Skocz do zawartości
kaziolo997

Start akwarium 250l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku następnego roku planuję założyć sobie akwarium morskie. Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

Posiadam już akwarium o wymiarach 100x50x50 wraz z sumptem, odpieniacz turboflotor blue 1000, oraz pompę obiegową JEBAO DCS 7000.

Proszę o pomoc przy doborze rreszty sprzętu oraz ile skały itp.

Jeszcze mam zamiar zrobić sobie lampę na diodach power led 3w, a więc także proszę o pomoc przy doborze barw świetlnych. Planuję zrobić ją w granicy 220-240wat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowane przez kaziolo997 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaką planujesz obsadę koralowcow. Ja mam obecnie baniak 120x40x65 z obsadą mieszaną. Śmigał bezproblemowo na jebao dc 3000 w obiegu. Teraz mam dcp 6500, który chodzi na 80% zasilajac dodatkowe filtry na media i reaktor wapnia. Przy 250 litrach aż tak mocny obieg nie jest potrzebny, nawet jeśli chcesz zasilić dodatkowe "gadżety". Lampę mam jakieś 230 wat na ledach - białe na 80% reszta na ful i jest ok. Do tego mam refugium ze zbiornika o podobnych gabarytach - 120x40x50, z komorą dolewki i podmianki. Oczywiście niezbędna jest grzałka - ja mam 300 watową - i cyrkulatory. U mnie wodę mieszają dwie rw8 ustawione na ful. jak zarosną, to trochę słabiej hulają, ale jest ok. Wspomniany już reaktor wapnia jest mojej konstrukcji, miał byc tylko prowizorką i chociaż radzi sobie doskonale planuję go zamienić solidną konstrukcją - też własnej roboty. Mam jeszcze trochę innych "gadzętów" (reaktor fito, chlodzenie, ups), które bardzo sie przydają, chociaż nie są niezbędne. Grunt, to wystartować, a z biegiem czasu zobaczysz, co bedzie ci potrzebne bardziej, a co moze poczekać. Najwazniejsze nie gorączkować sie, bo pośpiech jest złym doradcą, no i witamy kolejnego pasjonata w gronie "zarazonych morszczyzną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co i jak mają inni w tym dziale http://nano-reef.pl/forums/forum/121-akwaria-60-250-l/, jeśli chodzi o kolory diod LED to zobacz jak mają firmowe które Tobie się podobają i skopiuj sobie podobnie i pomnóż, żeby uzyskać moc jaką chcesz osiągnąć. np.led_spec_primehd_1.thumb.jpg.f2b7591fcaf5d69f2b697d61914163a7.jpg

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.