Skocz do zawartości
elektryk2e

Co z tym fantem zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Moje ukwialy zaliczyły kolizję, nie widać żeby jakos na siebie wpływały. Ale obawiam się ze w dłuższym czasie coś może sie stać. Siedzą już tak drugi dzień.. 

dać czas czy próbować rozdzielać ?

dzieki :)

72D11E07-FC1B-44A1-8704-FB3D93C832D8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zostaw - nie zjedzą się

u mnie Cribrinopsis crassa i quadricolor nie raz na siebie "właziły"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa. Jak napisał silvia ukwiały się nie zjedzą. Osobiście mam przykre doświadczenie z jednym ukwiałem, ale widziałem zbiornik z samymi ukwiałami - bajka. Widok niesamowity. Kolega miał dwa akwaria, jedno 250 l z miękasami i LPS drugie 100 l z samymi ukwiałami. Ciekawostką  w akwarium z ukwiałami było to że nie miał falowników. Bał się o to żeby ukwiał po wędrówce nie zaplątał się w falownik. zamontował drugą obiegówkę a wypływ podzielił na 2 razy 2 po przeciwnych stronach. W zbiorniku miał trzy odmiany błazenków ocelaris clarki trzeciego nie pamiętam nazwy. Ogólnie był spokój między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

Piękna sprawa. Jak napisał silvia ukwiały się nie zjedzą. Osobiście mam przykre doświadczenie z jednym ukwiałem, ale widziałem zbiornik z samymi ukwiałami - bajka. Widok niesamowity. Kolega miał dwa akwaria, jedno 250 l z miękasami i LPS drugie 100 l z samymi ukwiałami. Ciekawostką  w akwarium z ukwiałami było to że nie miał falowników. Bał się o to żeby ukwiał po wędrówce nie zaplątał się w falownik. zamontował drugą obiegówkę a wypływ podzielił na 2 razy 2 po przeciwnych stronach. W zbiorniku miał trzy odmiany błazenków ocelaris clarki trzeciego nie pamiętam nazwy. Ogólnie był spokój między nimi.

A ja się zastanawiam co zrobić w kostce, która została. Narazie wpuściłem neonki, żeby się nie marnowało, ale ta koncepcja bardzo mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie crassa akurat z quadri sie nie polubił. Po kontakcie natychmiast sie podzielił i obydwa świeżo podzielone  crassa  rzucily się do ucieczki. Quadri z heteractis (radianthus) magnifica się tolerują. Smyrają sie mackami i nie widać zadnych reakcji obronnych u żadnego. Zdarza sie, ze quadri czasem ucieka, ale to zwykle po tym, jak kombinuję z cyrkulacją, więc jego spacery raczej nie mają nic wspólnego z antypatią do kolegi z gatunku radianthus.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, elektryk2e napisał:

A ja się zastanawiam co zrobić w kostce, która została. Narazie wpuściłem neonki, żeby się nie marnowało, ale ta koncepcja bardzo mi się podoba

Szkoda że nie mam zdjęć z tamtego okresu. Wszystko było na CD i poszło do kosza. Się nie otwierały. Akwarium to było odlotowe. Jak wspominałem miał kolega dwa zbiorniki. Po chwili wracałem do tego małego z ukwiałami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2017 o 20:56, elektryk2e napisał:

Cześć! Moje ukwialy zaliczyły kolizję, nie widać żeby jakos na siebie wpływały. Ale obawiam się ze w dłuższym czasie coś może sie stać. Siedzą już tak drugi dzień.. 

dać czas czy próbować rozdzielać ?

dzieki :)

72D11E07-FC1B-44A1-8704-FB3D93C832D8.jpeg

Dalej ukwiały są przy sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rafal Stargard napisał:

Dalej ukwiały są przy sobie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten zielony - swoją drogą to też quadri ?


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ziembol napisał:

Piękny ten zielony - swoją drogą to też quadri ?

To prawdopodobnie Quadricolor rainbow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.