Skocz do zawartości
cris6

Odpieniacz Tunze 9002

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem na zywo, jest dosc glosny, pieni niby porzadnie....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat, widział ktoś w pracy te skimmery, w przypadku najmniejszego producent podaje przepływ powietrza na poziomie 150l/h, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, wie ktoś jaka tam siedzi pompa? Pamiętam jak miałem tego starszego Tunze, tam była tunze pompka turbelle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olekszwarc a czemu pozbyles sie tamtego odpieniacza?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był do 1000l, a ja miałem 100;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziome są bardzo dobre


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ;] i polecam


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Macie jakieś nowe doświadczenia z tym odpieniaczem ? Chce go użyć do akwa 100 L.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

9002 mam od dzisiaj.

Producent podaje że powinien pienić po 3 godzinach do 24.

U mnie zapienił się od razu :con

Akwarium mam w sypialni, jest dosyć cichy chyba że go źle ustawiłem :o

Jak odkręce na maxa to rzeczywiście słychać te bąbelki nieźle, ale wtedy wywalił by mi całe akwa wody.

@Guliwer jesteś z wawy więc zapraszam, może przy okazji pomógłbyś mi go ustawić.

Nawet nie wiem czym sie różni piana sucha od mokrej :con

Gdybyś miał ochote wpaść łap mnie na gg.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodam też link z opisu 9002 http://www.wetwebmedia.com/ca/volume_4/V4I1/Tunze_9002/Tunze_9002.htm

w języku angielskim :o

Czy któś mógłby przetłumaczyć ten tekst:

Tunze suggests that the first 3 days are the initial break-in period, and not to expect skimmate production until nearing the end of these days. This may be the case for some people, but it certainly was not for me! Within 36 hours, I had produced almost 200ml of green nasty tea! After the first few days, I had to dial the air down some, as after break-in, my previous adjustment was overfilling the skimmer. Since that time, I've not made any adjustments to the skimmer, outside of removing the cup every 2-3 days to empty and clean with the provided cleaning brush.

Instrukcje też mam w języku angielskim :o

A i jeszcze jedno, ten odpieniacz zaczął otworem wylotowym wypuszczać mikro bąbelki do akwariu, więc wsadziłem wate, chyba że to initial wg. Tunze :)

Napiszcie czy dobrze zrobiłem z tą watą ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rutilus ja mam 9010 w akwarium 180l,ale musialem zrobic nowy kubek,bo oryginalna rura reakcyjna jest za duzej srednicy i wcale nie wyrzucal piany .Mozesz napisac co Cie w nim konkretnie interesuje?1223-1 011.jpg


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak, po nocy mogę stwierdzić że przestał wypuszczać mikro bąbelki do akwarium ( może się dotarł ) :o

do kubka przez noc wywalił mi coś takiego:

2089-20070916060.jpg


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą odpieniaczy, bo jest to mój pierwszy :p

Odpieniać odpienia, umiem ustawić suchą piane :p

Odpienianie nieraz przestaje przy wkładaniu rąk, karmieniu, ale góra na 30 minut.

Po podmianie wody trwa to dłużej, ok 3 godzin.

Jest cichy (akwarium w sypialni).

Zadowolony jestem, narazie nie ma się do czego przyczepić.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje stary wątek ale czy ktoś może mi podac dokładne wymiary samego kubka ( średnica + ile wystaje ponad poziom wody w najwyższym miejscu ) oraz ile jest miejsca od szyby do końca kubka. Ja mam lampe na nóżkach i nie wiem czy kubek nie bedzie z nią kolidował. Wprawdzie mam miniflotora i tez kubek jest spory i wystaje nad poziom wody ale chcę się upewnić . Może tez ktos zrobi fotke jak to u niego w akwarium wygląda?


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety do wysylania zdjec jestem glab.odpieniacz na moje 120l wody spisuje sie dobrze ,tylko ze wlasnie teraz stwierdzam ze zajmuje duzo miejsca(poza tym nie dodaje uroku),i jesli chce polepszyc oswietlenie jestem zmuszony wykonac sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie zamontowałem taki odpieniacz i puki co denerwują mnie mikrobąbelki które wydostają się od spodu. Mam nadzieję że to minie? Czy może jest jakiś sposób żeby coś z tym zrobić?Zwracam się z prośbą do posiadaczy tego właśnie odpieniacza czy jest to w tym modelu normalne czy mam go reklamować u sprzedawcy?

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.