Skocz do zawartości
MarysM

Jakie testy na początek dojrzewania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie ten wątek był już nie raz wałkowany :)

Jakie testy powinienem wykonywac podczas dojrzewania akwarium i jak często, a jakie gdy akwarium już przejdzie cały cykl dojrzewania ??

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarysM cytat ,,Pewnie ten wątek był już nie raz wałkowany "

OJ był i to nie raz poczytaj to forum i nie idz na łatwizne , w tym hobby to się nieda.


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje na poczatek nie wchodzic w koszty i nie kupowac testow. Poprostu jak zejdzie plaga glonow plus dodatkowo ze dwa tygodnie lub z miesiac od wlozenia skaly gdy nic sie nie bedzie dzialo mozesz zaczac wkladac pierwsze zwierzaki. Powinno byc OK.

Zalezy jeszcze czy bedziesz od samego poczatku mocno swiecil czy stopniowo. Ja jestem za opcja kiedy na wstepie swiecisz 5 godzin + 1 na aktynike i wydluzasz ten czas o godzine co tydzien, az do tych 9-12 godzin + 2 godzin na aktynike w zaleznosci od tego czy masz HQI z T5 czy same T5.

Jezeli jednak chcesz kupic testy do monitorowania, to napisz do mnie, mam tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dojrzewania to moze i nie ale zaraz po to bym zaczal testowac wode zeby sprawdzic czy system chodzi prawidlowo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xantir :

MarysM cytat ,,Pewnie ten wątek był już nie raz wałkowany "

OJ był i to nie raz poczytaj to forum i nie idz na łatwizne , w tym hobby to się nieda.

Xantir, forum czytam od około roku. Nie uczestniczyłem w rozmowach bo akwarium dopiero co zakładam. Wcale nie idę na łatwiznę bo mogę kupić wszystkie testy jakie są możliwe - ale po co ? - jesli ktoś w jednym zdaniu może mi odpowiedzieć jakie zastosować. Zamiast pisać w tych twoich dwóch zdaniach o czytaniu forum, odpowiedziała byś (właśnie w tych dwóch zdaniach) z pewnością na moje pytanie.

Na szczęsce jest jeszcze dużo forumowiczów którzy chętnie i wyczerpująco odpowiadają na pytania - i za to im dziękuję :)


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz cos potestowac (np.po to zeby nabyc wprawy:)) to mozesz fajnie przesledzic cykl dojrzewania, mierzac np.NH4, NO2, NO3 i PO4. Mierzyc mozesz 1x/ tydzien (zawsze o tej samej porze) i wyniki zapisywac w tabeli. Oczekiwac bedziesz, ze nareszcie przez kilka tygodni nic sie nie bedzie specjalnie zmieniac a NO2 bedzie nie wieksze niz np.0,02 (testujac testem Tropic Marin).

Uzywalbym testow T.M. lub Salifert. Kiedys do testowania PO4 moze bedzie potrzebny troche lepszy test:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche stary wątek ale zapytam: chodzi o test do po4 - piszecie, ze merc lub rowa - przekopalem polski internet i nic - gdzie znalezc/kupic ten test ? czy pozostaje tylko ebay i sciaganie zza granicy ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef - w Niemczech tez go kupuje przez Internet. Swoja droga, gdybyscie poprosili Przemka, to moze sciagnaby kilka hurtowo. Ale cena troche odstrasza:D.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że by poszły na "pniu" :). Mnie już kilkanaści osób molestowało o informację gdzie, co i jak. Sam bym jeden kupił :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem w sklepach w niemczech, w anglii, w usa - cena wszedzie podobna - cos kolo $70 czyli 200 pln. na polskiej stronie delteca jest jakis szczątkowy baner ze oni dystrybuuja rowaUSA ale nie zabardzo tam cokolwiek dziala. Dystrybutora mamy w polsce - wiele sklepow sprzedaje pochlaniacze fosforu z ROWY wiec testy tez powinny byc w polsce dostepne. dla ludzi takich jak ja ('z tzw prowincji') sklepy internetowe to jedyne zrodlo zaopatrzenia.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy czesto tylko przy pierwszym zakupie sa takie drogie. Po zuzyciu, mozna kupic tylko odczynniki a te sa troche tansze (chyba ok. 40 Eurusow). Taniocha:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i słowo stało sie cialem :) moze to konkurencja, ale w e-rybce dostrzeglem test rowy na po4 :D


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.