Skocz do zawartości
Azmodan

Jaka pompa ??

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Szukam pompy która ma zastąpić moją klekocząca jak ruska pralka OR3500. Ma to być podobnej wydajności ale cicha i to nie tylko przez pare pierwszych tygodni :)

Możecie coś polecić ??

Jak np sprawują się te o nazwie QuiteOne ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AqaBee?? wybierz sobie cos z tych pomp :)

mam 2 jedna chodzi juz 7 miesiecy (dokladnie model AqaBee2000) i jest cichutka, druga bedzie miala z 4 miesiace i podbnie.

Niewielkie, energooszczedne, po prostu ladne - tylko cena troche :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

red dragon


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Red dragon lub deltec do następnego zbiornika za jakiś czas. Teraz nie chce ładować 1,5k w pompe która w przyszłości będzie za słaba. A mocniejszej nie kupie od razu bo spływ zasłabły i przeleje.

Zanurzeniowa też teraz będzie lepsza bo obejdzie się bez wiercenia w sumpie


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azmodan ja mam pompe QuiteOne jak dlamnie rewelacja a zreszta jak chcesz to mozesz wpadnac sam sobie zobaczyc :wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wstaw delteca tylko na pompie ustaw najmniejszy bieg

a jak zmienisz akwarium to ustawisz normalnie znaczy na maxa

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azmodan, kwestia kasy, ale jezeli stac Cie, a nowe akwa bedzie w jakies realnej perspektywie czasu, to bym polecal juz docelowa pompe.

Kupisz teraz nowa mniejsza, a pozniej bedziesz ja sprzedawal za pol ceny, jako sprzet juz chodzony.

Pozatym Deltec jest cichy.

Jak masz pozniej kupic Deltec, to kup teraz i ustaw na mniejszy bieg.

No chyba ze w gre wchodzilby pozniej Iwaki, no ale to juz co najmniej klasa wyzej i jakosc i cena.

Co do ogolnego wyboru pomp, to jedna sugestia.

Dobierajac pompe pod wzgledem wydajnosci przeplywu patrz tez na jej wysokosc podnoszenia oraz na wykres charakterystyki. (WAZNE)

Sa pompy o duzej wydajnosci, ale malym podnoszeniu, i co z tego jak bedzie miala np. 4tys.L/h przy podnoszeniu 3m, gdy na wysokosci 1,4m (80cm szafka+60cm h baniaka) ta wydajnosc bedzie polowa, lub mniej.

To zalezy od charakterystyki pompy, a malo ktora ma charakterystyke linniowa, ze pol wysokosci podnoszenia to pol wydajnosci. Czesto 50% wysokosci podnoszenia, ale juz tylko 25-30% wydajnosci.

(choc w niektorych jeszcze ok.70% wydajnosci, zalezy od konstrukcji)

Przy obiegowych lepiej jest, gdy pompa ma duze H podnoszenia, bo suma sumarum to i tak lepiej wychodzi, niz duzy wydatek i male H podnoszenia.

Wtedy pol (lub wiecej) mocy idzie "w gwizdek".

Przyklad ekstremalny, pompa Project PJP 3001.

Wydajnosc 3300L/h H pod.1,8m. moc 45W. Charekterystyki nie widzialem, ale chyba kiepsko, bo przy podnoszeniu rzedu 1,4-1,5m woda juz ledwo ledwo ciekla. (sprawdzone empirycznie)

Co z tego, ze 3300 L/h (czyli wydawaloby sie, ze calkiem OK) jak nie jest w stanie przepchnac wody do gory.

Rozne modele Deltec maja bardzo rozne charakterystyki - gdzies widzialem wykresy, ale nie pamietam gdzie to bylo w net`cie.

Moze ktos bedzie wiedzial.

Dla przykladu Iwaki:

http://www.astercity.net/~lumen/produkty_2.html

model MD-40 4500L/h H pod.3,3m

model MD-55 3600L/h ale H pod 5,6m

Model MD-55 mimo ze ma mniejsza wydajnosc, to na wys. 3,3m jeszcze bedzie niezle dawal rade, podczas gdy wydajniejszy (!!!) MD-40 na wys.3,3m bedzie juz dawal ZERO.

Nie mowie, ze koniecnie Iwaki, ale czasem to co sie wyda wczesniej na pompe, to sie pozniej zaoszczedzi na pradzie. Nie mowiac o kulturze pracy pompy.

Trzeba sobie przeliczyc, co sie bardziej oplaca.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.J.R. ale sie rozpisałeś :) a ja tylko pytałem która z nich jest cicha :)

Widział ktoś rozpiske jaką wydajność maja delteki na różnych biegach (na stronie producenta nie znalazłem) ?? Może jednak kupie mocniejsza i puszcze na 1 biegu


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.