Skocz do zawartości
Peniek

Pierwsze polskie produkty do akwa morskiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Aquael wypuscil na rynek produkty do akwa morskiego miedzy innymi sol i dodatki do wody.Zobaczyc mozna na stronie firmowej www.aquael.pl.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kilka uwag - przedewszystkim przez strone jest cholernie ciezko sie przekopac. Ledwo znalazlem ta sol i preparaty. Strasznie pogmatwana jest ich strona. Z jednej strony mozna sie cieszyc, ze rynek sie rozwija. Z drugiej - ciezko bedzie sie im przebic z oferta przez te wszystkie Kenty, TM i inne. Patrzac po cenach roznych preparatow do dozowania strontu czy jodu wyglada to jako tako. Ale juz np. sol jest relatywnie droga. Wole dyche dorzucic i miec spokoj ze sprawdzonym osobiscie Kentem. Jestem ciekawy czy bedzie ktos gotow poeksperymentowac z tymi produktami. Ja nie za bardzo :) Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta sol w 10kg wiaderku to nawet tanio wychodzi.Szkoda ze na stronie producenta nie ma wiecej informacji o tych produktach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wychodzi jak za AM RS w kubelku 20kg. Pewnie obie oscyluja w granicach oplacalnosci. Jak dla mnie AquaEl bardziej powinien skopiowac konstrukcje Marei lub Tunze - to by bylo interesujace. Circulatory robione przez nich sa calkiem, calkiem, moze to tez by im wyszlo :) Zeby nie bylo - mimo wszystko trzymam kciuki, bo to chyba pierwszy wiekszy producent morszczynowych rzeczy na Polskim rynku ( poprawcie mnie jesli sie myle). Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Preparat Acti KH-Regulator 100 ml"

Wysokosc pakunku, dlugosc, srednica itp.bzdury. Nic na temat - co w pakunku.

Kto to wleje?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze ze jak patrze na te sol to ona nie wydaje sie byc wcale biala :)

Generalnie wielkie :yes w kierunku AquaEl-a, nie widze powodow dla ktorych firma nie miala by wyprodukowac dobrych preparatow czy soli, oczywiscie lat potrzebuja na to zeby sie na rynku wybic ale ja trzymam za naszych kciuki. Tropicalowi sie udalo zaistniec na rynkach europejskich to i AquaElowi sie na pewno uda, zreszta widzialem niedawno na targach w Niemczech stoisko AquaEl-a i mialem dosc pozytywne wrazenie: ludzie interesowali sie towarem, chwalili ze solidnie wyglada, kupowali... powodzenia AquaEl-u :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 zestawy z mikroelementami - zobaczymy czy coś to daje


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano znikają w dwa dni :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

U Ciebie, czy masz jakies dodatkowe doswiadczenia? I po jakim produkcie?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no smieje sie, Remik ma klopoty zdaje sie z cyjano ostatnimi czasy :)

A ze dodanie mikroelementow moze pobudzic do wzrostu glony, ktore beda konkurencja dla cyjano... to osobna sprawa :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze to jakas rewolucja :)

A to chodzi o produkcje glonow zeby nie miec bakterii.:) Proste. Miejmy nadzieje, ze nikt spoza forum tego nie czyta.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyms musza sie ze cyjano zywic i na czyms musza sie osiedlic, metoda bezposredniej konkurencji pokarmowej to jest np. refugium glonowe, czyli - wole miec glony w postaci Caulerpy niz w postaci Derbesii :) Tak cos obserwuje ze w baniakach z glonami wyzszymi czy w tych z filtrem glonowym - cyjano wystepuja jakby rzadziej, hmmm.... ??? Tylko co to oznacza?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci chyba nie odpowie:D

Cyjano rozwijaja sie rowniez w b.czystej wodzie czyli to chyba nie o konkurencje pokarmowa chodzi. Albo inaczej: tam gdzie cos gloduje to cyjano jeszcze nie. Te ciule potrafia sie przystosowac do roznych warunkow. Mialy na to sporo czasu:)

U jednych sa a u innych beda. Jakos z nimi walczymy a jak im sie spodoba to sie znowu pokazuja.

Nie wiem czy nie napisze glupoty ale wydaje mi sie, ze przy tych upragnionych "zerowych" wynikach testow zaczyna brakowac pokarmu dla bakterii. Pewne populacje gina a inne, ktorym takie warunki bardziej odpowiadaja zajmuja wolne teraz miejsce na skale lub piachu. Jak juz sa to trudno je wygonic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w sklepie Akropora w Wawie i rozmawialem z wlascicielem za miesiac stawia baniak wylacznie na produktach aquaela takze bedzie mozna sie przekonac co sa warte.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

No czyms musza sie ze cyjano zywic i na czyms musza sie osiedlic, metoda bezposredniej konkurencji pokarmowej to jest np. refugium glonowe, czyli - wole miec glony w postaci Caulerpy niz w postaci Derbesii :( Tak cos obserwuje ze w baniakach z glonami wyzszymi czy w tych z filtrem glonowym - cyjano wystepuja jakby rzadziej, hmmm.... ??? Tylko co to oznacza?

