Skocz do zawartości
waldek123blau

Miernik TDS rozkalibrowany? Czy Anionit Demi Purolite A200 w złym miejscu?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,

Chciałem tylko uzupełnić informacje których nie było jeszcze rzuconych w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi swirowal TDS, wymieniłem baterię i wróciło do normy, nie kalibrowane ale po wymianie żywicy pokazuje 0, po membranie 14-20, woda z marketu miała ostatnio 2, z kranu 350 poprawiło się po zmianie rur było wcześniej koło 480 pod 500


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, 
Jak wyżej pisano - woda z marketów i stacji to nie jest na 100% czysta woda - zawsze jakiś odczyt będzie pokazany.
Ciekawostka - w warunkach przemysłowych - produkcja ciężarówek - w lakierni, akceptowalny poziom wody RODI wynosi do 100-200 [emoji14] (sam się dziwiłem). Dla porównania, u mnie z kranu leci ok 190 ;P
Co do tego TDS'a - żeby było śmieszniej, jest tylko jedna śrubka do kalibracji i nie mam 100% pewności, ale jedną śrubką kalibruje się obie sondy jednocześnie. Jak masz rozstrzał, to pierwsze co polecam zrobić, to przeczyścić elektrody. Osady itp także wpływają na odczyt. Zwłaszcza one.

A w jaki sposób przeczyścić te elektrody? Czym? Jakiś preparat czy po prostu przetrzeć !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyszczenie szmatką myślę że byłoby spoko. Druciak też może by nie zaszkodził - nie daję gwarancji że się nie uszkodzi w drugą stronę, choć sam bym tego spróbował. 

Może jakiś kwasek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem reklamowany miernik TDS z powrotem. Nie umiem powiedzieć czy jest to mój stary miernik czy inny ale ten po zainstalowaniu wskazuje mi po membranie 2 a po żywicach 0

Jest super


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.