobra wystarczyło posiedzieć 2 godziny z nosem wpatrzonym w dunkę... brzydal jest WINNY :( niniejszym skazuję go na banicję :X 

Btw czy dunka dojdzie do siebie???

Edytowane przez AmonS (wyświetl historię edycji)

b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojdzie do siebie spokojnie, jesli brzydal się szybko wyprowadzi.

Dla potomnych: brzydal uwielbia lps. Wszystko, co ma smakowite, duże polipy jest dla niego jak ambrozja. Dunca, caulastrea, acanthastrea, blastomussa... prędzej czy później opędzluje.

I... 54l to nie jest wystarczający litraż na brzydala, nawet przejściowo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Nik@ napisał:

 

I... 54l to nie jest wystarczający litraż na brzydala, nawet przejściowo. 

 

był ostatecznością ... ale się spodobał i chciałem go przetrzymać do 250 ... ale niestety będzie na targowisku... aiptasję wykosił :P

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasie wykosił, ale jak go sprzedasz to aiptasia pojawi się ponownie. Pomyśl zawczasu o krewetkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki nie mają szans w tym litrażu z czyszczącą ... już o tym czytałem i kolega przerabiał u siebie...

postaram się szybciej postawić 250l... i tam na 100% będą krewetki secuindicata czy jakoś tak XD ewentualnie wundermanii


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykosił niestety aiptasii. Tydzień po sprzedaży brzydala będzie aiptasia reaktywacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dopatrzyłem się sporej kolonii wirków w Twoim zbiorniku :( - popatrz na skałę i piasek po prawej stronie.

Zacznij coś działać w tym kierunku ,bo będziesz miał plagę!


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, promil napisał:

Przy okazji dopatrzyłem się sporej kolonii wirków w Twoim zbiorniku :( - popatrz na skałę i piasek po prawej stronie.

Zacznij coś działać w tym kierunku ,bo będziesz miał plagę!

Wirki już "ogranicza" hexeathenia ;) 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam Brzydala i na szczęście nie je on ani korali ani aiptazji , jeśli to faktycznie kwestia czasu to nie fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2017 o 22:57, promil napisał:

Przy okazji dopatrzyłem się sporej kolonii wirków w Twoim zbiorniku :( - popatrz na skałę i piasek po prawej stronie.

Zacznij coś działać w tym kierunku ,bo będziesz miał plagę!

Też miałem "duży" problem jak mi się wydawało z wirkami. Nawet kupiłem garbika z nadzieją, że zacznie je zjadać. Nagle wirki ni z tego ni z owego zaczęły zmniejszać swoją populację, a było ich na prawdę sporo. W panelu było aż czerwono, pokryły makroglony i szyby szczelnie. Jest nadzieja, że zmniejszą swoją populację do akceptowalnego poziomu bez użycia chemii, przynajmniej tak to teraz wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.