Skocz do zawartości
kasiazUK

Aqua One MiniReef 180??

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

czy ktos mial z tym do czynienia? Pelen zestaw z OptiWhite 180 L z sumpem w szafce. 

Sprzet:

 

Wymiary:D 45cm x W 90cm x H 45cm

MariGlo LED 40W

G216 protein skimmer

Moray circulation pump

Czy to sie wogole nadaje? Jest tani zestaw wiec mozna go niezle rozbudowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to takie zestawy są raczej nieznane, może ktoś z UK będzie wiedział więcej. Nawet na ich stronie słabo jest to opisane. To ma być nowy zestaw, czy używany? Nie chcesz już Red Sea reefer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maciej01 napisał:

W Polsce to takie zestawy są raczej nieznane, może ktoś z UK będzie wiedział więcej. Nawet na ich stronie słabo jest to opisane. To ma być nowy zestaw, czy używany? Nie chcesz już Red Sea reefer?

Chce ogolnie niwy zestaw. Przegladalam strony i fora i raczej Red Sea kosztuje tyle za znaczek a mozna w lepszych pieniadzach doostac podobny zestaw. Do tego maz mi budzet ograniczyl wiec o 2000 funtow moge zapomniec narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na dzień dobry w tym zestawie lampa do wymiany. Wszystko jest tak opisane, że nie wiadomo co to dokładnie jest, czy odpieniacz da radę lub czy za chwilę nie trzeba będzie kupić nowego bardziej wydajnego itd. Lepiej mieć mniejsze akwarium, a doinwestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszales o akwariach Arcadia? Wygladem i zestawem przewyzsza Red Sea a cena calkiem do przelkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce pod nazwą arcadia to spotkałem się tylko ze świetlówkami. Możesz dać jakiś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki sam goły zestaw jak Red Sea reefer i cały osprzęt musisz dokupić tzn. lampę, odpieniacz, pompy itd. Na zdjęciach prezentuje się ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, maciej01 napisał:

To jest taki sam goły zestaw jak Red Sea reefer i cały osprzęt musisz dokupić tzn. lampę, odpieniacz, pompy itd. Na zdjęciach prezentuje się ładnie.

Na filmie jeszcze lepiej. Wyjdzie pare stowek mniej niz Red Sea.

najbardziej meczy mnie czy jechac z zestawem do 130-150L czy juz na 250-300 wskoczyc. Przeraza mnie podloga, brak miejsca, pozniejsze dolewki i wymogi wiekszego litrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea 250 jest tańszy o 100 funtów, a pojemność całego zestawu podobna. Red Sea podaje pojemność netto, a Arcadia pojemność brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc. Ja mam Aqua minireef 180 i jestem zadowolony. Swiatla do wymiany ale to jedyna rzecz ktora musialem wymienic z zestawu. Sump jest lepszy wg mnie od red see reefer jest lepiej rozplanowany i ma wiecej mozliwosci i ma miejesce na dosc duze refugium. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze najtanszego sprzetu nie wyglada to obiecujaco

3A772D41-2268-4688-96DE-9EF842503E25.png

@Baron a mozesz wrzucic fotke jak u ciebie to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce i w UK są porównywalne w przeliczeniu na złotówki i można taniej niż podałaś przykłady. Można kupić też coś używanego odpieniacz, oświetlenie. Grzałkę spokojnie kupisz innej firmy za połowę tej ceny, cyrkulatory też można kupić taniej nowe np. JVP. Odpieniacz jest za słaby. Może lepiej pomyśleć o mniejszym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Ceny w Polsce i w UK są porównywalne w przeliczeniu na złotówki i można taniej niż podałaś przykłady. Można kupić też coś używanego odpieniacz, oświetlenie. Grzałkę spokojnie kupisz innej firmy za połowę tej ceny, cyrkulatory też można kupić taniej nowe np. JVP. Odpieniacz jest za słaby. Może lepiej pomyśleć o mniejszym zestawie?

Dlatego wlasnie to wkleilam ze nawet robiac zestaw z red sea z najtanszymi dodatkami tak naprawde uzbiera sie spora suma. 

Tak sobie mysle ze chyba sprobuje ten Aqua One a dokupie dobra lampe i np 2 Jebao SW4

A i pytanie czy 2x 50W Led wystarczy na takie 180-250L????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam chcesz trzymać i co to za 50W LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.