Jak cos jest prosto zbudowane jak Cyjano, to ma większe możliwości adaptacyjne (nawet proporcje różnych chlorofili potrafią zmienić i się zaadoptować) a jak bardziej skomplikowane to mniejsze, bo to już "specjalizacja", więc w rozchwianym środowisku wygrają cyjano, lecz jak się warunki poprawią i podpasują glonom wyższym to oczywiście one, bo sa lepiej do tego przystosowane.

Różne nisze dla różnych wymagań


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - z cyjano walcze od kiedy tylko mam nowy baniak - czyli prawie 1,5 roku. W sumie może ze 3 miesiące miałem spokoju, tak to zawsze cyjano jest w mniejszych lub większych ilościach. Cyrkulacje mam sporą jednak w tak długim baniaku (180cm) dość trudno stworzyć wystarczającą cyrkulację aby nie było żadnych martwych stref. Wystarczy że przestawie jednego korala czy 5cm x 5cm skałkę i nagle pojawiają się ich ogromne ilości za skałką.

W sumie czytałem kiedyś że cyjano jest jedną z podstaw życia na rafie stanowiąc podstawę pokarmową dla wielu mniejszych organizmów, a na reefcentral pan Shimek nawet pisał że nawet są wskazane bo naturalnie zbijają związki azotowe. W sumie jak mam kilka małych placków cyjano to już mi to nie przeszkadza. Kraby sobie poskubią, pokolce co dziwne też czasem to podjadają.

W sumie cyjano często występuje w sumpach z Miracle Mud i tam też chciałbym je widzieć. W baniaku wyglądają średnio, jednak póki są w zakamarkach jakiś nie na widoku i (do czego nie można dopuścić) nie włażą na skały i korale to niech sobie będzie - w końcu jakaś dywersyfikacja życia na rafie.

A co do produktów aquael'a - to zamówiłem z ich strony jakiś czas temu i przesyłki "ni ma"


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik jak to dojdzie do Ciebie to daj znac jakie jest dawkowanie preparatu Acti Calcium.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr na opakowaniu jest napisane 10ml na 100l wody raz w tygodniu.A tu jest link do sklepu gdzie mozna kupic taniej niz na stronie producenta, http://www.wielkiblekit.net/sklep/index.php?cPath=21_39_53


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, może coś na to cholerne briopsis wymyślą :con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Peniek. Czy stosujesz te preparaty??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 narazie nie stosuje niczego bo w akwa narazie jest powietrze tylko.Jestem w trakcie gromadzenia sprzetu i sprawy rozwodowej wiec narazie akwa musi poczekac:sad A produkty te mnie zainteresowaly ze wzgledu na niska cene.Zobacze jeszcze jak bedzie wygladac akwarium na nich w sklapie o ktorym pisalem i jakie bedzie mial na ich temat opinie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomeczylem troche project managera Aquaela i dostalem od niego taka odpowiedz:

cytat:

dziękuję za zainteresowanie naszymi produktami. Wszystkie wymienione przez Pana preparaty płynne zaleca się dawkować w ilości 10 ml/100 l wody tygodniowo, ale są to oczywiście dawki orientacyjne, podane głównie z myślą o początkujących akwarystach morskich. Doświadczony akwarysta obserwując swoje akwarium i reakcje znajdujących się w nim zwierząt z pewnością dostosuje dawkowanie do własnych, indywidualnych potrzeb (zwłaszcza w przypadku wapnia i magnezu, których poziom można dodatkowo zmierzyć).

Na pytanie czy Aquael zamierza sie dalej rozwijac w kierunku akwarystyki morskiej dostalem taka odpowiedz:

cytat:

dokładnie tak. Nasze plany obejmuja wprowadzenie na rynek szerokiej gamy produktów do zakładania i pielęgnacji akwarium morskiego z gotowymi zestawami akwariowymi włącznie. Założeniem firmy jest, aby produkty te były dostępne w przystępnej cenie co, jesteśmy przekonani, dodatkowo przyczyni się do zwiększenia zainteresowania tą gałęzią akwarystyki. W najbliższym czasie na rynek powinno trafić gotowe mini-akwarium morskie o pojemności ok. 60 l.

Takze jesli jakosc tych produktow bedzie dobra bedziemy mieli tanie polskie odpowiedniki i nie trzeba bedzie wydawac juz takich wielkich pienidzy na sprzet. Ale pozyjemy zobaczymy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powracam do posta,może jakieś nowe sugestie na temat preparatów aquael??


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .ja używam pomp Aquael model PFN-2500. Są to pompy z ceramiczną ośką i tulejami wirnika także dosyć solidnie zrobione.Jedna taka pompa napędza u mnie odpieniacz Berlin , a druga to obieg.Pracują już kilka lat bez problemu. Jedyne co zauważyłem i jest to denerwujące to to ,że jedna z nich jak ją się wyłączy z sieci to czasami się nie chce włączyć ponownie , ale ten mankament jest chyba spowodowany tym że kiedyś się w nią coś wkręciło:wink i stała bez ruchu pewien czas:| .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.