Skocz do zawartości
lukaszkur

Wreszcie Labropsis xanthonata,

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie Labropsis xanthonata, złapany po 7 miesiacach prób potwór trafil do 50 litrów

Podaje link do strony ze zdjęciem aby nikt nie kupił tej ryby do rafowego zbiornika. Mnie kosztował ten eksperyment wiele korali i jeszcze wiecej szczepek.

Uwaga zwierzak wygląfda zupełnie inaczej w formie młodocianej a maleńkie ryby jdzą mrożonki a biały "papuzi pysk " pojawia sie dopiero po jakimś czasie

oto adres

http://wetwebfotos.com/Home?actionRequest=mediaView&ID=662

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka w domu radość :) , może w końcu odżyją acropory i gorgonie .

przyłożyłem do tego swoje pięć groszy.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda aż szkoda było zbiornika bo przez pól roku nie wstawiłem tam ani jednej nowej szczepki wszystko szło na regał obok na hodowle zamiast na zbiornik główny . Ale ciekawa sprawa jak koral przetrzymał obrzeranie przez

2-3 dni to potem rósł tyle że nie wystawiał polipów. No ale z Eupchyliami tak dobrze nie było jak spróbował to wyczyścił 4 gatunki zanim sie połapałem . Na jedynym opisie jaki znalazłem tej ryby opisano że żywi sie tylko sps-ami TO NIE JEST PRAWDA

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszkur a zebrałeś / wczesniej / tz. przed zakupem informacje na temat tej ryby? czy kupiłeś na ,, PAŁE"

a potem płacz i nie potrzebne nerwy.


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niektórych gatunkach jest problem

Po pierwsze nie wszystkie ryby wyglądaja tak smao jak forma dorosła , u tego gatunku sa 2 formy wczesna juwenilna - naśladują wargatki sanitarne i wówczas nie maja jak pisałem "papuziego dzioba" , kolejna młodociana i dorosła które już mają pysk do skubania korali .

Po drugie ryba bła pod moja opieką 2 miesiące zanim wpusciłem ją do swojego zbiornika.

Po trzecie niektóre gatunki są sporadycznie opisywane . Niestety nie znalazłem tej ryby w ani jednym atlasie ani książce (a mam ich sporo ) .

Znalazłem ją mylnie podpisaną szukając na GOOGLE grafika jako Amblygobius hactori (i wyglądała tak samo) Po przebarwieniu w późną formę młodocianą, znajomy nurek znalazł tą rybę w przewodniku dla nurkujących na Mauritiusie .

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xantir :

A sprzedawca Cię nie poinformował?

Ale się ubawiłem :) xantir oczywiście bez obrazy, Łukasz wie o co chodzi :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wbijałem zamówienie na tą rybę a przyszła na fakturze również jako Amblygobius sp

Miałem świadomośc że zabieram rybę której pewny nie jestem dlatego pływała pod moja obserwacją 2 miesiące . Niestety wszystkiego nie przewidzisz . Jak kupujesz montipory z importu to trzymasz je 2 miesiące w osobnym zbiorniku , pewnie nie a często zdażaja sie na nich jaja takich malenkich ślimaków nagoskrzelnych. Wrzuciłem post ku przestrodze bo jest to ryba bardzo mało znana a bardzo ciekawa .

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nikt nie zawinił . Są gatunki bardzo cięzkie do oznaczenia , dlatego exporter oznaczył dopiskiem sp.Zresztą licząc na wiedze exporterów miożna sie BARDZO naciąć. Po porównaniu z atlasami wywniooskowałem że jest to A.hectori tylko że forma z Mauriytiusa bo ryba pochodziła właśnie z tamtąd. Osobnik różnił sie ciemniejszym ubarwieniem. Zreszta na poczatku aktywnie czyścił inne ryby.

Po prostu czasem człowiek sie decyduje na eksperyment - ryba została u mnie a nie sprzedałem jej dalej bo nie miałem pewności co do gatunku i słusznie niestety.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa historia, fajnie ze ktos eksperynemtuje z niecodziennymi gatunkami :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze wracając do wiedzy exporterów .Opiszę historie z jedną z moich ulubionych ryb . U jednego z Polskich importerów w dostawie z Karaibów dwa lata temu wypatrzyłem małą rybke 3cm z dużumi oczami i rzęskami jak Salarias ryba miała wielką płetwe grzbietową, którą unosiła jedynie gdy cos naruszyło jej terytorium. Gdy zapytałem o nazwe powiedziano mi ze to Ophioblenius atlanticus ( tak było na fakturze ) wię i tak ją sprzedawano w Polsce . Po nastepnym zamówieniu tej ryby na życzenie zaczeła przychodzic pod common name Sailfin blenny. Tak przy okazji super ryba do nano rafki tylko 1 bo są cholernie agresywne wewnątrzgatunkowo. Nazwa łacińska Emblamaria pandionis


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Emblemarie, szkoda ze tak rzadko sa dostepne w handlu, daja sie trzymac w parkach, znam takie akwarium gdzie jest parka jakis Eblemarii czy Acanteblemarii. To ogolnie dosc nieruchliwe rybki :) z pysia rzeczywiscie troche Salarias ale jednak inne, weższa glowa i pysio.

A co do wiedzy eksporterow: coz, to sa rzadkie gatunki, malo sie ich eksportuje, kase robi sie na czym innym wiec eksporterzy olewaja takie gatunki,wypada sie cieszyc ze w ogole ostatnio cos jakby wiecej takich egzotycznych gatunkow sie pojawia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4 szt tłukły się w 100l straszliwie a po wstawieniu 2 szt do 700l . Podzielił zbiornik na 2 połowy biły się przy karmieniu jedynie.

U mnie padły około 3 miesiecy temu. ALe miałem je około 2 lat i wybierałem dla siebie najwieksze osobniki. Aquamaniac te które widziałes ile czasu juz żyją?


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.