Skocz do zawartości
dany

Roztrzygnieice konkursu fotografia morska

Rekomendowane odpowiedzi

Rozczarowany i rozgoryczony poniesiona sromotna kleska:) pisze jednak z lekka nutka powagi - a mianowice spodziewałem sie kto wygra ale... moim zdaniem oceniajcy - jury, nie powinno brac udzialu w konkursie a to dlatego, że sa oni profesjonalistami!

To szlachetne z ich strony, ze nie chca nagrod - chetnie je przyjme:)

Czy sie mysle ? Prosze o opinie?

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@dANY Szlachetni czy nie szlachetni, nagroda należy się SMK, ja głosowałem na jego pokolce a on mi coś wiszi za to, reszta w komentrzach :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany, z mojego słownika wynika że profesjonalista to ten kto zarabia na tym co robi, przyznam się szczerze, sprzedałem w swoim życiu trochę zdjęć, ale droga do tego by z tego żyć jest dla mnie zamknięta - nie mam ochoty poświęcać hobby i zamieniać go na pracę :), już z jednym tak zrobiłem i zostałem naukowcem tyle mi wystarczy.

Co do zarzutu że jesteśmy z Alexem 'jury' to zwracam uwagę że nie jesteśmy :), my tylko liczyliśmy głosy a ocenialiście Wy (no dobra my tez głosowaliśmy, ale nasze głosy były tej samej wagi co wasze :D )

gwoli scisłości to głosów ważnych oddano 108 z czego Alex oddał 4 (czyli jego udział wynosił 3,7% ogółu głosów) a ja poszalałem i oddałem 8 głosów co dało 7,4% wszystkich głosów.

Jeśli liczyć ilość głosujących to było ich 35 czyli kazdy głosujący stanowił około 2,86% :D

średnio jedna osoba oddała 3,09 głosu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany myśmy też mieli dylematy, czy jako organizatorzy powinniśmy brać udział w konkursie i naprawde ani Qbab ani ja nie spodziewałem się tak korzystnych wyników jeżeli chodzi o wyniki głosowania.

Skad pomysł ze jestesmy profesjonlistami? Jesteśmy amatorami jak wszyscy, którzy czerpią z robienia zdjęć dużą przyjemność i to wszystko. Jeżeli uważacie, że jako organizatorzy nie powinniśmy wystawiać do konkursu swoich prac, to się Waszej woli podporządkujemy bez problemu :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jeśli powinniśmy się wycofać to dajcie znać.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi o zorganizowanie wystawy zdjęć i nie widzę powodu aby eliminować na samym starcie zdjęć alexa i Qbaba. Dany widzę, że jesteś ambitny więc pozostaje ćwiczyć i podnosić swoje umiejętności :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No tak z jednej strony może i nie wystawiać ale z drugiej strony będziemy pozbawieni jak nie profesjonalistów to profesjonalnych zdjęć czy ujęć.

Myśle że tak naprawdę @danemu chodziło o to że wystawiając wasze zdjęcia z góry inni sa na przegranej pozycji. (ha powiało wazeliną w kierunku jury, przynajmiej u nich będe miał loda jak SMK odmówi:))

No cóż sprawa trudna z jedej strony czysta gra z drugiej strony niemożliwość oglądania profesjonalnych zdjęć.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, ja rozumiem że zima w tym roku nie dopisała, ale parcie na lody masz jak w największe upały lata i to w Egipcie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie może startujcie w co drugiej edycji tego konkursu :)

Ja tam nie widzę problemu. To tak jakby ktoś miał pretensje, że jego zdjęcia z imienin przegrały w konkursie World Press Photo :) Jeśli się chce coś wygrywać trzeba robić dobre zdjęcia - proste jak obsługa reaktora :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni mają parcie na szkło inni......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedzialem ze tak bedzie, ze jurorzy wygraja konkurs... taa... mialo byc prawo i sprawiedliwosc a co jest? nic nie ma....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie jakąś "lodziarnie" Roman uruchomić :)

a tak wracając do wątku zależy nam zebraniu dobrego ale naszego forumowego materiału zdjęciowego do wystawy (nieinternetowej) więc bardzo Was prosimy sprężcie się, róbcie foty i wystawiajcie w kolejnych edycjach.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, i ze swojej strony mogę zapewnić że jak ktoś wstawi fotkę tak po prostu na forum to zawsze można podyskutować co poprawić, co zmienić, tak by było lepiej - dzięki temu do zabawy mogły by trafiać coraz lepsze foty.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werto też przypomnieć że Qbab "popełnił" fajne artykuły na temat fotografii akwarium (dział artykuły), po ich przeczytaniu na pewno wiele rzeczy w głowie Wam się poukłada.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab, alex, nie widzę przeszkód (jak mówił ślepy koń startując w Wielkiej Pardubickiej), żebyście wystawiali swoje foty kolejnych w konkursach. Żebyście nie musieli rezygnować z nagród proponuję robić głosowanie JAWNE. Nikt nie będzie miał wtedy do nikogo pretensji. (no chyba że Qbab do Alexa, że nie zagłosował na jefgo zdjęcie, albo vice versa :wink )


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jawności, no cóż - można zrobić jawne, ale szczerze mówiąc boje się, że wtedy jak któreś zdjęcie będzie prowadzić na początku, to siłą rzeczy więcej osób będzie na nie głosować. Można za to zrobić tak, że się umówimy iż po zakończonym głosowaniu my z Alexem wystawimy tabelkę kto głosował na które zdjęcie (i tak mamy taka bo jakoś trzeba było te głosy liczyć :) ). Co Ty na to Alex, no i co inni na to?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie też nie widze przeszkód - a nawet widzę zaletę :) po pierwsze będzie jawnie :), po drugie będzie widać jakie zdjęcia się komu podobają :D, chcecie takich tabelek z tej edycji również ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie bedzie dzialo jak sie okaze, ze ktos glosowal na swoje zdjecie:D

Ale to na slonowodnym forum niemozliwe:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex jak chcesz to wstaw :) bo chyba nie mam przy sobie :) pełnej tabelki tylko kilka spisanych info.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Teraz sie bedzie dzialo jak sie okaze, ze ktos glosowal na swoje zdjecie:D

Ale to na slonowodnym forum niemozliwe:D

stani mysmy przewidzieli takie "działania" więc MY tu z kol. Qbabem mamy wszystko pod kontrolą :szok


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie sądziłem, że moja mała dygresja wzbudzi taką dyskusje. To tylko zabawa, Wasze zdjecia tj. Qbab i Alex byly najlepsze wiec wygraliscie, i tyle:)

Piep...yc to! To tylko zabawa:)

P.S. Qbab i Alex w zyciu by mi nie przyszlo do glowy,że coś zrobiliscie cos nie rzetelnie, przeciez wszytskich nas łaczy zamilowanie do tego samego hobby.

That's it:)

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.